Spis treści
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Klawiatura i touchpad
- Multimedia: głośniki, kamera i mikrofon
- Ekran
Klawiatura i touchpad
Klawiatura ze standardowym układem przycisków jest wygodna, nie ugina się pod palcami, a klawisze działają z cichym klikiem. Jako regularny użytkownik laptopa z klawiaturą z dodatkowo wydzieloną sekcją numeryczną, po przesiadce na S12 miałem problemy z przyzwyczajeniem się do układu przycisków. Tempo akomodacji do nowych warunków jest jednak kwestią w pełni indywidualną, dlatego na pewno znajdą się osoby, które od razu poczują się w środowisku S12 komfortowo.
Na testowanym netbooku pisze się przyzwoicie – do codziennego użytkowania, czyli przeglądania stron internetowych i redagowania maili nadaje się znakomicie. Dzięki ergonomicznej budowie i przemyślanemu rozkładowi przycisków, także dłuższe artykuły pisane na S12 nie stanowiły udręki. Podczas pisania palce dobrze przylegają do klawiszy, które na dodatek pracują relatywnie cicho. Jak w wielu innych komputerach mobilnych Lenovo, zmieniono położenie lewego Ctrl – jego miejsce zajmuje przycisk Fn. Szkoda, że nie oddzielono wyraźnie przycisków strzałek, gdyż w przypadku 12-calowego netbooka zaniedbania tego można było spokojnie uniknąć.
Touchpad jest typowy dla komputerów mobilnych Lenovo. Umieszczony centralnie pod klawiszem spacji i wykonany ze śliskiego tworzywa, gładzik wydzielony został przez dyskretną ramkę, która niemal zlewa się z resztą obudowy. Pewnym mankamentem może być niewielki obszar przestrzeni roboczej, jednak nie wpływa to w żaden sposób na samą funkcjonalność touchpada. Przewijanie dokumentów za pomocą scrolla odbywa się sprawnie, a przyciski nie pracują głośno. Są one jednak wąskie i niewielkie, przez co niektórzy mogą mieć problem z ich operowaniem.
Spis treści
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Klawiatura i touchpad
- Multimedia: głośniki, kamera i mikrofon
- Ekran
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
[…] Lenovo IdeaPad S12 – test MobiManiaKa […]