REKLAMA TOP.r
, CHUWI Laptopy 14-15,8 cali Newsy

CHUWI LapBook 14 – tani laptop z nowym procesorem Apollo Lake

Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “CHUWI LapBook 14 – tani laptop z nowym procesorem Apollo Lake”

  1. !d3stro1er pisze:

    Aha, czy ja dobrze widzę cenę tego padła? 1700zł prawie?!

    • Szymon Marcjanek pisze:

      Blisko 1700 zł z polskiej dystrybucji, około 1000-1100 zł jak kupujesz w Chinach (ale do tego trzeba doliczyć podatek).

      Co do samej serii Y, wbrew pozorom nie jest tak źle. Jeśli używać komputera głównie do oglądania filmów, sprawdzania poczty czy serfowania po Sieci, to daje radę. Ale owszem, przycięcia i spadki wydajności bywają tu częste. 🙂

      • Wojciech pisze:

        Nie jest tak źle? Mam procesor z serii U i tak jak mówię do niewymagających zadań się nadaje, ale odstaje od stacjonarnego jak i zwykłego laptopowego i to wcześniejszej generacji, bardzo, ale to bardzo mocno, do tego dochodzi niepokojąca tendencja producentów do zastępowania procesorów z serii H i HQ serią U, końcowym etapem będzie zaoferowanie notebooka z bardzo wydajną kartą graficzną i procesorem niskonapięciowym, tak to widzę. Odnosząc się jednak do Twojej wypowiedzi – skoro serii Y jak mówisz – zdarzają się przycięcia, to jak ma działać ten Apollo Lake? Przecież to jest prawie Atom, a Atom na netbooku siostry jest gorszy niż stary komputer na Windows 98! Proszę sobie wyobrazić jaka to jest ogromna przepaść wydajnościowa dzieląca Atomy a stary procesor, komputer z Atomem jest absolutnie nieresponsywny, żeby się uruchomił choćby XP należy poczekać jakieś 7 minut! Więc nawet w porównaniu do starego Durona wypada tak strasznie blado, że aż nawet niewiem co można o nim dobrego powiedzieć, chyba to, że dzięki niemu można testować swoją cierpiliwość, do niczego innego się nie nadaje…

  2. !d3stro1er pisze:

    Tak się zastanawiam, skoro procesory z serii U – o czym wiem na swoim przykładzie nadają się wyłącznie do przeglądania internetu i niewymagających zanadto zadań i to w trybie wysoka wydajność, w porównaniu do i7 3770 którego mam w stacjonarce, a który pomimo niższej generacji przewyższa go swoją mocą wielokrotnie, to tak się zastanawiam do czego nadają się i są stworzone procesory z serii Y, bo ten atom to musi być tak fatalny, że nawet nie chcę sobie tego wyobrazić, do czego te procesory są w ogóle tworzone? Do testowania ludzkiej cierpliwości?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama