>

Hykker Mood BT – test taniego głośnika Bluetooth z Biedronki

Mood BT marki Hykker to kompaktowy głośnik Bluetooth, który od już zakupić możecie w sieci sklepów Biedronka, w cenie 29.99 złotych. Sprawdziliśmy czy warto się nim zainteresować.

Specyfikacja Hykker Mood BT

Hykker Mood BT
Komunikacja Bluetooth i wejście AUX, gniazdo miniUSB
microSD tak – do 32 GB
Obsługiwane formaty mp3
Radio FM tak – zakres 87,5–108 MHz
Akumulator 250 mAh
Waga 225 g
Zawartość zestawu Głośnik bezprzewodowy Mood BT, karta gwarancyjna, instrukcja obsługi, przewód USB / minijack

Obudowa i wygląd

Hykker Mood BT / fot. mobiManiaK.pl

Głośnik Mood BT pod względem konstrukcyjnym nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych, tanich akcesoriów tego typu. Obudowa wykonana została z matowego tworzywa sztucznego, które występuje w kilku wersjach kolorystycznych – białej, czarnej, morskiej, żółtej oraz czerwonej. Maskownica głośnika umieszczona na górze obudowy wykonana jest natomiast z aluminium, które dobrze znosi nacisk – nie ugina się.

Do sterowania głośniczkiem służą przyciski umieszczone w podstawie – wielofunkcyjny guzik umożliwiający regulację głośności, zmianę utworu oraz przełączanie pomiędzy trybami (radio FM, wyjście AUX). Jest także przycisk trybu pracy – Bluetooth, FM/AUX/MP3 oraz wyłączenie.

Hykker Mood BT / fot. mobiManiaK.pl

W podstawie jest także mikrofon, czytnik obsługujący karty microSD o pojemności do 32 GB i dioda informująca o stanie pracy. Ładowanie wbudowanego akumulatora o pojemności 250 mAh odbywa się za pośrednictwem złącza miniUSB, które przekazuje także dźwięk za pośrednictwem dedykowanego kabla z wtykiem mini-jack 3.5 mm.

Grill głośnika oraz matowa część obudowy zostały ze sobą bardzo dobrze spasowane. Mood BT marki Hykker waży 225 g, a zatem można go spokojnie transportować w plecaku, czy też sporej kieszeni, i to bez większego obciążenia.

Tryby pracy

Radio FM

Niewątpliwym atutem głośnika Mood BT jest wbudowany tuner FM działający w zakresie 87.5–108 MHz. Aby je włączyć wystarczy przesunął przycisk funkcyjny w prawą stronę. Poprawny wybór zostanie potwierdzony komunikatem głosowym – tak, ten głośnik do Was przemówi. 🙂

Do poprawnego działania radia FM wymagane jest podłączenie kabla dołączonego w zestawie, który w tym trybie pełni rolę anteny.

Głośniczek automatycznie wyszukuje i zapisuje stacje radiowe, które można następnie zmieniać wielofunkcyjnym przyciskiem. Co ważne, po wyłączeniu oraz ponownym włączeniu stacje nadal będą zapamiętane (naliczyłem 17 stacji zapamiętanych).

Muzyka z karty microSD

Hykker Mood BT / fot. mobiManiaK.pl

Mood BT marki Hykker ma slot microSD, po włożeniu do niego karty oraz przesunięciu przycisku odpowiedzialnego za tryb pracy na FM/AUX/MP3, muzyka zacznie odtwarzać się automatycznie – karta jest nadrzędna. Tak samo, jak w przypadku radia FM, przycisk wielofunkcyjny pozwala na zmianę utworu. Krótkie wciśniecie spowoduje natomiast zatrzymanie odtwarzania.

Utwory w formacie mp3 mogą być katalogowane w folderach ale nie znalazłem możliwości przełączania pomiędzy nimi. Muzyka odtwarzana jest w kolejności kopiowania folderów na kartę.

Bluetooth

Hykker Mood BT / fot. mobiManiaK.pl

Parowanie głośnika z urządzeniem mobilnym jest banalnie proste. Wystarczy przestawić przycisk trybu pracy na “niebieskiego zęba” i uaktywnić BT w smartfonie lub tablecie. Głośnik zostanie wykryty jako BT-SPEAKER i jego parowanie nie wymaga podawania kodu PIN. Jeżeli jednak zdarzy się taka sytuacja to wystarczy wprowadzić “0000”. Poprawne sparowanie zostanie zasygnalizowane dźwiękiem. Podczas testów zdarzało się, że Mood BT miał problemy z przetwarzaniem dźwięku, a to skutkowało zniekształceniami.

W tym trybie można także odbierać połączenia głosowe i prowadzić konwersację przez głośnik, gdyż ten wyposażony został w mikrofon.

Dźwięk

Hykker Mood BT / fot. mobiManiaK.pl

Jeżeli nastawiacie się, że po włączeniu głośnika usłyszycie nieskazitelnie czysty oraz głęboki dźwięk to muszę Was rozczarować. Dźwięk wydobywający się z głośnika jest poprawny, i tylko poprawny. Przeważają wysokie tony ale niskie (bass) oraz średnie tony także dają o sobie znać. Nie powinno jednak to dziwić, gdyż jest to niskobudżetowe akcesorium ale z bogatym wachlarzem funkcji.

Mood BT gra głośno, i nawet przy maksymalnej wartości nie usłyszałem charakterystycznego charczenia lub trzasków. Uwagę zwrócić należy jednak na przytłumiony (podobny efekt uzyskacie przytykając głośnik w smartfonie do kubka) oraz trochę płaski dźwięk. Znacznie więcej radości czerpałem ze słuchania muzyki z głośnością “na połowie”.

Jeżeli zatem nie jesteście melomanami, macie trochę mniej wyczulony słuch lub po prostu jakość dźwięku nie jest dla Was najważniejsza to Mood BT sprawdzi się idealnie.

Bateria

W głośniku znajduje się akumulator o pojemności 250 mAh, który ładować można przez port USB w laptopie, za pomocą banku energii lub bezpośrednio z gniazdka sieciowego (brak ładowarki w zestawie). Według producenta głośnik na jednym cyklu ładowania posłuży przez około trzy godziny. Testy akumulatora ujawniły jednak, że Hykker nieco zaniżył ten czas.

Głośnik w trybie radia FM, i przy ustawionej głośności na około połowę dotrzymał mi towarzystwa przez ponad pięć godzin. Niemal tyle samo nieprzerwanie odtwarzał muzykę z karty pamięci.

Rozładowana bateria naładuje się do pełna po 150 minutach (2h i 30 min.) przy wykorzystaniu portu USB 2.0 w laptopie.

Podsumowanie i ocena

Hykker Mood BT / fot. mobiManiaK.pl

Głośnik ma przede wszystkim dobrze grać. Jeżeli tak nie jest to dla mnie jest on po prostu zbędny. W przypadku Mood BT marki Hykker mogę zrobić jednak wyjątek, gdyż dobrze wiem z jakiej kategorii cenowej jest. Za przysłowiowe trzy dyszki nie ma co oczekiwać świetnego i nieskazitelnie czystego dźwięku, a głośnik niedociągnięcia nadrabia funkcjonalnością (radio FM, muzyka z karty microSD, BT), a także wyglądem. To po prostu fajny głośnik na zbliżający się sezon grillowy.

Ocena końcowa testu [1-10]: 5.0

ZALETY
  • Muzyka z karty microSD;
  • Radio FM;
  • Niska cena;
  • Dobry czas pracy na baterii;
WADY
  • Trochę długi czas ładowania;
  • Tylko poprawny dźwięk.
Paweł Gajkowski

Komentarze

  • Po pierwsze ten głośniczek HYKKER nie chce się sparować w Windows 8.1 oraz w Windows 10. W Android nie ma problemu. Po włączeniu głośnik gra oraz gada zbyt głośno co współlokatorów może wyprowadzić z równowagi. Gdy muzyka odtwarzana jest z Karty SD lub radio FM to najcichszy poziom głośności jest zbyt głośny. Mam jeszcze dwa głośniczki tego typu EWA i AEG w których nie ma tych wad a ten EWA brzmi znacznie głębiej pomimo identycznych rozmiarów niż te dwa pozostałe. Nie wiem czemu ten HYKKER nie współpracuje z Windows i brzmienie jego jest płaskie i trochę zniekształcone. Fakt, że jest dosyć głośny lecz ta jedyna zaleta nie zrekąpensuje wymienionych wad.
    goombay

  • Idealne rozwiązanie na letnie wyjazdy, plażę, ognisko czy grilla. Posiada dwa głośniki nisko tonowe po 3W każdy, które nadają wydobywającej się muzyce niezwykłego brzmienia oraz mocy. Wejście USB pozwala na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z pendrive\'a, a czytnik kart pamięci pozwala na odczyt kart SD . Dodatkowo wejście Line In umożliwia podłączenie wielu urządzeń zewnętrznych posiadających wyjście na 3.5mm typu Jack. Odsłuchuj muzyki bezpośrednio z iPoda, PC, MP3, MP4 czy telefonu komórkowego. Czas odtwarzania na akumulatorze w zależności od ustawionej głośności wynosi od 4 do 8h. Przy wykonywanych testach uzyskano wynik 8h odtwarzania, odtwarzanie ciągłe przy 30% mocy. Test był powtarzany 3krotnie przy pełnej baterii w celu uwiarygodnienia wyniku. Akumulator ładuje się z komputerowego portu USB lub zasilacza 5V (zasilacz nie wchodzi w skład zestawu). Czas ładowania wynosi od 3 do 5h.

  • Przede wszystkim - wygląda na bardzo solidnie wykonany. Są gdzieś jeszcze w Biedronkach te głośniki?

  • Na pewno się opłaca, najbardziej mi się podoba możliwość korzystania z karty SD i radio, fajny gadżet na wyjazdy

  • Głośnik jak za te cene fajny i dobrze wykonany, natomiast ja mialem problem z parowaniem bt na androidzie, pod windowsem wszystko dzialalo ok

  • Jak na 30 zł, to ten głośnik wydaje się całkiem poprawnym urządzeniem. Można się zastanowić.