Piękno leży w oku obserwatora – tą banalną prawdą wyjaśnić można tysiące konfliktów międzyludzkich zdarzających się każdego dnia. Tak naprawdę nie da się jednoznacznie zdefiniować i zamknąć ramą słów prawdziwego piękna. Dlatego właśnie ciężko określić jaki powinien być idealny komputer mobilny dla estety. To, co jednym się podoba, dla innych może być totalną szkaradą. MobiManiaK postanowił zaryzykować i stworzyć subiektywny ranking najładniejszych laptopów dostępnych na rynku.
Spis treści
Piękny i ekologiczny – takimi dwoma słowami można łatwo opisać pierwszego w zestawieniu Asusa U33Jc. Sprzęt posiada 13.3-calowy ekran pracujący z natywną rozdzielczością 1366 x 768 pikseli. U33Jc oparty został na platformie Intel Calpella i wyposażono go w technologię Nvidia Optimus.
Główną cechą komputerów z serii Bamboo Collection jest obudowa wykonana z ciemnobrązowego drewna bambusowego połączona z fragmentami aluminium. Opakowanie, w którym sprzedawany jest U33Jc wykonane jest z naturalnych materiałów, nadających się w stu procentach do recyklingu.
Sam laptop charakteryzuje się świetną specyfikacją techniczną. Serce maszyny stanowi procesor Intel Core i5-430M o taktowaniu 2.26 GHz wspomagany przez 4 GB pamięci RAM. W zestawie znajdziemy również dysk twardy o pojemności 500 GB oraz baterię o pojemności 5600 mAh. Dzięki obecności technologii Super Hybrid Engine bateria może pozwolić nawet na realne 7 godzin autonomicznej pracy. Za wrażenia graficzne wyświetlane na ekranie odpowiada połączony zestaw Intel GMA HD/Nvidia GeForce 310M. Na pokładzie znalazło się miejsce dla Bluetootha 3.0, czytnika kart pamięci 5w1, WiFi 802.11 b/g/n, 3 portów USB 2.0 oraz jednego z interfejsem 3.0. Całością zarządza Windows 7 Home Premium (64-bit) lub Ultimate.
Osoby szczególnie zainteresowane tym modelem odsyłam do naszej maniaKalnej recenzji Asusa U33Jc.
Mobilny obiekt pożądania – takim sloganem spokojnie HP mogłoby reklamować swoją serię notebooków Envy. Komputery wchodzące w jej skład charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykonania i świetną stylistyką, ale również niebanalnym wnętrzem i mocnymi osiągami. Osobiście uważam, że seria Envy jest tym dla segmentu laptopów czym Ferrari dla branży motoryzacyjnej – idealnym wzorcem, do którego każdy producent powinien starać się zbliżyć.
Przedstawiciel wspomnianej rodziny – HP Envy 14 – posiada 14-calowy wyświetlacz BrightView Infinity pracujący w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Sprzęt napędzany jest przez jeden z procesorów pochodzących z platformy Intel Calpella – Core i3, Core i5 lub Core i7. W przykładowej wersji znajdziemy w nim układ Core i5-450M o taktowaniu 2.4 GHz, 4 GB (max. 8 GB) pamięci DDR3 RAM oraz dysk twardy 7200 RPM o pojemności 500 GB (można wymienić go na dysk SSD 256 GB). Za wrażenia graficzne odpowiada dedykowana karta ATI Mobility Radeon HD 5650 z wydzielonym 1 GB własnej pamięci. Pozostała specyfikacja jest nie mniej imponująca – warto wyliczyć wbudowaną kamerkę TrueVision HD, głośniki w systemie Beats Audio, szczelinowy napęd optyczny, WiFi, Bluetooth oraz 8-komorową baterię. Za HP Envy 14 trzeba zapłacić co najmniej około 5500 zł. Prawdziwy esteta jednak nie będzie żałował.
Laptopy Sony Vaio stały się synonimem luksusu osiągając popularność porównywaną choćby do MacBooków Apple. Japoński producent oferuje na polskim rynku całkiem sporą ilość laptopów, a jednym z najciekawszych jest Sony Vaio E, które w kolorowej obudowie prezentuje się doprawdy znakomicie.
Za przykład weźmy zielonego Sony Vaio VPCEA3L1E/G – posiada on 14.1-calowy ekran pracujący z natywną rozdzielczością 1366 x 768 pikseli. Sercem laptopa jest procesor Intel Core i3-350M o taktowaniu 2.26 GHz. Wewnątrz nie zabrakło oczywiście 3 GB pamięci DDR3 RAM, dysku twardego 5400 RPM o pojemności 500 GB oraz karty graficznej ATI Mobility Radeon HD 5470 z wydzielonym 512 MB pamięci VRAM. Na pokładzie znajdziemy także 4 porty USB 2.0 (w tym jedno eSATA/USB), czytnik kart pamięci, HDMI, ExpressCard, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1+EDR, wbudowaną kamerkę Motion Eye 0.3 MPix oraz baterię pozwalającą na 3.5 godziny pracy z dala od gniazdka zasilania. Na Allegro maszynę znajdziecie już za 3333 zł. Naprawdę warto, tym bardziej, że dostępne są także inne kolory.
Asus NX90 to prawdopodobnie najbardziej luksusowy laptop świata. Jest ogromny, wygląda futurystycznie i zapewnia najwyższej jakości doświadczenia audiowizualne. Już sama decyzji o pozbyciu się klasycznego touchpada i zastąpienie go systemem Rotation Desktop Control (dwa gładziki po bokach klawiatury) wzbudziła sporo kontrowersji.
Sprzęt posiada 18.4-calową matrycę pracującą z natywną rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli i na polskim rynku dostępny jest w dwóch wersjach konfiguracyjnych: NX90Jn oraz NX90Jq. W zestawie każdej z nich znajdziemy maksymalnie 12 GB pamięci DDR3 RAM, dysk twardy o pojemności 320/500/640 GB (z możliwością obsługi podwójnych HDD) oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GT 335M z własnym 1 GB pamięci VRAM. Podstawową różnicę między modelami NX90Jn oraz NX90Jq stanowi procesor. We wnętrzu pierwszego modelu obecny jest jeden z procesorów Intel Core i5 (540M/520M/430M), natomiast drugi jest napędzany przez chip Intel Core i7 (820QM lub 720QM). Laptop oferuje najwyższej jakości dźwięk SonicMaster opracowany we współpracy z firmą Bang & Olufsen ICEpower.
Asus NX90 prawdopodobne nie jest najlepszym przykładem mobilnego komputera, gdyż jego transport wiąże się z inwestycją w całkiem sporych rozmiarów torbę. Niemniej jednak stylu mu nie brakuje, a w tym przeglądzie to kluczowy czynnik selekcji.
Rodzina laptopów Samsung SF oferuje wyjątkową wydajność, styl oraz mobilność. Charakterystyczna, smukła obudowa inspirowana opływowym kształtem płetwy rekina ma predyspozycje, by stać się wizytówką nowej serii koreańskiego giganta.
Przedstawicielem opisywanej rodziny laptopów jest Samsung SF510 wyposażony w 15.6-calową matrycę pracującą w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Sercem maszyny jest jeden z procesorów Intel Core i5-460M o taktowaniu 2.53 GHz lub Core i3-370M z zegarem 2.4 GHz. Każdy z CPU jest wspomagany przez 4 GB pamięci DDR3 RAM. Za magazynowanie danych odpowiada dysk twardy o pojemności 320/500 GB, a wrażenia graficzne są domeną układu Nvidia GeForce 310M. Na pokładzie laptopów nie zabrakło również zestawu najbardziej podstawowych złącz, WiFi, Bluetootha oraz 6-komorowej baterii wystarczającej na około 7.5 godzin pracy z dala od gniazdka zasilania. Samsunga SF510 można nabyć m.in. za pośrednictwem sieci Vobis Digital.
Powyższe zestawienie nie wyczerpuje nawet w połowie tematu laptopów dla prawdziwych miłośników piękna. Prawda jest taka, że praktycznie każdy mógłby ułożyć własny top, kierując się przy wyborze poszczególnych modeli osobistymi preferencjami i potrzebami. W końcu piękno jest po to, by zachwycało.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Komentarze
macbook Pro?