Spis treści
- Podsumowanie i ocena
- Wideo recenzja ZenBook UX410UA
Podsumowanie i ocena
ASUS ZenBook UX410UA przyjemnie mnie zaskoczył. To nie tylko udany i dobrze zrobiony ultrabook, ale również sprzęt bardzo sensownie wyceniony. Znakomita większość porównywalnych maszyn (MacBook, ThinkPady serii X, Dell XPS 13) to propozycje droższe, zazwyczaj kosztujące więcej niż 5000 zł. Tymczasem testowany komputer można kupić już około 4000 zł, mimo, że pod względem jakości wykonania, wydajności czy czasu pracy na baterii nie ustępuje konkurencji.
Pozostaje pytanie, na jaką konfigurację UX410UA najlepiej się zdecydować? To oczywiście przede wszystkim kwestia preferencji użytkownika. Ja polecam edycję z procesorem i5, dyskiem SSD o pojemności 256 GB lub 500 GB i 8 GB pamięci operacyjnej RAM. To optymalny zestaw, który jest rozsądny cenowo (od 3300 zł), a jednocześnie na tyle wydajny i funkcjonalny, aby sprawdzić się w roli narzędzia na każdą okazję.
- Bateria6,7
- Ekran8,7
- Jakość9,3
- Wydajność8,4
- Gry3,7
- Klawiatura8,1
ZALETY
|
WADY
|
Spis treści
- Podsumowanie i ocena
- Wideo recenzja ZenBook UX410UA
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Niestety nowa odsłona tego laptopa z procesorami 8 gen nie ma już tak dobrej matrycy. Przynajmniej na polskim rynku Asus montuje teraz panel BOE0718, który w testach innych laptopów, choćby Zenbooka ux430 osiąga 85% pokrycia sRGB.
Dzień dobry, proszę o poradę: na jaką rozdzielczość się zdecydowac przy zakupie dotykowego Asusa 13.3” – 3K czy Full HD? Zależy mi na ostrym, ładnym obrazie, ale żeby nie nadwyrężał oczu, bo pracuję sporo przy komputerze. Podobno w Win10 jest opcja skalowania tekstu, tylko nie jestem pewna jak ona dokładnie działa i czy przy rozdzielczości 3K będzie ona odpowiednia dla takiej przekątnej ekranu? Będę wdzięczna za pomoc 😀
Cześć. Moim zdaniem oba panele będą udanym wyborem – na 13″ nie ma dużej różnicy w ostrości obrazu między ekranem FHD i 3K. To oczywiście subiektywna opinia – znam osoby, które chwalą sobie wyższą rozdzielczość nawet na 12″. 🙂
Windows 10 ma wygodną opcję skalowania tekstu i zazwyczaj to rozwiązanie sprawdza się bez zarzutu, pozwalając ustawić optymalną wielkość czcionek do rozdzielczości ekranu. Wyjątkiem mogą być tylko niektóre zewnętrzne programy – zwłaszcza starsze, pamiętające czasy Windows XP/Vista.
Czyli wychodzi na to, ze chyba lepiej kupić wersje z 3K?
Jeśli są w podobnej cenie, tak. Jeśli jednak miałbym dopłacić kilkaset złotych i w zamian dostać tylko upgrade panelu z FHD do 3K (przy założeniu, że inne podzespoły byłyby identyczne) sam wybrałbym FHD. 🙂
dziekuję 🙂
czy taki lapciak będzie przyjemniejszy w użytkowaniu niż macbook air 13, czy surface 4pro?
Moim zdaniem, tak. Przy czym pamiętać trzeba, że Surface Pro 4 to tablet, więc pod pewnymi względami (konsumpcja treści, pisanie, rysowanie) zawsze nad laptopem będzie miał przewagę.
Warto dodać że ten dysk SSD w Asusie jest nieoryginalny, dołożony przez sklep w miejsce wolnego HDD.
Raz że znacznie zmienia to wydajność komputera, a dwa taki dysk nie jest objęty gwarancja Asusa i w razie awarii, serwis wymieni go naliczając opłatę za płatną nawę pozagwarancyjną.
http://devs…ogramisty/
Jakby tego było mało serwis Asusa zbiera marne opinie
https://www….42659.html
Linkowany tekst dotyczy innego modelu ZenBooka. Pozdrawiam
Zgadza się, ale sytuacja jest identyczna jak w testowanym przez was, bo też miał wymieniony dysk (i chyba pamięć RAM) na nieoryginalne, co jest praktyką w przypadku różnych modeli Asusa.
Zdecydowanie nie bo Asus ma niedopracowanego Windowsa, trzyma na baterii dwa razy krócej, a w dodatku ma nieoryginalny dysk nieobjęty gwarancja na laptopa. Jak się zepsuje i wyślesz laptopa na gwarancję to dostaniesz fakturę za płatna naprawę.
A kto dzisiaj jeszcze decyduje sie na reklamacje z gwarancji, kiedy jest niezgodnosc towaru z umowa, w ktorej klient ma znacznie wieksze prawa? Pozatym co to za wymysly ze dysk nie jest objety gwarancja. Jezeli laptop jest asusa to ma gwarancje asusa, a jezeli sklep dolozy dysk wd to tez nowy I tez na gwarancji tyle ze wd. Nie ma mowy o zadnej platnej naprawie w okresie ktory obejmuje zarowno rekojmie jak I gwarancje na calego laptopa czy poszczegolne podzespoly. Pomijam oczywiscie kwestie ewidentnej winy uzytkownika itd.
Jest mowa gdy wyślesz zepsutego laptopa na naprawę gwarancyjną do serwisu Asusa. A ten stwierdzi że uszkodzony jest dysk i go wymieni w ramach płatnej naprawy poza gwarancyjnej.
Tego typu produkt ma kusic wygladem i parametrami a w srodku… no wlasnie oszczednosci ukryte przed okiem kupujacego, czyli padajace zawiasy niskiej jakosci przymocowane tak, ze ekran bedzie sie kolebal po roku uzytkowania; szkielet z tworzywa niskiej jakosci itd. Nawet badz co badz budzetowy HP ProBook przezyje kilka takich Zenbookow (to samo sie tyczy bylych ultrabookow Samsunga). Kolo MacBooka Air to nawet nie lezalo – sprzet Apple mozna rozkrecac n razy, zeby przeczyscic np. wentylator i jest ja nowy, bo tuleje pod wkrety nie sa pazdzierzowego plastiku. Zreszta kiedys nawet byle klony Packard Bella EasyNote mialy magnezowe chassis.
Kiedy Zenbook UX510 UW ?
Witaj, czy coś już wiadomo o Asusie UX550 Pro, miał zostać zaprezentowany już sporo czasu temu i cisza? Co do tego Asusa to odpada ze względu na bardzo głośną pracę i bezsensowne pchanie portów USB 2.0. PS czy system komentarzy Disqus pojawi się na wszystkich stronach z cyklu?
Niestety, nie mam pojęcia kiedy 550-tka pojawi się w sklepach. Fakt, umieszczenie USB 2.0 nie jest trafioną decyzją, ale sprawę ratuje w części USB typu C i USB 3.1 – zawsze coś. 🙂
Disqus już niebawem pojawi się na wszystkich maniaKach – z mobiManiaKiem włącznie. 🙂