Graphics Dock to odpowiedź Acera na rozwiązanie AMD pozwalające na podłączenie zewnętrznej karty graficznej do dowolnego komputera. Nowe urządzenie od Acera jest tak małe i komfortowe, że z powodzeniem zmieści się do każdego plecaka.
Pod koniec zeszłego tygodnia na rynku pojawiła się AMD XConnect, nowa podstawka, która pozwala na podłączenie do komputera dowolnej, nawet najwydajniejszej karty graficznej. Jak widać kolejni producenci podłapali to rozwiązanie, bowiem w dniu dzisiejszym Acer zaprezentował Graphics Dock, czyli specjalny komponent, który umożliwia podłączenie GPU za pomocą interfejsu Thudnerbolt 3. Pod względem komfortu użytkowania oraz wielkości, rozwiązanie Acera ma sporą przewagę nad produktem zaprezentowanym przez AMD.
Stacja Acer Graphics Dock została wyposażona w trzy wyjścia obrazu, wśród których warto wymienić HDMI oraz dwa DisplayPort – nie wiadomo dlaczego zabrakło klasycznego DVI. Oprócz tego na obudowie urządzenia znajdziemy trzy porty USB 3.0, portu USB 3.1 typu C wraz ze złączem Thunderbolt oraz analogowe porty dźwiękowe pod standardowy, 3,5-milimetrowy jack. Z siecią będziemy mogli połączyć się za pomocą portu RJ-45. Ostatnie z wejść to po prostu miejsce na umieszczenie kabla z zasilaczem, który działa z mocą 135-watów.
Do prezentacji działania Graphics Dock zostały wykorzystane lekkie laptopy konwertowalne Acer Aspire 12S oraz Aspire R13. Specyfikacja urządzeń nie powala. W środku obudów znajdziemy procesory mobilne Intel Core M i7 Broadwell wraz z zintegrowaną kartą graficzną. W programach 3D Mark, sam Aspire 12 bazując na procesorze osiągnął wynik 940 punktów, podczas gdy z podłączonym Dockiem wartość wzrosła do aż 4048 punktów. Różnice wydajnościowe są widoczne gołym okiem.
W stacji graficznej producent umieścił układ GeForce GTX 960 M, który posiada 640 rdzeni CUDA i można zaliczyć go do „budżetowej” półki. Sam procesor graficzny pracuje z częstotliwością taktowania na poziomie 1096 Mhz i działa w oparciu o 4 GB pamięci RAM GDDR5.
Pierwsze dane informują, iż nowy sprzęt Acera ma kosztować około 300 euro, co jest ceną zadowalającą biorąc pod uwagę jego możliwości.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Komentarze
Przyszedłem się pośmiać :D Ktoś tu szuka hybrydy jelenia z frajerem :D Tego jeszcze nie było wyciągnęli kiepską grafikę z laptopa i włożyli w obudowę :D hahhahahahahaha