Lenovo ThinkPad Helix 2 to najnowsza propozycja z rodziny ThinkPad Helix, która oficjalnej prezentacji doczekała się na początku września bieżącego roku. Najnowsza hybryda wykorzystująca procesor Intel Core M oparty o architekturę Broadwell zadebiutowała właśnie w sprzedaży na amerykańskim rynku.
Z Lenovo ThinkPad Helix 2 można korzystać w kilku trybach, dzięki zastosowaniu specjalnych zawiasów oraz możliwości odłączenia klawiatury od części tabletowej, w której osadzone zostały podzespoły. I tak oto, klient może korzystać z urządzenia, jak tradycyjnego laptopa, tabletu czy też w trybie namiotu.
Jak widać na grafikach, Lenovo ThinkPad Helix 2 oferowany jest z Keyboard Powerbase, która została wyposażona w specjalne miejsce na stylus (w pierwszej generacji rysik znajdował się w środku). Ponadto w jej wnętrzu zagościł dodatkowy akumulator wydłużający czas pracy na jednym cyklu ładowania do około dwunastu godzin. Klawiatura została wyposażona w dodatkowe złącza rozszerzające funkcjonalność, a także przyciski typu AccuType.
Najbardziej istotną zmianą względem pierwszej generacji ThinkPad Helix jest implementacja znacznie bardziej wydajnej jednostki centralnej, a tym samym bardziej energooszczędnej. Procesory z serii Intel Ivy Bridge zostały zastąpione przez Intel Core M (Broadwell) .
Podstawowy wariant Lenovo ThinkPad Helix 2 wyposażony został w ekran, na którym system Windows 8.1 prezentowany jest w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli. Moc obliczeniową dostarcza dwurdzeniowy Intel Core M-5Y10 o częstotliwości taktowania od 800 MHz do maksymalnie 2.0 GHz (z technologią Turbo) oraz zintegrowanym chipem graficznym Intel HD Graphics 5300 o taktowaniu dochodzącym do 800 MHz. Procesor występuje w towarzystwie 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Magazyn danych stanowi SSD o pojemności 128 GB. Hybryda w sklepie producenta dostępna jest za 979 dolarów.
Mocniejsza wersja dedykowana bardziej wymagającym wyposażona została w dwurdzeniowy Intel Core M-5Y70. Jest to dwurdzeniowa (4-wątkowa) jednostka o częstotliwości taktowania od 1.1 GHz do maksymalnie 2.6 GHz z technologią Turbo Boost, 4-megabajtową pamięcią podręczna i zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 5300 o taktowaniu od 100 MHz do 850 MHz. Układ otrzymał wsparcie ze strony 8-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM DDR3L na szynie 1600 MH, zaś na wszelkiego rodzaju dane oraz system (64-bitowy Windows 8.1 Pro) zarezerwowano SSD o pojemności 256 GB. Lenovo dorzuca również trzyletnią gwarancję w cenie urządzenia, która ustalona została na 1399 dolarów.
Specyfikacja techniczna obu modeli obejmuje również: 11.6-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS z aktywnym digitizerem i jasnością na poziomie 400 nitów, dedykowany stylus, akumulator zapewniający do ośmiu godzin ciągłej pracy, dwuzakresowy moduł sieci bezprzewodowej pracujący w standardzie ac, wyjście HDMI, port USB 3.0, port USB 2.0, dodatkowy akumulator w stacji dokującej (łączny czas pracy do 12 godzin), Bluetooth 4.0, 5-megapikselowy aparat główny, kamerę dedykowaną wideo połączeniom o matrycy 2 Mpx, a także głośniki stereo z systemem dźwięku Dolby Home Theater v4.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Komentarze
Ale jest jednocześnie cienszy, lżejszy i bez wiatraków, wiec chyba coś znaczy
8h ciągłej pracy i Intel Core M? To gdzie ta rewolucja w energooszczędności? Myślałem że TDP na poziomie 4,5W i pobór mocy do 6W coś jednak znaczy a tu nic
Drogo :) - ale to segment Biznesowy - więc i ceny są biznesowe.
Dla porównania Dell Latitude 13 7000 w identycznej konfiguracji kosztuje 1199 $ - więc porównywalnie - ma 13.3 calowy ekran.
skad info ze dell latitude 13 7000 w tej konfiguracji bedzie kosztowal 1199 dolarow? jak mozesz podaj link bo zastanawiam sie nad zakupem helixa 2, della albo hp envy x2