Firma AOC – rozszerza swoją linię sprzętów dla graczy G1 o nowy, zakrzywiony model CQ32G1. To sprzęt o bardzo przyzwoitych parametrach technicznych i naprawdę sensownej wycenie.
Mimo stale zwiększającej się popularności oraz poszerzającej się oferty monitorów dla graczy z zakrzywionym ekranem, takie sprzęty wciąż nie należą do najtańszych, zwłaszcza jeśli oczekujemy od takiego urządzenia wysokiej rozdzielczości i dobrych parametrów wyświetlania obrazu. AOC postanowiło jednak pogodzić te dwie kwestie, serwując nam bardzo interesujący model o oznaczeniu AOC CQ32G1.
AOC CQ32G1 jest modelem o przekątnej 31,5 cala, opartym na zakrzywionej matrycy VA. Jej rozdzielczość wynosi 2560 x 1440 px przy odświeżaniu 144 Hz i czasie reakcji MPRT na poziomie 1 ms. Dodatkowo monitor wspiera technologię AMD FreeSync, co jest zaletą już nie tylko dla posiadaczy komputerów z kartami graficznymi AMD, ale także – od niedawna – produkowanych przez Nvidię.
Zastosowany w tym modelu panel oferuje jasność na standardowym poziomie 300 cd/m2 – zapowiada się za to bardzo dobry sprzęt pod względem odwzorowania kolorów. Model ten oferuje pokrycie barw z palety sRGB na poziomie 124% oraz 92% AdobeRGB. Kontrast statyczny to 3000:1, z kolei kąty widzenia to 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie.
Cienkie boczne i górne ramki CQ32G1 ułatwiają tworzenie konfiguracji wielomonitorowych. Po wyjęciu monitora z pudełka nie ma potrzeby sięgania po narzędzia. Panel mocuje się na stopie przy pomocy zatrzasku.
Nowa propozycja od AOC korzysta z technologii Flicker Free, Low Blue Light, Game Color oraz Dial Point. Ostatnia funkcja pozwala na wyświetlenie celownika na środku ekranu. Może to być pomocne zwłaszcza w grach pozbawionych celownika.
Monitor pozwala na pochylenie ekranu w zakresie od -4 do 21,5°, a także na obrót w zakresie od -35° do +35° – regulacja wysokości matrycy odbywa się z kolei w zakresie 13 cm. Dzięki otworom montażowym VESA 100×100 istnieje także szansa powieszenia monitora na ścianie. Zestaw portów obejmuje HDMI 1.4, HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.2 – zauważalny jest brak portów USB, ale oczywiście jest to – w porównaniu do złącz wideo – kwestia absolutnie drugorzędna.
Monitor trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w oficjalnej cenie 1719 złotych i jest to naprawdę bardzo dobrze wyceniona propozycja. Tak naprawdę bowiem ciężko znaleźć sensowną konkurencję w tym segmencie – można tutaj wskazać na model Acer Predator Z301CBMIPHZX. Ten jednak nie tylko jest droższy, bowiem kosztuje około 2500 złotych, ale także posiada mniejszą przekątną ekranu, niższą rozdzielczość i wolniejszy czas reakcji. Jeśli szukacie sensownego 32-calowca do gier, to propozycję AOC naprawdę warto rozważyć.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Komentarze
Czy Szanowny redaktor mógłby sprawdzić opisywany monitor pod kątem kompatybilności z symulowanym Nvidia G Sync? (patrz dokument https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ej9mOe5NamLldpfyFfXrqvLMZP-aG2Zi1su7QzPRNJY/edit#gid=0)