Artykuł sponsorowany
Czy można kupić laptopa nie martwiąc się przy tym o budżet domowy? Lenovo G50-80 w wariancie z Intel Core i3 kosztuje około 1300 zł, a posiada wyposażenie, jakie posiadać powinien każdy prawdziwy komputer: 15,6-calowy wyświetlacz HD, dysk zdolny pomieścić kilka większych gier, napęd optyczny i kompletny zestaw złącz: VGA, RJ-45, HDMI i 3 porty USB (1 x 3.0 2 x 2.0). A jeśli chciałbyś dopłacić, w ofercie Lenovo znajdziesz jeszcze mocniejsze warianty – z procesorem Intel i5 oraz i7 (ten ostatni doczekał się naszej recenzji – zobacz maniaKalny test Lenovo G50-80).
Laptop szczególnie przypadł mi do gustu ze względu na system Microsoft Windows 10, który pozwala efektywnie pracować na kilku programach jednocześnie. Ogromną zaletą laptopa jest oprogramowanie OneKey Optimizer, który w łatwy i przystępny użytkownikowi sposób przedstawia dane diagnostyczne — sprawdza kondycję systemu i pomaga zarządzać zasobami energii akumulatora. Aplikacja pozwoli też szybko przyspieszyć działanie systemu.
Laptop zachęca do kreatywnych zadań — posiada świetną, pełnowymiarową klawiaturę typu AccuType zapewniającą dużą ergonomię i szybkość pisania dłuższych tekstów oraz sporej wielkości i wygodny gładzik. Lenovo G50-80 to idealna propozycja dla tych, którzy nie chcą wydawać za dużo pieniędzy, a potrzebują porządnego komputera będącego uzupełnieniem domowej stacjonarki.
Chcesz zająć się grafiką komputerową lub rozwinąć skrzydła w obróbce fotografii? A może potrzebujesz komputera dla rodziny? Lenovo Z70-80 to typowo wszechstronna maszyna, która w każdym zadaniu spisze się równie dobrze. Model wyposażono w 17,3-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1920 na 1080 pikseli), model jest wręcz stworzony do pracy na wielu oknach jednocześnie.
Choć Lenovo Z70-80 zapewnia bardzo dużą wygodę pracy, to dzięki ogromnemu ekranowi o wysokiej rozdzielczości i głośnikom stereo JBL z Dolby Home Theater, model idealnie nadaje się do odtwarzania filmów, zapewniając przy tym kinowe wrażenia. Warto więc sięgnąć po wariant modelu z napędem optycznym odtwarzającym dyski Blu-ray, aby móc cieszyć się jak najlepszą jakością wideo.
Nie zapomniano o zapewnieniu odpowiedniej produktywności. Sprzęt posiada gładzik obsługujący multigesty i bardzo dużą klawiaturę, co daje odpowiednią wygodę podczas pracy na wielu programach jednocześnie. Dzięki zamontowanemu procesorowi Intel Core i7, grafice NVIDIA GeForce 840M i systemowi Microsoft Windows 10, Lenovo Z70-80 stanowi świetną alternatywę dla komputerów stacjonarnych. Oferuje bardzo dużą wydajność przy zachowaniu odpowiedniej w mobilności, o czym już pisaliśmy na mobiManiaKu przy okazji naszego testu Lenovo Z70-80.
Studiujesz, tworzysz, stale surfujesz po Sieci? Lenovo Yoga 3 14 to taki laptop, który nie będzie Cię ograniczać. To urządzenie hybrydowe, czyli łączące funkcjonalność i wydajność laptopa z poręcznością tabletu. 14-calowy ekran dotykowy pracujący w rozdzielczości Full HD pozwoli cieszyć się multimediami, a wygimnastykowana obudowa urządzenia pozwoli ustawić urządzenie w aż czterech różnych pozycjach: laptopa, namiotu, tabletu z podstawką i tabletu trzymanego w rękach.
Nie tylko konstrukcja urządzenia została stworzona z myślą o dopasowaniu się do użytkownika, bo Laptop Yoga 3 14″ wyposażono w oprogramowanie Lenovo Harmony dostosowujące system Microsoft Windows 10 do naszych indywidualnych potrzeb. Program gromadzi najczęściej używane aplikacje używanych podczas konkretnej pozycji laptopa, zbiera dane diagnostyczne o użyciu urządzenia i ułatwi znalezienie podstawowych ustawień.
Dlaczego przypadł mi do gustu? Niewielki i poręczny, Lenovo Yoga 3 zdobył moją sympatię tym, że pozwolił zabrać pracę w miejsce, gdzie mnie było najwygodniej. Zamontowany procesor Intela z dedykowaną grafiką i Windowsem 10 oferują szybkie i niezawodne działanie komputera, dzięki czemu na Yodze 3 zmontujesz film, pograsz w gry lub obejrzysz film w wysokiej rozdzielczości. Nie wierzysz? To zerknij na nasz test Lenovo Yoga 3 14 przygotowany przez Szymona.
Komentarze
Świetna reklama tylko mało dokładna - model G70-80 ma matryce HD+ (1600 x 900). Full HD ma Z70-80 który jest odpowiednio droższy.
Chodziło mi oczywiście o model Z70-80, którego wiernie opisałem, ale popełniłem najbardziej banalny błąd w wszechświecie — literówkę. ;)