Lenovo S41
Wybrał: marcinch
Funkcjonalność i dobre parametry w niskiej cenie
Specyfikacja: przekątna ekranu 14″, rozdzielczość ekranu do 1920 x 1080 pikseli, procesor do Intel Core i7 piątej generacji, karta graficzna NVIDIA GeForce, pamięć do 8GB RAM, dysk do 1TB SHDD / 256GB SSD
W klasycznym zestawieniu cena-jakość, Lenovo S41 wydaje się być całkiem dobrym kandydatem na laptop dla klienta roku 2015. Chociaż jego prezentacja nie odbiła się zbyt głośnym echem w internecie, naprawdę warto jeszcze raz przyjrzeć się temu urządzeniu.
S41, oferuje to, co laptop powinien oferować – funkcjonalność i dobre parametry – bez zbędnych dodatków, rozszerzeń czy innych wątpliwie przydatnych funkcji. Ekran nie obraca się o 360 stopni, brak tu rozdzielczości 4K, a ekran nie wspiera obsługi dotykowej. Tym właśnie S41 zaskarbił sobie moją uwagę: oferuje dokładnie to samo, co większość pozostałych propozycji z CES 2015, czyli, w najlepszym wypadku, procesor Intel Core z rodziny Broadwell, jedną z najnowszych kart graficznych NVIDII, całkiem sporą przestrzeń dyskową i 14-calowy ekran w FullHD, żądając w zamian dużo mniejszej kwoty.
To chyba jeden z nielicznych kandydatów, który ujawnił niemalże całą swoją specyfikację wraz z ceną – spory procent pozostałych prezentacji dawkował informacje w wariantach od „jeszcze nie teraz”, poprzez „później”, aż do „przy okazji”. Poza tym, jest to zupełnie nowy model, a nie tylko kolejne odświeżenie. Właśnie dlatego Lenovo S41 zasługuje na wyróżnienie na mojej liście.
Lenovo FLEX 3
Wybrał: marcinch
Rodzina urządzeń Lenovo Flex rozwija się we właściwym kierunku
Specyfikacja: przekątna ekranu 11″ / 14″ / 15″, rozdzielczość ekranu 1366 x 768 pikseli / 1920 x 1080 pikseli, procesor do Intel Core i7 piątej generacji, do 8GB RAM, do 1TB HDD / 64GB SSD, system Windows 8.1
Urządzenia z serii FLEX 3 od Lenovo wydają się mi raczej alternatywą dla tabletów, niż pełnoprawnych notebooków, głównie poprzez niezbyt zaawansowane podzespoły i rozdzielczość HD w podstawowej konfiguracji.
Dlaczego seria FLEX 3 wzbudziła moje zainteresowanie? Ponieważ jako jedna z nielicznych linii producentów wszelakich, rozwija się w pozytywnym kierunku. Nie mówię tutaj o ulepszeniach związanych z podzespołami czy matrycą, a o możliwościach użytkowych samego urządzenia.
Bardzo lubię, gdy sprzęt jest godny nazwy, która została mu nadana. Do tej pory FLEX umożliwiał obrócenie ekranu o 300 stopni, oferując tryby tent i stand. Usprawnienia zawiasów, wprowadzone w trzeciej odsłonie serii, pozwolą na pełny obrót o 360 stopni. W ten sposób laptopy FLEX zbliżają się możliwościami do swoich potężniejszych odpowiedników, czyli członków rodziny YOGA. Jednak w przeciwieństwie do nich, modele FLEX wciąż powinny być dostępne „na każdą kieszeń”. Te dwa fakty sprawiają, że właśnie ta linia produktów znajduje miejsce w tym zestawieniu.
MSI GT80 Titan
Wybrał: marcinch
Konkretna propozycja dla graczy
Specyfikacja: przekątna ekranu 18,4″, rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Core i7 o taktowaniu 2.8GHz (4.0GHz Turbo Boost), karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 980M w technologii SLI, pamięć 24GB RAM, dysk 1TB HDD
Wszyscy powinni wiedzieć, jak ważnymi klientami rynku urządzeń elektronicznych są gracze. Sam grywam całkiem sporo, więc, zapewne podobnie jak wielu innych gamerów, patrzę na MSI GT80 Titana z zaciekawieniem.
Oczywiście zdecydowanie warto docenić bogate wnętrze tego laptopa: wszystkie zamontowane wewnątrz podzespoły reprezentują naprawdę wysoki poziom. Niestety, fakt ten doskonale odzwierciedla cena urządzenia: 3299 dolarów w bazowej konfiguracji…
Podzespoły podzespołami, ale jest jeszcze coś, co sprawia, że MSI G780 Titan przyciąga spojrzenie. Mowa tutaj, naturalnie, o klawiaturze, którą tworzą switche Cherry MX Brown, co oznacza, że jest ona w pełni mechaniczna. Granie na klasycznej, płaskiej klawiaturze laptopowej dla wielu osób jest naprawdę niewygodne, dlatego właśnie pomysł ten wydaje się być jak najbardziej na miejscu.
Co prawda urządzenie waży prawie pięć kilogramów, ale w zamian każdy gamer otrzyma kompletną maszynę z rozwiązaniami stworzonymi z myślą o rozrywce elektronicznej: ogromną wydajnością podzespołów, pięknym obrazem w standardzie FullHD i 18,4 calach przekątnej oraz dźwiękiem Creative Sound Blaster Cinema i Dynaudio.
Dell XPS 13
Wybrał: marcinch
Mobilna propozycja z ekranem edge-to-edge
Specyfikacja: przekątna ekranu 13″, rozdzielczość ekranu 3200 x 1800 pikseli / 1920 x 1080 pikseli, procesor Intel Core i3 piątej generacji, pamięć do 8GB RAM
Jakich jeszcze nowinek technologicznych oczekiwać można po laptopach? Na łamach tego serwisu opisywałem już wiele notebooków, ale do tej pory chyba nie widziałem jeszcze urządzenia, które korzystałoby z wyświetlacza typu edge-to-edge, czyli ekranu pozbawionego jakiejkolwiek ramki.
Dell XPS 13 wielkościowo może konkurować z niektórymi 11-calowymi modelami. To naprawdę spore udogodnienie dla osób podróżujących, które, z przyczyn rozrywkowych lub zawodowych, zawsze powinny mieć przy sobie mobilny komputer. Jakby tego było mało, bateria starczać ma na 15 godziny nieprzerwanej pracy.
Obudowa wykonana jest z wytrzymałych materiałów, a matryca zabezpieczona została przy pomocy Corning Gorilla Glass NBT. Te wszystkie czynniki sprawiają, że Dell XPS 13 stał się naprawdę interesującą propozycją, jeżeli zadaniem laptopa nie jest grzanie biurka w przytulnym domostwie.
CyberPower Fang Trinity i DEEPCOOL Tri
Wybrał: marcinch
Dobre podzespoły zamknięte w futurystycznej obudowie od DEEPCOOL
Specyfikacja: Płyta główna Z97Z w wersji mini-ITX, czterordzeniowy procesor Intel Core i7 4790K o taktowaniu 4GHz, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 980, obudowa DEEPCOOL Tri mini-ITX
Jeżeli urządzenie ma zaskakiwać nie tylko dobrymi parametrami, ale także nietuzinkowym wyglądem, prototyp od CyberPower – Fang Trinity – z pewnością podoła tym wymaganiom. Gdybym miał wskazać wielkiego zwycięzcę targów CES 2015 po czasie, jaki przeznaczyłem na przyglądanie się zdjęciom sprzętów, ten desktop wygrywa, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Co to jest? Turbina, reaktor atomowy, pocisk do wyjątkowo niepraktycznego działa?
Samą obudowę zaprojektowała firma DEEPCOOL i zastanawiam się, czy sprzęt od CyberPower wciąż zostałby zauważony, gdyby nie ich wysiłki? Specyfikacja techniczna jest wręcz wyśmienita, ale dobry marketing…
Mieć taką jednostkę centralną na biurku to ozdoba każdego pokoju sama w sobie. Chyba, że ktoś nie jest fanem futurystycznego wystroju wnętrz, wtedy prawdopodobnie nazwie to coś dziwacznym gratem. To właśnie urzeka mnie w projekcie od CyberPower i DEEPCOOL – generuje dyskusje o tematyce estetyki.
CES 2015 odbywają się w Las Vegas w terminie 6-9 stycznia 2015 roku.
Dzięki blogom grupy techManiaK będziesz na bieżąco - Raport CES 2015
Ej, właśnie, co z tym Infinity? Kiedy wchodzi na rynek, bo już chcę położyć na nim swoje łapki 🙂
Przejrzałem, szczególnie zwracając uwagę na smartfony i nawet Asus robi na mnie wrażenie. Też się tylko zastanawiam dlaczego brak wzmianki o myPhone Infinity, skoro jeszcze 2 tygodnie temu było głośno. Powinien dobrze się prezentować na tle konkurencji. Nie widzę powodów dla których nie miałby się dobrze u nas sprzedawać.
myphone sie bardzo fajnie zaprezentowal na CES, uznanie sie nalezy
zgadzam sie z maxem, nalezyt sie wzmianka o myPhone Infinity, poza flagowcami to bedzie najlepsza konfiguracja tego roku od b-brand od polskiej firmy
Nie no.. nic nie napisaliście o myPhone seria infinity. Co do laptopa MSI GT80 Titan z taką wagą to powinna być karta GTX 980GT/GTX anie M. W każdym bądź razie coś naprawde wydajnego jak najmniej obkrojonego. Przecież tyle waży normalna skrzynka PC.
Nasz polski myPhone ma swoją Lunę, Samsung serię Galaxy Core, zaś francuski ARCHOS stawia na diamenty, którymi może zainteresować przeciętnego zjadacza zupy pomidorowej – statystycznego Kowalskiego
Hahahaha dobre. 🙂
Jako prosty magister żyjący w konkubinacie z żoną pewnego adwokata marzę tylko o słuchawkach Parrot Zik Sport. Przytuliły mnie do siebie swoją elegancją i pięknem maskowanym surowością. Chociaż telewizory też mniam, mniam 🙂
Może i dużo rzeczy nie pokazano ale moim zdaniem są one ciekawe. Wolę 2 fajne premiery niż 10 nudnych. Mam nadzieję że w tym roku trochę więcej będzie się działo bo rok temu to tylko rozdzielczość zwiększali.