Spis treści
Czasy hałaśliwych komputerów już dawno przeminęły. Producenci (zwłaszcza) przenośnych komputerów w swoich urządzeniach montują ciche wiatraki, które sprawnie chłodzą procesor i resztę podzespołów. Tak samo jest w przypadku Asusa Eee PC. Pomimo, że przez cały czas słychać pracę procesora, to komputer jest niezwykle cichy. Można by rzec niemalże bezszelestny. Wprawdzie nie jestem w stanie zmierzyć poziomu natężenia dźwięku, ale uderzenia w klawisze są głośniejsze niż dźwięki dochodzące z wnętrza komputera. To powinno poniekąd wystarczyć, aby zobrazować naturę hałasu w Eee PC.
Z temperaturą komputera jest już nieco gorzej. Netbook nagrzewa się niestety dość szybko, zwłaszcza jego lewa strona – w miejscu gdzie znajduje się kratka wentylacyjna procesora. Z niej regularnie wylatuje miarowy strumień ciepłego powietrza (41 stopni) – idealnie ogrzewa ręce w mroźne, zimowe wieczory. Czujniki temperatury procesora wskazywały po 70 stopni dla poszczególnych rdzeni w stresie, natomiast układ graficzny osiągał maksymalnie 55 stopni. Rezultaty te sprawiały, że obudowa komputera nagrzewała się do temperatury mniej więcej 30-32 stopni. Niemniej jednak netbook nie nagrzewał się do krytycznego poziomu, w którym praca stawała się niekomfortowa. Szkoda tylko, że w Eee PC 1201N nie została zastosowana technologia IceCool. Przydałoby się nieznacznie schłodzić miejsce podtrzymywania nadgarstków – zwłaszcza z lewej strony.
Od współczesnych notebooków wymaga się przede wszystkim aby były małe, lekkie, w miarę wydajne oraz posiadały baterię, która pozwoli na jak najdłuższą pracę przy jednym ładowaniu. Podczas gdy netbooki konkurencji wyposażone z zintegrowane układy graficzne oferują nawet 10 godzin pracy, Asus Eee PC 1201N według producenta przeżyje 5 godzin z dala od zasilania. Wszystko to za sprawą dwurdzeniowego procesora i wydajnego układu nVidia ION.
Wysoka wydajność – 3h 31min
Zrównoważony – 4h 9min
Oszczędność baterii – 4h 45 min
Jedną ze standardowych aplikacji w Eee PC jest Super Hybrid Engine. Funkcja ta oferuje różne tryby zasilania. Tryby oszczędzania energii kontrolują wiele aspektów działania komputera Eee w celu maksymalizacji wydajności przy zachowaniu jak najdłuższego czasu działania baterii. Tryb ten oferuje trzy główne poziomy konfiguracji: Super Performance Mode, High Performance Mode, Power Saving Mode. A także dwa dodatkowe: Auto Power-Saving i Auto High-Performance.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Komentarze
A ja mam pytanie..wszędzie podane jest że ten model posiada bluetootha? To dlaczego mój menadżer urządzeń go nie posiada? Oprogramowanie jest i niby wszystko jak być powinno..a komunikacji między urządzeniami korzystającymi z tego nie ma..telefon nie widzi komputera i odwrotnie..
mam pytanie w asusiku 1201N ,,,, czy u was też sterowniki do hdd i usb chodzą na domyślnych windowsowych? Troche to dziwne. Odkryłem też że kopmpik na moment się czasem zamyśla szczególnie w grach co objawaia sie mikro wstrzymaniem lub podwójnym zagraniem czasem jakiegos dzwieku. Czy ktos to zauważyl u siebie, A i jeszcze jedno w biosie hdd wykrywany jest jako udma 5 a wsystemie jako udma 6 co to oznacza. Sprawdzalem netboka na win7 i na xp jest ten sam, efekt haczenia i udma 6 może ktos ma jakies pelne stery do chipsetu, a moze trzeba cos ... pomocy pliz
Fragment, w którym podana została cena odwołująca się do Ceneo i Skąpca generowana jest automatycznie, i na to autor tekstu nie ma wpływu co się tam ukaże. W tym przypadku błędnie wyświetlana jest cena Asusa 1201NL, zamiast wersji 1201N z IONem, ale to nie jest nasza wina, lecz Ceneo.
1299 NA CENEO TO KOSZTUJE WERSJA OKROJONA NL
N-KA KOSZTUJE 1600-1700
AUTORZY RECENZJI POWINNI ZWRACAĆ NA TAKIE RZECZY UWAGE PISZĄC TEKST
Witam,
niedawno zakupiłem tego eee PC. Pierwsze wrażenie netbook zrobił niesamowite. Przyjemny, szybki, wygodny. Zainstalowałem na nim własnego Windowsa 7, wersję 86. Uaktualniłem wszystkie sterowniki. Wgrałem Hotkey Utility i Eee Super Hybrid Engine. Odchudziłem lekko system wyłączając kilka zbędnych bajerów. I niestety napotkałem kilka problemów.
Mianowicie, po zainstalowaniu najnowsej wersji flasha, 10.1 youtube, wraz z filmami HD wciąż nie działa płynnie. Sprawdziłem to na 3 przęglądarkach i na każdej jest ten sam problem.
Kolejną kwestią jest zastanawiający wynik Indeksu wydajności systemu Windows. Otrzymałem tylko 2.8 punktów. I tak kolejno.
-Procesor 2,8.
-Pamięć 4,6.
-Grafika 4,3.
-Grafika w grach 5,3.
-Podstawowy dysk twardy 5,7.
Zdziwiło mnie to niezmiernie, gdyż gdzieś zagubiło mi się 0,5 oczek w skali procesora. Nie mam pojęcia gdzie mogły się schować. Test powtarzałem na podpiętym zasilaniu i ustawionym planie na maksymalną wydajność. Dalej to samo.
Kolejną kwestią jest karta WiFi. Oczywiście sterowniki zainstalowane. Do 2 sieci podłączyłem się bezproblemowo, jednak do mojej prywatnej sieci domowej już mi się tego zrobić nie udało. Komputer wykrywa nadajnik, przyłącza się, lecz po dłuższej chwili oczekiwania, dostaję komunikat o niemożności podłączenia do sieci. Niestety nie dał mi nawet szansy wpisania klucza WEP. Próbowałem zdefiniwać ręcznie nową sięć. To samo.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnymi problemami? Jakieś rady na owe bolączki?
pozdrawiam\
lekko zaniepokojony
Wajar
Naprawdę dobry test, rzetelny. Co można dodać po kilku dniach użytkowania tego 1201N...jak chcemy działać z programamai to 3GB RAMu zamiast 2GB...ale to i tak przez ten procesorek zamonbtowany wiele nie pomoże...tak optimum to matowa matryca, 3GB RAMu DDR3 i duużo lepszy procesor ...no i przynajmniej 5godz.działania...
No to niestety chyba cię recovery czeka.
Tak BTW to co zrobiłeś, że ci te wszystkie sterowniki wcieło? Usunąłeś je fizycznie z dysku? Usunięcie urządzeń w managerze powinno skutkować szukaniem sterowników i system powinien je sobie znaleźć na dysku. Patrząc na objawy to ja niestety zaczynam podejrzewać pad sprzętu.
W biosie USB i reszta włączone?
starałem sie tak zrobić, ale nie chciał sie uruchomić i w trybie awaryjnym musiałem cofnąć przywracanie.
Przywracanie systemu wyłączyłeś? Jak nie to: System/Zaawansowane Właściwości Systemu/Ochrona systemu/Przywracanie systemu i wybierz moment gdy jeszcze działało. Przywrócenie do pierwotnej wersji to lekka przesada.
też o tym pomyślałem, niestety bluetooth też nie działa... :/