Serem Yogi 3 Pro jest procesor Intel Core M-5Y70 oparty na nowej, 14-nm architekturze Broadwell, taktowany bazową częstotliwością 1.1 GHz i posiadający bardzo niskie TDP (na poziomie 4 W). Jego pracę wspiera 8 GB pamięci operacyjnej DDR3 o częstotliwości 800 MHz oraz zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 5300. Nie jest to konfiguracja dla graczy, za to doskonale sprawdza się w większości „normalnych” zadań, wliczając w to również pracę z rozbudowanymi dokumentami.
Stabilność działania systemu operacyjnego nie budzi żadnych zastrzeżeń, a korzystanie z ósmej odsłony popularnych „okienek” jest czystą przyjemnością – wszystkie aplikacje i procesy systemowe działają jak należy, a szereg dodatkowych programów, preinstalowanych przez producenta, ułatwia korzystanie ze sprzętu w trybach innych, niż tylko laptopa.
Lenovo Yoga 3 Pro radzi sobie również z obróbką multimediów (aż do standardu Full HD włącznie, ale raczej nie wyżej – niektóre z testowych klipów w rozdzielczości 4096 x 1716 pikseli cierpiały już z tytułu braku płynności). Warto mieć jednak na uwadze, że to przede wszystkim sprzęt mobilny, nie komputer do montażu filmów.
– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
– mkv, 1080p, h264, 40mbps>
– mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps;
– mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps; (brak płynności)
– mov, 4K (3840×2160), component YCbCr, 1,9gbps (brak płynności).
Nie zapomnieliśmy również przetestować Yogi 3 Pro w popularnych grach – przypomnę, że mamy tu co prawda do czynienia z tylko zintegrowanym układem graficznym, za to dobrej klasy (Intel HD Graphics 5300).
Po poniższych wykresach widać wyraźnie, iż – zgodnie z założeniami – nie jest to sprzęt przeznaczony dla graczy. W większości wypadków, na komfortową i płynną rozgrywkę liczyć możecie tylko po zredukowaniu ustawień do niskie, i tylko w mniej wymagających tytułach (pokroju StarCraft II, Diablo III lub Deus Ex: Human Revolution).
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Komentarze
Witam, trochę nie rozumiem, dlaczego porównuje się Microsoft Surface Pro 3 z pozostałymi modelami Lenovo etc. A skoro jest w tym porównaniu Surface Pro 3, to dlaczego tu nie ma Wacom Cintiq Companion 2? Chce powiedzieć, że Surface to inna klasa urządzeń typu All in One i bardziej konkuruje z Wacom Companion 2 niż z ultrabook'ami, chyba, że one posiadają funkcje Pen and Touch, a więc możliwość pracy za pomocą Pen'a (piórka), o czym trudno się dowiedzieć z opisu...
"wikiko" ma rację...za takie pieniądze to faktycznie lepiej wyposażonego "ultra" można dostać, albo też lepszego/wydajniejszego hybrydowca Dell-a venue pro z prockiem i3, lub i5.
Za takie pieniądze to jest niezły ultrabook, który napewno lepiej się sprawdzi w codziennej pracy.
Na stronie lenovo pisza, ze akumulator wytrwa do 7.2 godziny po jednym ladowaniu, w specyfikacjach napisali nawet, ze do 9 godzin. To jest 540 minut. O jaka prace urzadzenia chodzi? Sluchanie muzyki przy wylaczonym ekranie?
Producenci często powołują się na swoje własne procedury testowe. Można domniemywać, że w tym wypadku wchodzi w grę uaktywnienie energooszczędnego scenariusza i zapewne przeglądanie dokumentów w trybie offline lub online z sztucznie generowanymi przerwami. Nasze testy, podobnie jak scenariusze testowe PC8, bazują na stale generowanym obciążeniu podzespołów komputera, stąd też są bliższe - przynajmniej moim zdaniem - rzeczywistości. Pozdrawiam
bez odłaczanego ekranu hybrydy nie mają sensu...