- « Poprzedni
- 1/8
- Następny »
Stworzyć dobrego laptopa gamingowego to z pozoru bułka z masłem. Przecież wystarczy jedynie zestawić ze sobą takie podzespoły, aby gwarantowały piorunującą wydajność, nic więcej. O poręczności można zapomnieć, bo maszyny dla maniaKalnych graczy komputerowych ważą zazwyczaj tyle, co mikrofalówki. Podobnie jest z żywotnością baterii – gamingowego kolosa raczej nikt nie zabierze na spacer do parku. W dzisiejszych czasach każdy producent sprzętu elektronicznego może połączyć ze sobą mocne podzespoły, nie każdy jednak od razu wykreuje dobrego laptopa dla graczy. Konsumenci coraz częściej starają się w komputerze mobilnym odnaleźć coś więcej, niż tylko zaspokojenie najbardziej trywialnych potrzeb. Laptop gamingowy musi nie tylko być wydajny, ale także dobrze wyglądać i zapewniać doskonałe nagłośnienie. Dlatego właśnie nie każdy producent tego typu maszyn od razu staje się gigantem pokroju MSI czy Asusa. Na początku września w maniaKalnej redaKcji testowaliśmy dla was MSI GT660 – doskonały sprzęt tajwańskiego koncernu, w którym jednak zabrakło grafiki opartej na architekturze Fermi. Całkiem niedawno natomiast prezentowaliśmy pierwsze wrażenia i galerię zdjęć konkurencyjnego modelu – Asusa G73Jw. W nim dla układu Fermi znalazło się już miejsce.
Rzut okiem na na laptopa oraz jego specyfikację techniczną powie nam, że mamy do czynienia ze sprzętem kosmicznym. G73Jw należy do rodziny Republic of Gamers (ROG), która stworzona została z myślą o maniaKach gier komputerowych. Wchodzące w jej skład maszyny cechują nie tylko mocne podzespoły, ale także jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie. Dokładnie taki jest testowany G73Jw.
W tworzeniu laptopa producenci inspirowali się samolotami wykonanymi w technologii Stealth, jak choćby F-117 Nighthawk. Wysoko w przestworzach, specyficzna budowa pełna ostrych kątów i krzywizn, bombowcom zapewnia „niewidzialność”, a „przyziemnemu” notebookowi nadaje drapieżnego wyrazu. Charakterystyczna bryła gwarantuje komputerowi także idealną wentylację i chłodną pracę nawet pod dużym obciążeniem.
Szczegółowa specyfikacja techniczna Asusa G73Jw prezentuje się tak:
- Matryca: 17.3″ glare z podświetleniem LED (1920 x 1080 pikseli)
- Procesor: Intel Core i7-720QM z taktowaniem 1.6 GHz
- Chipset: Intel PM55
- Pamięć: 12 GB DDR3 RAM
- Grafika: Nvidia GeForce GTX 460M z wydzielonym 1.5 GB GDDR5 VRAM
- Dysk twardy: 750 GB (7200 RPM)
- Dźwięk: THX TruStudio (2 głośniki + subwoofer)
- Łączność bezprzewodowa: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1
- Porty: 3 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, HDMI, LAN
- Inne: kamerka internetowa 2.0, czytnik kart pamięci 8w1, napęd Blu-ray
- Bateria: 8-komorowa litowo-jonowa o pojemności 5200 mAh
- Wymiary: 415 x 320 x 18.9-56.9 mm
- Waga: 3.85 kg
- OS: Windows 7 Professional
Laptop testowy różni się jednak pod kilkoma względami od sprzedawanych seryjnie modeli. „Sklepowe” wersje nie są wyposażone w 12, a „jedynie” 8 GB pamięci DDR3 RAM (1333 MHz). Podobnie sprawa ma się z systemem operacyjnym. Otrzymany przeze mnie egzemplarz zarządzany był przez Windowsa 7 Professional, niemniej jednak na rynku są dostępne także wersje z Win 7 Home Premium oraz Ultimate. Plastyczność konfiguracji dobrze sprawdza się również w przypadku HDD. Nie dość, że można wybrać ilość przestrzeni dyskowej (320/500/640/750 GB) to zdecydować możemy się również na szybkość 5400 RPM lub 7200 RPM. Więcej informacji o wszelkich modyfikacjach uzyskacie na oficjalnej stronie Asusa.
- « Poprzedni
- 1/8
- Następny »
Spis treści
- Wstęp i specyfikacja techniczna
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Klawiatura i touchpad
- Multimedia: głośniki, kamera i mikrofon
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Mam takiego i zgadzam sie ztestujacym. Co tu duzo gadac, tan lap jest niesamowity
Co oznacza że klawiatura jest niedopracowana ?