W XXI wieku niektórym ludziom internet jest do życia niezbędny – tak jak tlen. Czasami nawet bardziej. Lecz co będzie, jeśli ze względu na grube ściany, czy strop – utrudniony jest transfer danych za pomocą sieci bezprzewodowej lub niemożliwe poprowadzenie kabla LAN? Z pomocą przychodzi firma Asmax ze swoim rewolucyjnym urządzeniem Click’Net Powerline.
Asmax Powerline jest produktem z rodziny Click’Net, który pozwala na stworzenie w domu czy w biurze sieci używając do tego gniazdek elektrycznychRozwiązanie to całkowicie wyklucza konieczność prowadzenia dodatkowego okablowania pomiędzy pomieszczeniami i piętrami budynku. Urządzenie zapewnia połączenie z internetem, transmisję sygnału telewizyjnego (IPTV) i jest też atrakcyjne dla fanów sieciowego grania. Zestaw Asmax składa się z dwóch identycznych i niewielkich urządzeń, które umieszcza się w gniazdkach elektrycznych. Jeden z modułów należy połączyć kablem ethernetowym np. z routerem, natomiast drugi (również kablem ethernetowym) z komputerem lub dekoderem telewizyjnym. W obrębie jednej sieci elektrycznej może funkcjonować nawet szesnaście pojedynczych modułów.
„Nowy produkt Asmaxa docenią na pewno ci użytkownicy, którzy chcąc korzystać z internetu czy telewizji IPTV, nie będą już musieli dokonywać wiercenia ścian czy stropu w celu doprowadzenia niezbędnego okablowania. Rozwiązanie przyda się również w budynkach, których konstrukcja powoduje zakłócanie sygnału WiFi, uniemożliwiając łączenie się z bezprzewodowym internetem. Asmax Powerline pozwala wykorzystać istniejącą sieć elektryczną do transmisji sygnału internetowego, unikając jednocześnie nieestetycznego widoku kabli pomiędzy pomieszczeniami czy piętrami budynku” – powiedział Marcin Kołpak, menedżer marki Asmax w Veracomp.
Nowy produkt Asmaxa dostępny jest w dwóch wersjach różniących się prędkością przesyłania danych: 85 Mbps oraz 200 Mbps. Dla standardowej telewizji w zupełności wystarczy Asmax Powerline z prędkością 85 Mbps, natomiast transmisja danych na poziomie 200 Mbps jest dedykowana dla sygnału telewizyjnego wysokiej rozdzielczości HD oraz dla tych użytkowników, którzy chcą posiadać szybką sieć.
Model oferujący prędkość 85 Mbps jest dostępny w cenie 199 zł brutto, natomiast urządzenie zapewniające transfer danych na poziomie 200 Mbps kosztuje 249 zł brutto (sugerowana cena detaliczna).
źródło: informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Komentarze
pozatym koniecznosc wpiecia sie w te sama faze skutecznie ogranicza stosowanie tej metody :(
Nie oszukujmy się, rewolucji nie ma :)
Technologia PLC znana jest od dłuższego czasu, jednak koszta tworzenia sieci są dużo większe, niżeli budowanie jej na podstawie wifi czy skrętki... dlatego urządzenia typu Linksys PLC200 się nie przyjęły...