Artykuł sponsorowany
Decydując się na zakup jakiegokolwiek sprzętu mobilnego chciałbym, aby jego producent oferował szerszą rodzinę akcesoriów dających stuprocentową kompatybilność z moim tabletem lub komputerem. Na taki pomysł wpadło Lenovo, w którego bogatej ofercie znajdziemy kompletny zestaw peryferiów zdolnych zamienić tablet w protoplastę komputera.
Mawia się, że kupno jednego produktu pociąga za sobą kolejny zakup. Trochę jest w tym prawdy. Kiedy decydujemy się na zakup tabletu, to zanim udamy się do kasy, musimy jeszcze odwiedzić półkę z pokrowcami. Tam zazwyczaj czeka nas ogromny wachlarz różnych etui — uniwersalnych lub dedykowanych konkretnym modelom. Nierzadko jednak służą one jednak wyłącznie ochronie urządzenia, maskując przy tym jego piękno i smukłość.
Z kolei w sytuacji, kiedy sam producent projektuje etui dedykowane jego tabletom, możemy liczyć nie tylko na odpowiednie zabezpieczenie naszego urządzenia, lecz także na większą praktyczność. Lenovo oferuje pokrowce dla swoich tabletów z serii TAB2 A. Na przykład do 7-calowego, niedrogiego tabletu Lenovo TAB2 A7-30H możemy dobrać kolorowe osłonki TAB2 A7-30 Folio Case występujące w przeróżnych kolorach — mniej i bardziej stonowanych, a w zestawie znajdziemy dodatkowo folię ochronną na wyświetlacz.
Także do 10-calowego modelu Lenovo TAB2 A70-10F dokupimy dedykowane etui o podobnym kształcie i charakterze. Etui pozwalają na ustawienie tabletów w dwóch pozycjach — wygodnej do oglądania filmów i do pisania wiadomości lub przeglądania Internetu. Etui dla TAB2 A10 także otrzymuje jako bonus folię na ekran i występuje w dwóch eleganckich kolorach: ciemnogranatowym i czarnym idealnie komponując się przy tym ze stylistyką ogólną tabletu.
Dedykowane etui Lenovo najbardziej docenią ci, którzy zdecydowali się na nietypowy pod względem budowy tablet Lenovo Yoga Tablet2. Do takiego modelu trudno by było dopasować etui nawet spośród tych uniwersalnych, a pokrowce o prostokątnym kształcie zamykane na zamek błyskawiczny nie dość, że nie są nazbyt ładne, to jeszcze niepraktyczne. Lenovo oferuje więc etui dedykowane 10 i 8-calowym wariantom Yogi Tablet2.
Pozwalają one na skorzystanie z podstawki bez konieczności zdejmowania pokrowca, są bardzo cienkie i lekkie, a dodatkowo nie zasłaniają wyjścia słuchawkowego. I tym razem Lenovo nie boi się pobawić kolorami, dlatego etui występuje w dwóch wariantach kolorystycznych — szarym, który idealnie się komponuje ze stylistyką tabletu oraz żółtym, dodającym urządzeniu uroku i frywolnego charakteru.
Kiedy na dobre zacząłem korzystać z tabletu odkryłem, że uwielbiam to urządzenie za możliwość zabrania ulubionej płyty lub filmu w miejsca, w których korzystanie z komputera byłoby niewygodne. To świetna sprawa! Muzyka uwalnia mój umysł, co daje mi inspirację do pisania, a bezprzewodowe słuchawki nie ograniczają moich ruchów.
Bo i po co się ograniczać, kiedy możemy sięgnąć po słuchawki bezprzewodowe Lenovo W870 Bluetooth Headset. To bardzo lekki i tani zestaw słuchawkowy o ultramobilnej, składanej konstrukcji. Dobrze wyprofilowany pałąk składa się w dwóch miejscach, co ułatwia schowanie słuchawek w plecaku. Nie musimy też specjalnie martwić się o ładowanie baterii, bo wbudowany akumulator zasili zestaw na 12 godzin nieustannego działania.
Lubisz bardziej konwencjonalne rozwiązanie? I dla Ciebie coś się znajdzie — słuchawki Lenovo P723 — zestaw sprzedawany w bardzo przystępnej cenie i oferowany w bogatej palecie wariantów kolorystycznych. Zostały tak zaprojektowane, abyś mógł się cieszyć swoim ulubionym kawałkiem bez obaw o przeszkadzające hałasy z otoczenia. Posiadają wbudowany mikrofon, dlatego nadają się dobrze do Skype’a, choć tutaj jedna uwaga — mikrofon jest przyłączany osobnym jackiem.
Lubisz dzielić się muzyką w większym gronie? Lenovo też! Producent zawarł w swojej ofercie kilka głośników bezprzewodowych, a moim osobistym faworytem jest głośnik Bluetooth Lenovo BT410. Niewielkie i kolorowe urządzonko wyposażono w głośnik o mocy 2W i baterię o poj. 500 mAh — zdoła rozkręcić domową imprezę lub może towarzyszyć nam podczas dłuższego posiedzenia na Twichtu. Pomyślano także o praktyczności: zamontowano sznurek do noszenia oraz powieszenia głośnika, a obudowa akcesorium jest odporna na wstrząsy.
Dla lepszych wrażeń słuchowych w domu zaprojektowano głośnik Lenovo BT820. Ten także korzysta z technologii Bluetooth, choć posiada też wejście audio i stosowny kabel. Producent daje nam też większą dowolność. Możemy zasilać głośnik albo przy pomocy dołączonego zasilacza lub po włożeniu czterech baterii AA. Lenovo BT820 to nie tylko mocne wyposażenie stereo — 2 x 3W — lecz także elegancki dodatek do wystroju wnętrza, który obsłużymy za pomocą dotykowych przycisków.
Producent przyszykował też coś dla posiadających laptopa. Jako uzupełnienie wbudowanego wyposażenia audio, Lenovo proponuje zestaw niewielkich głośników Lenovo Portable Speaker M0520 zasilanych przy pomocy kabla USB. Są niewielkie, dlatego łatwo wyjść z nimi do ogrodu, a ponieważ zasila je komputer, nie musimy się martwić dodatkowymi kablami. Głośniki o mocy 1W każdy świetnie nadają się do budowania dodatkowych wrażeń słuchowych podczas grania lub oglądania filmów.
Jak wspomniałem we wstępie, Lenovo oferuje akcesoria do tabletów i laptopów, dlatego też znajdziemy u nich całkiem spory wybór myszek. Nie oznacza to jednak, że są one wyłącznie dedykowane komputerom, bo znajdziemy tablety pokroju Lenovo Yoga Tablet2 z Windows 10 na pokładzie.
Po którą sięgnąć? Generalnie najwygodniejsza jest ta, która łączy się z urządzeniem za pomocą Bluetooth. Nie wymaga to większego majsterkowania, oprócz sparowania komputera z akcesorium.
Ponieważ producent posiada dość liczne stadko komputerowych gryzoni, postaram się przybliżyć te najciekawsze modele:
Lenovo Wired Optical Mouse M60 — klasyk w miniaturowym wydaniu. Tęsknisz za myszkami przewodowymi? Korzystasz na ogół z laptopa, którego nie przenosisz ze sobą? Nie przepłacaj i wybierz Lenovo M60 — niedrogą myszkę posiadającą niewielką i estetyczną obudowę oraz rolkę do łatwiejszego scrollowania.
Lenovo Wireless Optical Mouse N3903 — niedroga mysz bezprzewodowa, która swoim eleganckim wyglądem przyciąga wzrok, a jej kształt i rozmiar zapewniają przyjemną i efektywną pracę.
Lenovo Smarttouch Wireless Mouse N800 — elektroniczne dzieło sztuki. Myszka posiada kształt przypominający pięknie oszlifowany kamień szlachetny. Niemal cała powierzchnia myszki jest czuła na dotyk, dzięki czemu możemy korzystać z komputera przy użyciu mnóstwa multigestów, a ergonomiczny kształt zapewnia wygodę obsługi i praworęcznym, i leworęcznym klikaczom.
Lenovo Wireless Rotatable Laser Mouse N70 — jeden obrót i do dzieła! Łącząca się drogą radiową, myszka N70 posiada unikatową, łukowatą konstrukcję, którą wykorzystuje jako włącznik i wyłącznik. Skończyłeś pracę? Przekręć korpus myszki — stanie się płaska i łatwa do przenoszenia.
Lenovo Dual-Mode Wireless Touch Mouse N700 — mysz do zadań specjalnych. Działa w 2 trybach: standardowym i prezentacji, łączy się na 2 sposoby: Bluetooth i radiowo, aby zapewnić jedno: niezawodność w pracy. Myszka Lenovo N700 to idealne narzędzie dla profesjonalnych użytkowników: obsługuje multigesty, jest lekka i bardzo łatwa w przenoszeniu.
Załóżmy, że kupicie 17-calowego laptopa, myszkę, dodatkowy dysk i głośniki Bluetooth. Jak to wszystko spakować, żeby zabrać się ze sprzętem na weekend do domu rodzinnego lub na co dzień, do pracy? Lenovo przygotowało jeszcze jedną rzecz — plecak Lenovo Y Backpack.
Plecak został wykonany z bardzo wytrzymałego materiału i zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalną pakowność. Posiada dwie główne komory — jedną na laptopa, a drugą obszerniejszą, gdzie włożymy do odrębnych przegródek akcesoria komputerowe, a zasilacz do osobnej torby. Oprócz tego znajdziemy dwie kieszenie boczne oraz przednią na smartfona lub portfel. Plecak posiada utwardzone plecy oraz bardzo szerokie szelki, co zapewnia wygodę noszenia nawet najcięższego pakunku.