Kupno dobrego laptopa 2w1 to trudne zadanie. Podpowiadamy, jaką hybrydę notebooka i tabletu wybrać, by nie żałować. Zaczynamy od urządzeń najtańszych.
Spis treści
Kruger&Matz Edge 1160 / Edge 1161
Na początek propozycja z najniższej półki cenowej – Kruger&Matz Edge 1160. To sprzęt wizualnie podobny do Surface Pro 4, ale o dużo niższej wydajności. Przeznaczony głównie do podstawowych zastosowań.
Zaletą tej hybrydy jest cena – sprzęt kupicie za raptem nieco ponad 1100 złotych. Mieliśmy okazję testować Edge 1160, więc mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, że w tej cenie sprzęt może pochwalić się niezłą specyfikacją, a przy tym prezentuje się naprawdę dobrze.
Możecie również sięgnąć do wyższej półki wybierając wersję Edge 1161 – tutaj znajdziecie już lepszy procesor i 4 GB pamięci RAM, co daje hybrydzie zauważalnego „kopa” wydajnościowego. Ale coś, za coś: cena wędruje do 2 tysięcy złotych. Wybór zależy więc głównie od waszych preferencji.
Kiano Intelect X1 FHD
Na Kruger&Matz świat tanich hybryd z Windowsem się nie kończy. Warto również zwrócić uwagę na Kiano Intelect X1, zwłaszcza w wersji z ekranem Full HD. To niewielki, 10.1-calowy sprzęt z doczepianą klawiaturą, który w swojej cenie (ok. 1000 złotych) oferuje przyzwoitą specyfikację opartą na procesorze Intel Atom x5 i 2 GB RAM. Sprawdzi się w podstawowych zadaniach, ale za taką kwotę nie możecie spodziewać się niczego więcej.
Testujemy już Intelect X1 FHD – recenzję przeczytacie niebawem, a póki co dodam tylko, że hybryda w benchmarkach wydajnościowych notuje lepsze wyniki od propozycji Kruger&Matz. Przy tym jest to całkiem nieźle wykonany sprzęt, który sprawia pozytywne wrażenie. Dobry wybór dla oszczędnych.
Lenovo Yoga 2 10 1051L
Przejazd po najtańszych konstrukcjach kończymy na propozycji Lenovo – Yoga 2 10 1051L to propozycja dla osób szukających hybrydy z małym ekranem. Zastosowana tutaj matryca ma przekątną 10,1″ i oferuje dobre parametry obrazu dzięki zastosowaniu rozdzielczości Full HD.
Lenovo Yoga 2 10 1051L testował Antoni, podkreślając bardzo dobrą jakość wykonania i wysoki komfort pracy w codziennym użytkowaniu. Zaletą będzie także zastosowanie modemu LTE.
HP Pavilion x360
Najtańsze Paviliony x360 możecie dostać za około 1700 złotych, ale zdecydowanie lepiej dopłacić i cieszyć się sprzętem o lepszych parametrach.
Za nieco ponad 2000 zł możecie dostać laptopa z procesorem Intel Core i5 i 8 GB pamięci operacyjnej RAM, co w tej cenie stanowi przyzwoitą opcję wśród hybryd 2w1. Sprzęt pozwoli więc na zdecydowanie więcej niż tylko oglądanie filmów i przeglądanie internetu. To również propozycja dla osób lubiących oryginalną stylistykę, zaletą będzie także spora liczba portów i złącz oraz ekran, który możecie obrócić o 360 stopni.
ASUS Transformer Book T300 Chi
Transformer Book T300 Chi to przedstawiciel hybryd, w których ekran jest odłączany od klawiatury. A wyświetlacz jest w tym wypadku naprawdę pierwszorzędny – to matryca o przekątnej 12,5″, oferująca obraz w rozdzielczości WQHD, czyli 2560×1440 pikseli.
Sercem laptopa jest niskonapięciowy dwurdzeniowiec z rodziny Intel Broadwell, wsparty 4 GB RAM i dyskiem SSD 128 GB. To smukła i bardzo wytrzymała konstrukcja z pojemną baterią, którą powinien się zainteresować każdy miłośnik mobilności, celujący w rozsądny próg cenowy.
Lenovo Yoga 3 Pro
Za nieco ponad 4000 złotych do waszych rąk może trafić bardzo udana hybryda ultrabooka i tabletu. W naszej recenzji Lenovo Yoga 3 Pro zwracamy uwagę na wysoką jakość wykonania komponentów, co w konstrukcjach serii Lenovo nie zawsze było takie oczywiste.
Poprawiono zwłaszcza problematyczne zawiasy, często niszczące się podczas obracania ekranu, nie sposób nie pochwalić także bardzo dobrze skalibrowanego ekranu wyświetlającego obraz w rozdzielczości 3200×1800 pikseli. To lekka i poręczna konstrukcja, dająca podstawy do tego by sądzić, iż mamy do czynienia z naprawdę solidnym sprzętem.
Lenovo Miix 700
Lenovo Miix 700 to odpowiedź na Microsoft Surface 3 i trzeba przyznać, że naprawdę udana. Bardzo ładny, stylowo wykończony tablet z dołączaną klawiaturą, może pochwalić się optymalnym zestawem komponentów – na pokładzie znajdziemy procesor Intel Core m5 z linii Skylake, wspierany nawet przez 8 GB pamięci operacyjnej RAM, zaś na dane zarezerwowano maksymalnie 256 GB miejsca na dysku SSD.
Obraz wyświetlany jest na 12.2-calowym ekranie o przekątnej Full HD lub WQHD, co daje niezłe zagęszczenie pikseli na cal. Jeśli szukacie urządzenia w stylu Surface i nie chcecie wydać majątku, Miix 700 będzie dobrym wyborem. Szerzej o tym napiszemy już wkrótce, publikując maniaKalną recenzję Lenovo Miix 700.
Microsoft Surface Pro 4
Wejście Microsoftu w rynek hybryd było niemałym zaskoczeniem – jak się jednak okazało, była to jak słuszna decyzja, czego potwierdzeniem jest ten właśnie model. Test Microsoft Surface Pro 4 nie pozostawia wątpliwości – to naprawdę bardzo udana konstrukcja z porządną specyfikacją, gwarantującą wydajność procesora Intel Core I5 w połączeniu z 4 GB RAM i świetnym ekranem o przekątnej 12,3″i rozdzielczości 2736×1824 pikseli.
To naprawdę bardzo stylowy tablet z elegancką i świetnie spisującą się w praktyce dołączaną klawiaturą, a niech najlepszą rekomendacją będzie to, iż w trakcie testów Michał wyznał, iż jest to jedyny sprzęt, na który wymieniłby swojego MacBooka Air. Komentarz raczej zbyteczny!
Microsoft Surface Book
Godny polecenie jest także bliźniaczy Surface Book – niestety, nie jest oficjalnie dostępny w naszym kraju (ale można go kupić chociażby w sklepie Microsoftu), a szkoda, bo to naprawdę bardzo ciekawy sprzęt, oferujący wysoką wydajność. Za równie wysoką cenę.
Specyfikacja robi wrażenie – na pokładzie znajdziemy procesory Intel Core i5 lub i7 z 8 GB RAMu i dyskiem SSD, co stanowi podstawę do płynnego i stabilnego działania systemu Windows 10. Słowo pochwały należy się także bardzo eleganckiemu designowi, który stawia urządzenie w czołówce laptopów 2w1. Wysoka jakość, choć z racji ceny nie dla każdego.
Lenovo Yoga 900
Najnowsza odsłona serii Yoga to propozycja dla wszystkich tych, którzy mają chrapkę na wydajnego laptopa w uczciwej cenie. Konwertowalny notebbok wyróżnia się dobrymi podzespołami – zestaw złożony z procesora Intel Core i7 oraz 8 GB pamięci RAM będzie nie do „zajechania” w codziennej pracy, warto wspomnieć też o ulepszonych zawiasach o podwyższonej odporności. Bardzo stylowy i lekki sprzęt – więcej już wkrótce napiszemy w naszej recenzji Lenovo Yoga 900.
Dzięki za ranking 🙂 W najbliższym czasie chcę sobie kupić laptopa 🙂