Acer Predator to jedna z najsłynniejszych serii gamingowych na świecie. Jakie urządzenia ją tworzą?
Predator to z języka angielskiego drapieżnik. Jest to także postać komiksowa – łowca pochodzący z innej planety, polujący na ksenomorfy. W tym słowie zawiera się siła i agresja, kojarzy się ono z groźnym i krwiożerczym stworzeniem. Nie dziwi więc, że Acer zdecydował się nadać swojej serii produktów dla graczy właśnie taką nazwę. Poniżej wymienione są produkty należące do tej serii oraz cechy, które według producenta pozwalają określać je mianem drapieżników.
Rynek urządzeń dla graczy rośnie, a wraz z nim powiększa się asortyment produktów. W przypadku firmy Acer, pierwszym urządzeniem serii był komputer stacjonarny Predator G3-605, zaprezentowany w 2012 roku. Jednak Predatory na popularność musiały poczekać do 2015 r., gdy w sprzedaży znalazły się laptopy Predator o przekątnych 15,6″ i 17,3″. Kolejne były monitory, a wkrótce po nich komputery stacjonarne i tablety.
Ewolucja urządzeń dla graczy to przede wszystkim rosnąca wydajność podzespołów oraz systemów chłodzenia. Głównym wyzwaniem stojącym przed konstruktorami jest utrzymanie niskiego poziomu temperatur, szczególnie w urządzeniach o ograniczonej kubaturze, takich jak laptopy. Dlatego notebooki i komputery stacjonarne Predator wyposażono w dodatkowe wentylatory z możliwością manualnego zwiększenia prędkości obrotowej oraz kierunkowy przepływ powietrza.
Design Predatorów należy do odważniejszych na rynku, szczególnie na tle stonowanych, zarówno pod względem kształtu jak i kolorów, urządzeń biznesowych czy konsumenckich. W Predatorach dominuje kolor czarny, charakteru dodają czerwone wstawki oraz kanciaste, wyraźne krawędzie. Gamingowy charakter podkreśla również podświetlenie, włączające się podczas uruchomienia gry.
Laptopy Predator
Modele 15 i 17, oprócz rozmiaru matrycy niewiele się od siebie różnią. Te same procesory Intel Core i5/i7 6-tej generacji, karty graficzne Nvidia GeForce GTX970M/GTX980M, karty sieciowe Killer Doubleshot Pro oraz możliwość dołożenia dodatkowego wentylatora w miejsce napędu optycznego. My testowaliśmy Predator 17 X, który mimo identycznego wyglądu, od wersji bez „X” różni się zarówno wydajnością (zapewnianą przez Intel Core i7-6820HK z odblokowanym mnożnikiem i kartę graficzną rodem z desktopa – GeForce GTX 980), jak i systemem chłodzenia: 3 wentylatory wymuszają obieg powietrza. Chłodne powietrze zasysane jest z przodu obudowy i wydmuchiwane z tyłu. Posiadają także ekran obsługujący technologię Nvidia G-Sync, w rozdzielczości nawet 4K.
Komputery stacjonarne Predator
Wyróżniają się agresywnym wyglądem stylizowanym na pancerz bojowy, najmocniejszymi podzespołami oraz chłodzeniem Ice Tunnel. Ukłonem w kierunku graczy są funkcje takie jak: karta sieciowa Killer DoubleShot Pro wybierająca między łączem przewodowym i bezprzewodowym dla zminimalizowania ping-u, uchwyty pozwalające powiesić słuchawki pod skończonej rozgrywce oraz przycisk OnePunch, podkręcający procesor i kartę graficzną. My testowaliśmy Predator G6, czyli komputer w obudowie big tower, posiadający duże możliwości rozbudowy oraz wyposażony w podzespoły umożliwiające podkręcanie, ale jest też Predator G3 w obudowie midi tower, który posiada procesory Intel Core i5/i7 oraz kartę Nvidia GTX 9XX ale bez możliwości podkręcania. Predator G1 to najmniejszy komputer z rodziny. W obudowie o pojemności 25 litrów zainstalowane są jednak równie wydajne podzespoły: Intel Core i5/7, GTX 980 Ti oraz do 32 GB RAM DDR4.
Monitory z serii Predator
Testowaliśmy dwa monitory tej serii: Predator Z35 i Predator X34 – oba posiadają szereg funkcji mających ulepszyć jakość rozgrywki. Zakrzywione matryce zwiększają immersję w świecie gry, a wysokie wartości odświeżania ekranu wpływają na płynność wyświetlanego obrazu. Predator XB271HU to monitor o rozdzielczości WHQD i matrycy IPS, z częstotliwością odświeżania do 165 Hz. Wyposażony jest w technologię Nvidia G-Sync 2.0. Predator Z35 to z kolei pierwszy monitor na świecie wyposażony w matrycę z częstotliwością odświeżania 200 Hz.
Tablet Predator 8
Tablet Predator 8 wyróżnia się wyglądem; krawędzie urządzenia zostały pokryte gumą w celu lepszego chwytu podczas gry. W każdym z rogów tabletu umieszczono głośniki, dzięki temu, niezależnie od chwytu, głośniki nie są zasłonięte. W tablecie umieszczono też dwa silniki wibracyjne, w celu zwiększenia wrażeń płynących z gry.
Sprzęt to nie wszystko
Do portfolio Predator należą też akcesoria komputerowe opracowane wspólnie z firmą Cooler Master – mysz, podkładka i słuchawki.
Typowym scenariuszem użytkowania Predatorów jest granie. Natomiast należy pamiętać, że są to wydajne urządzenia, często wybierane przez grafików komputerowych, montażystów i innych profesjonalnych użytkowników, którzy oczekują od komputera wysokiej wydajności i kultury pracy.
Oprogramowanie Predator Sense, obecne w laptopach i komputerach stacjonarnych pozwala na zarządzenie skrótami klawiszowymi oraz podkręcanie i monitorowanie parametrów pracy komputera. Jest też rozwiązaniem „wszystko w jednym” więc nie wymaga korzystania z różnych programów do ustawień procesora, płyty głównej i karty graficznej.
Rok 2016 z pewnością będzie należał do urządzeń dla graczy. Wydarzenia typu Intel Extreme Master czy Poznań Game Arena pokazują, że zainteresowanie grami komputerowymi jest duże i stale rośnie. Chcąc należeć do tego grona można zainwestować w zestaw złożony przez sklep komputerowy, lub zdecydować się gotowe rozwiązanie, w którym producent zadbał o kompatybilność komponentów, a na cały produkt jest jedna gwarancja.
A gdybyście wciąż jeszcze nie wiedzieli, jak potężne są sprzęty z serii Acer Predator, koniecznie zobaczcie najnowszą odsłonę Andrzej Rysuje!
źródło: informacja prasowa
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.