Niełatwo kupić dobre słuchawki dla gracza. Ułatwiamy wybór prezentując 10 najlepszych słuchawek gamingowych dostępnych na rynku!
Mówi się, że dobry gracz potrzebuje do szczęścia odpowiedniej klawiatury i myszki – jednak praktycznie żaden miłośnik wirtualnej rozrywki nie obejdzie się bez dobrego headsetu. Odpowiednia jakość dźwięku to w wielu tytułach kwestia kluczowa, dlatego tak ważne jest wybranie optymalnych słuchawek do grania.
Poniżej prezentujemy subiektywne zestawienie 10 najciekawszych słuchawek gamingowych, w przedziałach cenowych od 50 do nawet 1500 złotych. Mamy nadzieję, że każdy mobiManiaK znajdzie tutaj coś dla siebie. Zaczynamy od jednego z najfajniejszych headsetów na rynku – modelu z serii HyperX.
Słuchawki z linii Cloud to uznana marka na rynku i nie inaczej jest w przypadku modelu Cloud II. Dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu dźwięku pozwalają na łatwe ustalenie miejsca, w którym przebywa przeciwnik – to zaleta głównie w wypadku strzelanin, choć nie tylko. 53-milimetrowe przetworniki zagwarantują odpowiednią głośność i czystość dźwięku, a wbudowany moduł karty dźwiękowej oferuje przestrzenny dźwięk 7.1.
Gracze chwalą także dobrej jakości mikrofon pojemnościowy, który przyda się do komunikacji przez TeamSpeaka czy inny program służący do rozmów. Wszystko to za blisko 400 złotych. Drogo, ale to sprzęt na lata.
Słuchawki stosunkowo nowej na polskim rynku firmy Sharkoon zdołały zyskać sporą popularność z kilku względów. Pierwszym jest cena – około 100 złotych za naprawdę dobrze wykonany headset to przecież niewiele. Niemniej ważne jest jednak również to, że to słuchawki bardzo wygodne, nie męczące uszu nawet przy kilkugodzinnym posiedzeniu. Uwagę zwraca w końcu sensowna głośność i bardzo dobrej jakości mikrofon, który śmiało może stawać w szranki ze znacznie droższymi modelami renomowanych firm.
Shark Zone H10 to świetny i niedrogi model dla kogoś, kto dużo gra w sieci i lubi rozmawiać na słuchawkach – naszym zdaniem warto rozważyć jego zakup.
Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, słuchawki Superlux to bardzo dobry wybór dla osób ceniących sobie dobrze wyważone basy. Przekrój tonalny emitowanego dźwięku jest bardzo dobry, podobnie zresztą, jak i jego głośność.
Trudno mieć także zastrzeżenia do mikrofonu – to dobra półka w segmencie rozwiązań stosowanych przez producentów słuchawek dla graczy. Nauszniki są bardzo pojemne, choć warto pamiętać o tym, że uszy mogą się spocić po kilkugodzinnej rozgrywce – taka już przypadłość tego modelu. Mimo to, naszym zdaniem to jedna z najlepszych propozycji w tej cenie – zwłaszcza jeśli chodzi o jakość dźwięku.
Jeszcze niedawno firma Creative rządziła i dzieliła rynkiem słuchawek dla graczy – teraz w naszym zestawieniu znajdziecie tylko jedną propozycję tego producenta. Znak czasów? Być może, nie zmienia to jednak faktu, iż za około 100 złotych Sound Blaster Blaze to jedna z ciekawszych propozycji.
To dobry kompromis jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości – słuchawki Creative’a oferują bardzo dobrą jakość dźwięku z dobrze wypośrodkowanymi basami, nie można mieć także zastrzeżeń do kostki umożliwiającej regulację głośności, a parametry mikrofonu pozostają na odpowiednim poziomie. Warto natomiast uważać na kabel, który jest cienki i łatwo go przerwać – to nieduża wada zważywszy na niską cenę słuchawek.
To bez wątpienia jedne z najpopularniejszych słuchawek dla graczy, owiane już zasłużoną legendą. Mimo upływu lat, Siberia 200 to nadal jedna z najciekawszych i co najważniejsze, sensownie wycenionych propozycji.
Za niecałe 200 złotych zyskujemy słuchawki z wygodnymi, dużymi nausznikami oraz przetwornikami o średnicy 50 mm. Wysokie pasmo przenoszenia gwarantuje głośność na poziomie nawet 112 dB, bardzo dobrze spisuje się także mikrofon. To solidna propozycja, której klasę potwierdzają setki zadowolonych użytkowników.
To najtańszy model w naszym zestawieniu, a do tego nie powiązany wprost z gamingiem. Ma jednak sporo zalet i będzie dobrą propozycją dla osoby szukającej tanich słuchawek bez regulacji głośności na kablu.
Ze świecą szukać na tej półce cenowej modelu, który oferowałby lepszą jakość dźwięku niż klasyczny produkt Sennheisera. Choć wytłumianie dźwięków z zewnątrz nie jest mocną stroną proponowanego urządzenia, to już zakres tonalny i głośność stoi na naprawdę wysokim poziomie. Gracze z zadowoleniem przyjmą także obecność długiego przewodu – ma on aż 3 metry.
Czy ponad 500 złotych za słuchawki to przesada? Niekoniecznie, jeżeli ktoś szuka markowego sprzętu, który ma posłużyć przez lata. Roccat Kave XTD to słuchawki z jednym z najlepszych systemów dźwięku przestrzennego 5.1 na rynku.
Słuchawki zostały wyposażone w sprzętowy izolator zakłóceń co zniweluje znakomitą większość szumów i problemów z poprawnym odbiorem dźwięku, z kolei specjalny pilot umożliwi dostosowanie balansu dźwięku na obydwu głośnikach. Nauszniki są oczywiście sporych rozmiarów – dzięki temu słuchawki dobrze leżą na każdej głowie.
Kolejny przedstawiciel serii Cloud w naszym zestawieniu – to sensownie wycenione słuchawki, które zadowolą amatorów skóry. Tą pokryte zostały bowiem zarówno nauszniki, jak i pałąk, co gwarantuje dobre przyleganie zestawu do głowy.
Co więcej? Za blisko 300 złotych otrzymujemy słuchawki z przetwornikami o średnicy 53 mm i wysoką głośnością, z kolei mikrofon charakteryzuje się szerokim pasmem przenoszenia oraz systemem redukcji szumów, co przy emocjonującej zabawie może być sporą zaletą.
To drugie po modelu Sennheisera słuchawki, które nie są typowo gamingowym produktem. Stąd też brak tu regulacji głośności na przewodzie, a design nie jest zdecydowanie skierowany dla graczy. Mimo to, w cenie nieco ponad 100 złotych dostajemy sprzęt, do którego zalet należy szerokie pasmo przenoszenia gwarantujące wysoką głośność i wysoką impedancję, pozwalającą na eliminację szumów.
Co ciekawe, słuchawki Superlux zaskakująco dobrze wygłuszają dźwięki z zewnątrz – choć patrząc na ich oszczędną konstrukcję raczej byśmy się tego nie spodziewali…
Ostatnia pozycja w naszym zestawieniu to coś dla osób, które szukają jakości i nie musza się liczyć z pieniędzmi. Słuchawki Asus Strix 7.1 mają mnóstwo zalet i tylko jedną, poważną wadę – kosztują prawie tysiąc złotych.
To bardzo efektowna konstrukcja, z ciekawymi, sześciokątnymi nausznikami, w których znajdziemy po pięć przetworników dzięki którym odtworzenie dźwięku przestrzennego 7.1 nie stanowi żadnego problemu. Efektownie wygląda także podświetlenie umieszczone na nausznikach, dedykowana stacja audio, w której umieszczono kartę dźwiękową, jak również całe spektrum ustawień związanych z basem czy głośnością dźwięku.
Zestawienie najlepszych słuchawek dla gracza to nie jedyny artykuł, który warto u nas przeczytać. Zachęcamy również do lektury innych poradników zakupowych z serii TOP-10 dla gracza.
Komentarze
z takich tanich to BML ma całkiem fajne słuchawki, sam miałem tylko jedne z nich, ale przy przeprowadzce chyba zostały w akademiku albo... ktoś mi podebrał je :P