Były czasy, w których to MacBooki stanowiły synonim i niedościgniony wzorzec mobilności i elegancji, czyli najważniejszych cech przypisywanych laptopom biznesowym. Świat jednak poszedł naprzód, teraz w swoim portfolio praktycznie każdy producent ma serię maszyn dedykowanych pracownikom firm. Monopol Apple na tego typu urządzenia się skończył, a do głosu coraz częściej dochodzą firmy pokroju Asusa, HP czy Samsunga. Nic dziwnego zatem, że gdy w swoje ręce dostałem Samsunga QX310 byłem mocno podekscytowany (zobaczcie pierwsze wrażenia i galerię zdjęć).
Laptop pełnymi garściami czerpie od pomysłów zawartych w biznesowych MacBookach Pro. Jednocześnie stawia także na wydajność – dzięki obecności mocnych podzespołów na QX310 z powodzeniem można grać nawet w bardziej wymagające tytuły. Pojęcia takie jak mobilność i wydajność oraz biznes i rozrywka, w świecie IT zazwyczaj wykluczały się nawzajem. Kiedy laptop jest mocny pod kątem specyfikacji, zazwyczaj oferuje krótki czas pracy na baterii i odwrotnie. W 13-calowym Samsungu, powyższe cechy udało się skutecznie połączyć i dotrzeć do kamienia filozoficznego współczesnych komputerów mobilnych. Zapraszam do zapoznania się z maniaKalną recenzją biznesowego Samsunga QX310.
Specyfikacja techniczna testowanego Samsunga QX310 prezentuje się następująco:
Rzut okiem na specyfikację techniczną powie nam, że mamy do czynienia z naprawdę solidnie wyposażonym laptopem. Obecność dwurdzeniowego procesora Core i5-460M oraz hybrydowej karty graficznej: zintegrowanej i dedykowanej GeForce 310M sprawia, że na Samsungu QX310 uruchomimy wiele nowych gier i to na wysokich ustawieniach. Dla młodego biznesmena informacja ta może mieć znaczenie, zwłaszcza, że laptop posiada napęd optyczny, tak rzadko montowany seryjnie w tej wielkości maszynach. Samsung QX310-S02PL można znaleźć w porównywarce Ceneo od 2.869 zł (dostępny w 86 sklepach). Sprawdź również w sklepie RTV Euro AGD kosztuje 2.949 zł.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Komentarze
Przepraszam, ale w tym laptopie znajduje się USB 3.0, w kieszonce po lewej stronie obok HDMI i USB 2.0