>
Kategorie: DellNewsyUltrabooki

Tyle zapłacisz za Della XPS 13 z ekranem 4K. Warto?

Dell XPS 13 z ekranem 4K ujawnił swoją cenę. Mimo, że to świetne urządzenie do pracy dla profesjonalistów, to jego wycena poraża. Ile przyjdzie zapłacić za Dell XPS 13 z ekranem 4K?

Na pytanie, czy warto było czekać na nowego Della XPS 13 w swoim wpisie odpowiedział już Amadeusz. Mnie w zasadzie nie pozostaje nic innego, niż przyznać mu rację, ponieważ w świecie Windowsa bardzo niewiele urządzeń może konkurować z tą serią. Do głowy przychodzi mi jedynie Microsoft Surface Laptop, chociaż tegoroczna edycja XPS to mocna odpowiedź na model Microsoftu. Z tym większą niecierpliwością czekam na następcę Surface’a.

Podczas premiery dowiedzieliśmy się niemal wszystkiego o nowym Dell XPS 13, nie będę więc wchodził w szczegóły. Bardziej dociekliwych odsyłam do wpisu z premiery – tam znajdziecie wszystkie informacje:

https://www.mobimaniak.pl/277972/dell-xps-13-9370-specyfikacja-cena-zdjecia-opinia/

Ja skupię się na cenach. W najbardziej podstawowej wersji, wyposażonej w ekran FullHD Dell XPS 13 kosztuje około 950 dolarów. Niestety, osoby zainteresowane ekranem o wyższej rozdzielczości muszą przygotować spory zasób gotówki. Za najmniej wydajny wariant, oparty na procesorze Intel Core i5 ósmej generacji, 8 GB RAM i 128 GB dysk SSD przyjdzie zapłacić 1399 dolarów. Auć. Ekran oczywiście jest dotykowy.

Taka wersja nie ma jednak szans zainteresować profesjonalistów, którzy zechcą uczynić z Della swoje główne narzędzie pracy. Procesor Intel Core i7 i dwa razy większy dysk? Prawie 170 dolarów. Nadal za mało? Topowa wersja, wyposażona w Intel Core i7, 16 GB RAM i 512 GB dysk SSD kosztuje zabójcze 2099 dolarów. Czyli ponad dwa razy więcej, niż za podstawowy wariant.

Ja rozumiem, że Dell XPS 13 to takie MacBooki w świecie Windows, ale nie chcę nawet myśleć, jakiej kwoty sięgnie cena w Polsce. Jedno jest pewne – szukając topowego laptopa będziesz miał twardy orzech do zgryzienia. Osobiście przy takich pieniądzach skłaniałbym się w kierunku Microsoft Surface Book 2. Kosztuje podobne kwoty, ale w wyższych wariantach posiada kartę graficzną, a dotykowy ekran jest odłączany od klawiatury. Takiej możliwości nie ma w XPSie.

Źródło: Microsoft


Konrad Bartnik