CES 2014 odbywają się w Las Vegas w terminie 7-10 stycznia 2014 roku.
Dzięki blogom grupy techManiaK będziesz na bieżąco z nowościami CES 2014.
Nowości nie było dużo, jednak pośród nich są modele, które moim zdaniem wyróżniają się szczególnie – zapraszam Was do subiektywnego zestawienia najlepszych laptopów CES 2014. Oczywiście w komentarzach czekamy również na Wasze propozycje i opinie.
Przyznam szczerze, że na nowe propozycje od Lenovo czekałem z niecierpliwością i nie zawiodłem się. Najbardziej interesujący jest bez dwóch zdań Nowy ThinkPad X1 Carbon, który został odchudzony, a matryca zyskała sporo dodatkowych pikseli na cal, co w dzisiejszych czasach jest podstawą. To nie jedyne atuty tego urządzenia.
W eleganckiej obudowie producent zdecydował się umieścić akumulator, który ma pozwolić na dziewięć godzin nieprzerwanej pracy. Bogaty wachlarz modułów komunikacyjnych to jeden z ważniejszych atutów, gdyż w zależności od wariantu możemy pozwolić sobie na modem LTE, a nawet na bezstykową technologię NFC, nie zapominając o standardach – WiFi oraz Bluetooth 4.0. A wszystko zamknięto w obudowie o wadze 1.3 kilograma.
Nowy ThinkPad X1 Carbon został wyposażony w 14-calowy wyświetlacz, na którym system Windows 8.1 prezentowany będzie w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, zaś moc obliczeniową dostarcza jeden z układów Intel Core i7 czwartej generacji (Haswell). W zależności od zapotrzebowania magazyn danych stanowić będzie SSD o pojemności do 512 GB. Na wyposażeniu nie zabrakło 8 GB pamięci RAM, dwóch portów USB 3.0, pełnowymiarowego HDMI oraz podświetlanej klawiatury.
Gigabyte słynie z produkcji niezwykle wydajnych notebooków dla graczy, dlatego też w roku oprócz nietuzinkowego modelu U21MD w Las Vegas zadebiutował konkretny potwór – Gigabyte Aorus X7 z wyświetlaczem o przekątnej 17.3″, a także dwoma kartami graficznymi,. To nie wszystko, co wyróżnia ten model.
Obróbkę graficzną na najwyższym poziomie zapewnić mają dwie karty NVIDIA GeForce GTX 765M pracujące jednocześnie w trybie SLI z pamięcią własną o rozmiarze czterech gigabajtów. Aż dziw, że Tajwańczycy zamknęli je w obudowie o grubości 22.9 mm i wadze 2.9 kilograma. Oczywiście należy pamiętać, że mowa jest o 17.3-calowym laptopie dedykowanym graczom.
Gigabyte Aorus X7 został wyposażony w 17.3-calowy wyświetlacz, na którym jeden z systemów Windows (Windows 7 Pro, Windows 7 HE,Windows 8.1 lub Windows 8.1 Pro) prezentowany będzie w rozdzielczości Full HD, zaś moc obliczeniową dostarcza Intel Core i7-4700HQ o taktowaniu 2.4 GHz oraz 32-gigabajtowa pamięć operacyjna RAM DDR3L (1600 MHz). W zależności od zapotrzebowania magazyn danych stanowić będą maksymalnie dwa SSD mSATA 2.5″ o pojemności 128/256 GB lub jeden klasyczny HDD 2.5″ o pojemności do 1 TB. Na wyposażeniu nie zabrakło dwóch głośników niskotonowych, pięciu portów USB (2x 2.0 i 3x 3.0), dwóch HDMI, czy też mini DisplayPort.
Do produktów japońskiego koncernu Toshiba zawsze podchodziłem z dystansem i szczerze powiedziawszy nigdy nie zdecydowałem się na zakup ich propozycji – nie zmienia to faktu, że podczas CES poznaliśmy naprawdę ciekawy sprzęt, jeden z pierwszych laptopów z wyświetlaczem 4K pracujący pod kontrolą systemu Windows 8.1. Poznajcie Toshiba Tecra W50.
Toshiba Tecra W50 to stacja robocza dedykowana profesjonalistom korzystającym z zaawansowanych programów graficznych, takich jak SolidWorks i AutoCAD.
Toshiba Tecra W50 została wyposażona 15.6-calowy wyświetlacz, na którym system Windows 8.1 prezentowany będzie w rozdzielczości Ultra HD (3840 x 2160 pikseli), co przekłada się na 282 piksele na cal, zaś moc obliczeniową dostarcza jeden z układów Intel Core i7 czwartej generacji (Haswell), natomiast za grafikę odpowiada NVIDA Quadro K2100M z 2-gigabajtową pamięcią własną.
Lenovo zapowiedziało również niezłego 15-calowca – Lenovo Y50 – który zadebiutuje w wielu konfiguracjach sprzętowych. Najbardziej interesująco zapowiada się oczywiście ta najmocniejsza, z uwagi na obecność wyświetlacza UltraHD
Smukłe i eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne – takie są nowe notebooki z serii Lenovo Y50. Bo czy można napisać inaczej o urządzeniu, które ułatwia pracę poprzez wydawanie kilku prostych poleceń głosowych, czy też umożliwia przewijanie zdjęć i wideo ruchem dłoni przed ekranem, nie zapominając o funkcji rozpoznawania twarzy?
Lenovo Y50 został wyposażony w 15.6-calowy wyświetlacz, na którym system Windows 8.1 prezentowany będzie w maksymalnej rozdzielczości Ultra HD (3840 x 2160 pikseli) (sprzęt można obsługiwać dotykiem). Sercem jest Intel Core i7-4702HQ czwartej generacji, który wspomagany jest przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM DDR3L na szynie 1600 MHz. O grafikę zadba natomiast NVIDIA GTX 860 z 2-gigabajtową pamięcią własną. Ponadto nie zabrakło dysku hybrydowego, czy też podświetlanej klawiatury (opcjonalnie).
Południowokoreański koncern zaprezentował dwa nowe urządzenia, jednak mnie najbardziej urzekł LG Ultra PC 13Z940, którego atutem nie są niezwykle wydajne podzespoły, a także matryca o ponadprzeciętnej rozdzielczości, a niska waga oraz niezwykle smukłe ramki boczne. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się niezwykle zjawiskowo i robi dobre wrażenie.
Cała konstrukcja waży zaledwie 980 gramów, zaś wspomniana już ramka boczna liczy sobie 4.4 milimetra. Elegancka obudowa o profilu klina w najgrubszym miejscu mierzy 13.6 milimetra. Nie jest to propozycja bez wad, gdyż została pozbawiona matrycy dotykowej, której brak producent zrekompensował sporych rozmiarów touchpadem przystosowanym do obsługi gestów.
LG Ultra PC 13Z940 został wyposażony w 13.3-calowy wyświetlacz IPS, na którym system Windows 8.1 prezentowany będzie w rozdzielczości Full HD, zaś moc obliczeniową dostarcza jeden z układów Intel Core i5 czwartej generacji (Haswell). W zależności od zapotrzebowania magazyn danych stanowić będzie SSD o pojemności 128 GB lub 256 GB. Na wyposażeniu nie zabrakło pełnowymiarowego portu USB, portu micro USB, wyjścia HDMI, a także słuchawkowego.
CES 2014 odbywają się w Las Vegas w terminie 7-10 stycznia 2014 roku.
Dzięki blogom grupy techManiaK będziesz na bieżąco z nowościami CES 2014.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Komentarze
Ja posiadam ponad 11 lat Toshiba Satellite L 10 - 204
Do dnia dzisiejszego bez wizyty w serwisie działa i służy jak na jego parametry bez zastrzeżeń. Jakość matrycy- bardzo dobra Praca jak na oferowane parametry- bardzo.dobra. Awaryjność - nigdy nie było. Przyjemność pracy - bardzo dobra. Ogólna ocena - najwyższa z najwyższych.
Niestety z uwagi na brak wspomagania od 8 kwietnia 2014 r. Systemu WindowS XP Home jestem zmuszony na kupno nowego laptopa Toshiba albo Apple MacBook PRO Retina. Ja trafiłem na bardzo dobry bezawaryjny laptop od Toshiba i mam nadzieję, że obecne produkty tej firmy, wciąż są doskonałej jakośći - na takiej jak przezemnie posiadana Toshiba.
murdock - jesteś idiotą - Lenovo to pozostałość technologów IBM i nr 1 w biznesie - jeżeli preferujesz Toschibę, to samo przez się świadczy o Twoim braku wiedzy (wypowiadam się o Lenovo ThinkPad, a nie o tworzonych na potrzeby rynku biedoty IdePad'ach).
Zapomniałeś o strzałach w 30 sekundzie i sztucznej mgle ;-)
Autor"podchodzi z rezerwa do sprzetu Toschib"y "chyba tak samo jak ja do reklamowanego przez autora sprzetu Lenowo-typowej tandetnej chinszczyzny o ktorej awaryjnosci napisano juz tony opinii i o ktorym ze zwyklej uczciwosci nalezalo by przestrzegac ewentualnych nabywcow.Jak widac-mozna na sile chwalic ewidentne buble jesli sie ma w tym jakis interes.
Świetny wpis :) Wszystkie najlepsze laptopy zaprezentowane w jednym miejscu i dobrze opisane :)