Pamięci DDR5 9300 MT/s coraz bliżej rynku konsumenckiego. Firma Gigabyte chwali się osiągnięciem ekstremalnego taktowania RAM-u na jednej ze swoich płyt głównych dzięki podkręcaniu.
Jak to zwykło się mawiać: sky is the limit. Bardzo dobrze wiedzą o tym producenci sprzętu elektronicznego tworząc coraz to lepsze i bardziej zaawansowane rozwiązania. Tym razem granicę przysłowiowego nieba postanowiła przesunąć tajwańska firma Gigabyte tworząc płyty główne pozwalające na osiągnięcie niewyobrażalnych prędkości pamięci RAM.
Spis treści
Niedawno przedsiębiorstwo poinformowało na swojej stronie internetowej, że płyty główne ich autorstwa ustanowiły kamień milowy na polu wydajności. W informacji prasowej czytamy, że:
„Z790 AORUS TACHYON przesuwa granicę wydajności pamięci do XMP DDR5-8333 i DDR5-9300 O.C. z chłodzeniem powietrzem. Na dodatek fenomenalna efektywność trybu XPM pamięci DDR5-8000, który jest osiągany na płytach Z790 AORUS XTREME oraz Z790 AORUS MASTER udowadnia, że ulepszenia od sprzętu po firmware […] znacznie poprawiają stabilność i wydajność.”
Płyty główne Gigabyte pozwalają na takie prędkości RAM-u dzięki zastosowaniu konstrukcji PCB o niskim poziomie strat sygnału oraz nowej generacji Shield Memory Routing. Te rozwiązania przekładają się na redukcję zewnętrznych i wewnętrznych zakłóceń i strat sygnału.
Na wyniki, którymi chwali się tajwańska firma, wpływają również funkcje takie jak High Bandwidth, która zwiększa „przepustowość pamięci XMP, aby zapewnić najwyższą wydajność bez zmiany zegara pamięci„.
Jak podaje producent, niniejsza płyta główna została zaprojektowana z myślą o podkręcaniu. „Z790 AORUS TACHYON zapewnia kompleksowe zarządzanie energią dzięki zaawansowanemu projektowi bezpośredniego zasilania VRM, jak również dzięki pełnemu pokryciu obszaru MOS, co znacznie poprawia odprowadzanie ciepła”. Cała konstrukcja posiada również zestaw funkcji, który pozwala na dużo wygodniejszą kontrolę podkręcania.
Z790 AORUS XTREME oraz Z790 AORUS MASTER zostały zaprojektowane dla procesorów Intela 13. generacji. Obie konstrukcje mogą pochwalić się świetnym systemem zarządzania termiką i energią. Zoptymalizowane firmware i hardware zapewniają „bardziej stabilne sygnały do pamięci i umożliwiają użytkownikom łatwe zwiększenie wydajności dzięki XMP oraz za pośrednictwem podkręcania.”
Po więcej informacji producent odsyła pod ten adres.
https://www.mobimaniak.pl/344248/jazz-jackrabbit-2-za-darmo-gog/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.