>

Lenovo ThinkPad T400s – marzenie korporacyjnego szczura

Lenovo wprowadziło wczoraj do sprzedaży dwa notebooki z linii ThinkPad – T400s i W700ds. Oba są wydajne, ergonomiczne i wytrzymałe. Oba także, mają w sobie tyle wdzięku co baletnica z nadwagą…

Chiński koncern konsekwentnie trzyma się wypracowanego parę lat temu przez IBM-a wyglądu notebooków. Jest w tym logika, po co zmieniać to co dobre? Niemniej, jeśli idzie o kwestie związane z estetyką, logika nie zawsze jest najlepszym doradcą.

Model T400s to odświeżona wersja ThinkPada T400 (którego recenzję niebawem będziecie mogli przeczytać na MobiManiaKu). Komputer, jest od poprzednika lżejszy i cieńszy (zgodnie z najnowszymi trendami).

Specyfikacja modelu prezentuje się następująco:

* Procesor Intel® 2,40 GHz Core™2Duo (o napięciu standardowym)
* Dysk twardy 250 GB 1,8” (opcjonalnie dysk SSD 128 GB)
* Nagrywarka DVD 9,5 mm (slim)
* Łączność Ethernet, WiFi, WWAN, 3G, Bluetooth
* Gniazdo kart Express Card 34 mm (opcjonalnie czytnik kart multimedialnych „5 w 1”)
* Baterię o niemal sześciogodzinnym czasie pracy
* Obsługę dwóch monitorów za pośrednictwem złączy Display Port i VGA
* Zgodność z kryteriami energooszczędności Energy Star 5.0
* Wbudowany port USB/eSATA

Bez wątpienia, każdy pracownik „wielkiej zachodniej firmy” będzie miał sporo pożytku z 14-calowego ThinkPada, jest on bowiem idealnym komputerem korporacyjnym. Co więcej, jest on na tyle paskudny, że mniej wprawny złodziej zostawi go w spokoju, myśląc, że ma do czynienia z kilkuletnim dziadziusiem.

W komputerze zastosowano wiele ciekawych pomysłów i bardzo praktycznych rozwiązań. Poniżej znajdziecie ich dokładny opis (wprost ze źródła).
można znaleźć w porównywarce Ceneo. Jest tam dotępny w cenie od 5.385 zł (dostępny w 27 sklepach).

Przede wszystkim lekki i płaski

Zainspirowani najcieńszym i najlżejszym notebookiem Lenovo ThinkPad X300, projektanci stworzyli superpłaski i ultralekki ThinkPad T400s o grubości zaledwie 2,1 cm1 i wadze od około 1,8 kg 2. Swoją płaską konstrukcję notebook ten zawdzięcza cienkiemu ekranowi LED o przekątnej 14,1 cala, dyskowi SSD (Solid State Drive) oraz wzmacniającemu górną obudowę stelażowi (Top Cover Roll Cage) drugiej generacji wprowadzonemu przez Lenovo po raz pierwszy w notebooku ThinkPad X300. wzmacniany włóknami węglowymi stelaż, stosowany jest także w ramach rowerów i w samolotach. Umożliwia on zachowanie wyjątkowo małej wagi, a jednocześnie także zaskakującej wytrzymałości. Dzięki tej konstrukcji notebook ten waży o niemal 20% mniej niż jego poprzednik — ThinkPad T400, a ponadto jest o wiele cieńszy i lżejszy od 14” notebooków konkurencji.

Paweł Skultecki, Brand Manager, Lenovo Technology:

Tworząc takie produkty jak notebook ThinkPad T400s, chcemy udostępniać płaskie i lekkie komputery szerokiemu gronu użytkowników firmowych. Projektując ten notebook, dołożyliśmy starań, by zrównoważyć potrzeby przenośności, wydajności i użyteczności.

Przygotowany do wydajnej pracy

Seria ThinkPad T Series obejmuje najwydajniejsze notebooki Lenovo. Notebook ThinkPad T400s łączy w sobie lekkość i płaską konstrukcję z wymaganą przez użytkowników wydajnością.

Lenovo wprowadza także trzy nowe opcje dla użytkowników notebooka ThinkPad T400s, którzy chcą poszerzyć swoje możliwości pracy o urządzenia peryferyjne, takie jak mysz, klawiatura, drukarka czy monitor. ThinkPad Port Replicator Series 3, ThinkPad Mini-Dock Series 3 i ThinkPad Mini Dock Plus 3 mają nową, niewielką konstrukcję, umożliwiają dokowanie z jednoetapowym rozłączaniem („rip and go”), obsługują wiele monitorów, a także udostępniają złącza USB, Display Port i eSATA.

Liczy się design

Użytkownicy spędzają dużo czasu pisząc, dlatego też wygodna i łatwa w użyciu klawiatura znacząco wpływa na ich zadowolenie z komputera. Wiedząc o tym, Lenovo poświęca dużo czasu na doskonalenie konstrukcji klawiatury. Badacze Lenovo zaobserwowali, że przeciętny użytkownik naciska klawisze Delete i Escape 700 razy tygodniowo. Aby poprawić komfort pisania, projektanci Lenovo powiększyli te klawisze. Wiele osób je lunch przy biurku, dlatego też odstępy między klawiszami zostały zmniejszone, aby utrudnić przedostawanie się okruchów pod klawiaturę. Udoskonalono również panel dotykowy, aby zachować płaską konstrukcję notebooka. Nowy panel dotykowy jest ułożony równo z powierzchnią miejsca do opierania dłoni, a dzięki nowej powierzchni można wyczuć jego położenie bez spoglądania w dół. Panel dotykowy umożliwia sterowanie przy użyciu różnych rodzajów dotyku (multitouch), dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo przewijać, rozciągać i powiększać wyświetlane dokumenty. Projektant Lenovo David Hill omawia wiele z tych udoskonaleń w prezentacji wideo na swoim blogu.

Coraz więcej osób używa komputerów do ujednoliconej komunikacji w biurze, w domu i w drodze, dlatego też najnowszy notebook Lenovo został zoptymalizowany pod kątem łatwych połączeń VoIP. Do komfortowego korzystania z VoIP potrzebne są trzy podstawowe elementy: jakość sygnału wideo, jakość sygnału dźwiękowego oraz jakość połączenia sieciowego. W celu zapewnienia świetnej jakości wideo firma Lenovo wyposażyła notebook w kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli dającą lepszy obraz i działającą lepiej przy słabym oświetleniu. Głośniki są ponad dwa razy donośniejsze niż w notebooku ThinkPad T400, a wygodny przełącznik u góry klawiatury umożliwia zwiększanie i zmniejszanie głośności. Podobną funkcję można znaleźć na kierownicy samochodów sportowych. Szeroki zakres opcji daje użytkownikom wybór różnych sposobów łączenia się z Internetem.

Ponieważ nieustanne klikanie klawiszy może przeszkadzać podczas połączenia konferencyjnego, projektanci Lenovo dodali podwójne mikrofony cyfrowe, rozmieszczając je w optymalny sposób. Sprzyja to redukcji hałasu otoczenia, a głos osoby mówiącej staje się wyraźniejszy. Aby można było łatwo sprawdzić, czy mikrofony są włączone, projektanci Lenovo dodali osobne przyciski do wyłączania głośników i mikrofonów, a diody LED wskazują, który przycisk jest włączony. W jeszcze szybszym korzystaniu z połączeń VoIP pomaga kombinacja klawiszy HotKey — Function i F6 — uruchamiająca aplikacje VoIP.

Zwiększając wygodę użytkowników, projektanci Lenovo dodali możliwość włączania notebooka przez zwykłe przeciągnięcie palcem po czytniku odcisków palców. Zawsze aktywny port USB umożliwia ładowanie odtwarzaczy MP3, aparatów fotograficznych i innych urządzeń peryferyjnych, kiedy notebook jest w stanie wstrzymania lub hibernacji.

Ceny i dostępność

Notebook ThinkPad T400s jest dostępny już teraz za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo oraz witryny www.lenovo.com. Ceny modeli zaczynają się od około 5699 pln netto. ThinkPad Port Replicator Series 3, Mini Dock Series 3 i Mini Dock Plus Series 3 są dostępne już teraz, a ich ceny zaczynają się odpowiednio od 125 , 170 i 275 USD.

Ceny Lenovo ThinkPad T400s

Lenovo ThinkPad T400s

od: 5.385 zł »

Jan Blinstrub

Komentarze