>

Ekran to prawdopodobnie jeden z najważniejszych elementów każdego laptopa. Świadczy nie tylko o stopniu zaawansowania technicznego urządzenia, ale przed wszystkim definiuje sposób, w jaki będziemy postrzegać wirtualny świat. W ostatnich latach na rynku nastąpił swoisty boom na komputery mobilne z dobrymi ekranami. Oto creme de la creme, 5 laptopów z najlepszymi ekranami.

Apple MacBook Pro 15

Apple wyznacza trendy. Apple kreuje rzeczywistość

Apple MacBook Pro 15 / fot. Apple

Specyfikacja (model najmocniejszy): Intel Core i7 (Haswell), 16 GB RAM, SSD 512 GB, Nvidia GeForce GT 750, OS X Mavericks.

Seria MacBook Pro to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych serii komputerów mobilnych wszech czasów. 15-calowy MacBook Pro z tegorocznym procesorem Haswell ma do zaoferowania jeszcze więcej niż poprzednie generacje. Każdy MacBook Pro ma wytrzymałą obudowę i genialny ekran Retina o przekątnej 15,4”. Pracuje on w rozdzielczości 2880 x 1800 pikseli i pozwala oglądać ponad 5 mln pikseli. Gęstość pikseli jest tak wysoka, że ludzkie oko nie jest w stanie rozróżnić pojedynczych punktów. Generowane obrazy są ostre, realistyczne, a pliki PDF czyta się równie przyjemnie, co w druku.

Samsung ATIV Book 9 Plus

Samsung goni czołówkę

Samsung ATIV Book 9 Plus / fot. Samsung

Specyfikacja: Intel Core i7-4500U, 8 GB RAM, SSD 256 GB, Intel HD 4400, Windows 8.1.

Samsung Ativ Book 9 Plus to jeden z najlepszych ultrabooków dostępnych na rynku. Sprzęt może pochwalić się potężną specyfikacją techniczną i bardzo solidnym wykonaniem. Głównym atutem laptopa jest oddający perfekcyjne kolory 13,3-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 3200 na 1800 pikseli. Matryca ta może pochwalić się niesamowitą gęstością pikseli na poziomie 276 ppi. Z takimi parametrami niemal żaden inny laptop równać się nie może.

Toshiba Kirabook

Piękny i wydajny

Toshiba Kirabook / fot. Toshiba

Specyfikacja: Intel Core i7-3537U, 8 GB RAM, SSD 256 GB, Intel HD 4000, Windows 8

Toshiba Kirabook to laptop, który z podniesionym czołem może stawiać w szranki z Pixelem Google’a i MacBookiem Pro. Komputer ma 13,3-calowy ekran PixelPure pracujący w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Matryca ma o 90 % wyższą gęstość pikseli niż standardowy ekran HD. Wyświetlacz oferuje także realistyczne odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia. Zgodnie z panującymi obecnie trendami, ekran jest dotykowy i pokryty warstwą Corning Concore Glass.

ASUS Zenbook UX301

Filozofia Zen w najczystszej postaci

ASUS Zenbook UX301 / fot. ASUS

Specyfikacja: Intel Core i7-4500U, 8 GB RAM, SSD 512 GB, Nvidia GeForce GT 730M, Windows 8.1

Gdyby ktoś organizował konkurs na najciekawszą wariację MacBooka Air z Windowsem, Asus UX301 niewątpliwie wygrałby w cuglach. Ten piękny ultrabook z obudową szklano-aluminiową ma mocną specyfikację techniczną i doskonały ekran. Przekątna 13,3 cali i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli gwarantują znakomite obrazy wyświetlane na matrycy. Będzie można przetestować to dzięki dedykowanej karcie graficznej GeForce GT 730M.

Google Chromebook Pixel

Proporcje 3:2 to we współczesnych laptopach egzotyka

Google Chromebook Pixel / fot. Google

Specyfikacja: Intel Core i5-3427U, 4 GB RAM, SSD 64 GB, Intel HD 4000, Google Chrome OS.

Chromebook Pixel to wzorcowy komputer z systemem Chrome OS. Jest świetnie wykonany, ma mocne podzespoły, mocno alternatywny system operacyjny i fenomenalny ekran. Zamontowany w Pixelu 12,85-calowy ekran pracuje w rozdzielczości 2560 x 1700 pikseli. Matryca ma ponad dwa razy więcej pikseli, niż w Full HD oraz ppi wyższe, niż ekran Retina w MacBookach Pro. Wyświetlane na Pixelu czcionki są domyślnie skalowane do większej wielkości i można znacznie powiększać tekst bez utraty jakości. Laptop ma imponujące kąty widzenia. Jak czarować obrazem, od Google powinien uczyć się cały świat.

techManiaK