>

ASUS znów bije rekordy – oto monitor do gier z odświeżaniem 500 Hz!

ASUS rozbija bank? Tak zdecydowanie można stwierdzić, jeśli bierzemy pod uwagę parametr odświeżania ekranu w monitorach – już wkrótce do sprzedaży trafi model ROG Swift, który zaoferuje nam częstotliwość odświeżania na maksymalnym poziomie aż 500 Hz!

Stosunkowo niedawno informowaliśmy Was o tym, że firma AU Optronics zaprezentowała pierwszy panel o odświeżaniu 480 Hz przeznaczony dla laptopów, ale raczej niewielu oczekiwało, że na pobicie tego wyniku poczekamy zaledwie… kilka dni.

500 Hz? Toż to kosmos

Podczas targów Computex 2022 ASUS zaprezentował bowiem monitor ROG Swift, którego częstotliwość odświeżania wynosi… aż 500 Hz. To bez dwóch zmian kolosalny rezultat, z którego jednak skorzysta raczej niewielu graczy, ze względu na ograniczenia posiadanych zestawów komputerowych. Nic więc dziwnego, że producent pozycjonuje ten sprzęt jako przeznaczony do turniejów esportowych.

Swift 500 Hz jest wyposażony w 24,1-calowy ekran FHD (1920 x 1080), który wykorzystuje technologię panelu Esports-TN (E-TN), mającą o 60% krótszy czas reakcji w porównaniu do standardowych wyświetlaczy LCD TN.

Do tego możemy liczyć na obsługę technologii Nvidia G-Sync oraz narzędzie Nvidia Reflex Analyzer, które umożliwia graczom zmierzenie latencji za jednym kliknięciem. Ponadto producent zapewnia także wsparcie dla trybu Esports Vibrance, który wpływa na kolorystykę wyświetlanego obrazu.

Tym samym ASUS po raz kolejny ustanawia standardy, jeśli chodzi o odświeżanie obrazu w monitorach. Przed dziesięcioma laty firma zaprezentowała pierwszy na świecie monitor gamingowy 144 Hz 1080p, a w 2017 roku koncern wprowadziła na rynek pierwszy monitor gamingowy Nvidia G-
Sync 240 Hz. W końcu w 2020 roku firma zaprezentowała pierwszy monitor gamingowy z częstotliwością odświeżania 360 Hz.

Na premierę tego monitora przyjdzie nam oczywiście jeszcze poczekać – jego premiera odbędzie się na przełomie 2022 i 2023 roku. Cena? Tej chyba lepiej nie poznawać, bo można się przestraszyć 🙂

źródło: ASUS

Amadeusz Cyganek