Dobra myszka to podstawa. Nie wiesz, jaką myszkę do gier kupić? Podpowiadamy, który model wybrać, by cieszyć się optymalnymi osiągami podczas rozgrywki. W zestawieniu najlepszych myszek dla gracza znajdziesz propozycje dla różnych segmentów cenowych.
Ilość dostępnych na rynku myszek gamingowych sprawia, że odnalezienie się w bogatej ofercie nie należy do najprostszych. Producenci mamią nas efektownymi obudowami czy wyrazistym podświetleniem, ale często są to gryzonie nie warte uwagi.
Nasze zestawienie polecanych myszek do gier zbiera 10 najciekawszych modeli z różnych segmentów cenowych, które sprostają oczekiwaniom wymagających graczy. Celuję w najlepsze modele z danej półki – często są to uznane, już kilkuletnie konstrukcje, które nadal sprawdzają się jednak znakomicie w boju z innymi graczami przez sieć (i nie tylko).
Spis treści
Gamingowa mysz do 100 złotych
Segment myszy do 100 złotych to bardzo niewdzięczna półka. To właśnie w tej kwocie mieści się dużo marnej jakości gryzoni, nie dających graczom odpowiednich parametrów w zakresie czułości czy ilości przycisków. Nasze propozycje to zdecydowanie najciekawsze myszki gamingowe do 100 zł.
Corsair Katar Pro
- Łączność: przewodowa;
- Czułość: 12400 DPI;
- Ilość przycisków: 6.
To bardzo lekka, kompaktowa myszka, wyposażona w sensor PixArt PAW 3327 o czułości maksymalnej 12400 DPI, z możliwością regulacji od poziomu zaledwie 200 DPI dzięki oprogramowaniu Corsair iCue.
Do dyspozycji otrzymujemy sześć w pełni programowalnych przycisków, a w uchwycie myszy pomogą specjalne, antypoślizgowe panele boczne. Cieszy także obecność niewielkiego elementu podświetlenia RGB – została nim opatrzona rolka przewijania.
To wszystko za kwotę 70-80 złotych – czyż nie brzmi dobrze?
AOC AGM700 RGB
- Łączność: przewodowa;
- Czułość: 16000 DPI;
- Ilość przycisków: 8.
Drugą z wartych uwagi propozycji w segmencie do 100 złotych jest absolutny debiutant w tym segmencie – mowa o myszce producenta znanego głównie z monitorów, czyli AOC. Model AGM700 RGB to bowiem mysz bazująca na niespotykanym w tym segmencie cenowym sensorze PixArt PMW3389 o czułości dochodzącej do 16000 DPI.
Mysz prezentuje się bardzo ciekawie, także dzięki zastosowaniu kilku stref podświetlenia pełną paletą barw RGB. Sporą zaletą tego modelu jest obecność aż ośmiu programowalnych przycisków, natomiast główne bazują na przełącznikach Omron z żywotnością sięgającą 50 mln kliknięć.
Cieszy także obecność odważników, dzięki którym możemy dostosować ciężar myszy do swoich potrzeb, a kabel opatrzono grubym oplotem. Za niecałe 100 złotych trudno wymagać czegoś więcej.
Mysz do gier za maksymalnie 200 złotych
W tym segmencie cenowym wciąż warto poszukiwać dobrej myszy przewodowej. Oferta gryzoni korzystających z łączności bezprzewodowej jest bardzo uboga i trudno wybrać tutaj coś sensownego.
Logitech G102 Lightsync
- Łączność: przewodowa;
- Czułość: 8000 DPI;
- Ilość przycisków: 6.
Totalna klasyka, która od lat sprawdza się bez zarzutu – tak można określić niezwykle popularny w tym segmencie cenowym model Logitech G102 Lightsync.
To mysz o klasycznej konstrukcji, wyposażona w bardzo solidny sensor optyczny o czułości 8000 DPI. Do dyspozycji otrzymujemy sześć programowalnych przycisków – warto zwrócić uwagę na dwa główne, bazujące na metalowym systemie napinania przycisków sprężynami, co gwarantuje wyrazisty klik.
Oczywiście nie brak także podświetlenia pełną paletą barw RGB, a gracze docenią także niski czas reakcji (1 ms) i wbudowaną pamięć oraz 32-bitowy procesor ARM do obsługi profili i makr. Cena? Niecałe 150 złotych.
SteelSeries Prime
- Łączność: przewodowa;
- Czułość: 18000 DPI;
- Ilość przycisków: 5.
Kolejny model, który jest obecny na rynku od kilku lat, ale z którego ciężko zrezygnować w zestawieniu najlepszych gamingowych myszek. To klasycznie prezentujący się gryzoń, który wyposażono w naprawdę dobre podzespoły.
Czego my tu nie mamy – jest sensor optyczny TrueMove Pro o czułości 18000 DPI, a także pięć w pełni programowalnych przycisków. Uwagę zwraca zastosowanie magnetycznych przełączników Prestige OM w przypadku głównych klawiszy, co ma zapewnić niski czas reakcji i żywotność dochodzącą do 100 mln kliknięć.
Do tego dochodzi bardzo lekka konstrukcja (zaledwie 69 gramów), a także podświetlenie rolki pełną paletą barw RGB. Mamy także kabel w oplocie oraz teflonowe, solidne ślizgacze. To mysz, która posłuży nam przez lata.
Gamingowa mysz do 400 złotych
Kwota od 200 do 400 złotych to budżet, który pozwoli nam poszaleć i kupić mysz z naprawdę wysokiej półki. Uwadze polecamy w tym segmencie po dwa gryzonie przewodowe i bezprzewodowe dwóch wiodących marek.
Logitech G502 Hero
- Łączność: przewodowa;
- Czułość: 25600 DPI;
- Ilość przycisków: 11.
Zacznijmy od modeli z łącznością bezprzewodową. Jeśli propozycja od Logitecha, to tylko G502 Hero. To jedna z najbardziej opłacalnych myszy do gier z kapitalnymi parametrami.
Największą zaletą myszy jest autorski czujnik Hero, który pozwala na osiągnięcie czułości na poziomie aż 25600 DPI. To jedna z najlepszych jednostek na rynku, która zapewni nam wysoką precyzję i rewelacyjną reakcję na nasze ruchy.
Co poza tym? Mamy aż 11 programowalnych przycisków – wśród nich tzw. przycisk snajpera, z kolei rolka posiada dwa tryby błyskawicznego przewijania. Oprogramowanie pozwala na zapisanie pięciu profili i nieskrępowane tworzenie makr. Nie brak oczywiście podświetlenia RGB, a także odważników pozwalających na regulację ciężkości myszy.
Co ważne – gryzoń świetnie leży w rękach, ma solidnie gumowane boczne panele, a przełączniki wystarczą nam na 50 mln kliknięć. Cena to niespełna 300 złotych.
Razer DeathAdder V2
- Łączność: przewodowa;
- Czułość: 20000 DPI;
- Ilość przycisków: 8.
Fani efektownych myszy od Razera powinni natomiast zwrócić uwagę na model DeathAdder V2. To mysz korzystająca z autorskiego sensora Razer Focus+ o czułości 20000 DPI, z precyzyjnym śledzeniem na poziomie 650 IPS.
Gracze otrzymują osiem programowalnych przycisków, a główne bazują na przełącznikach optyczno-mechanicznych o wytrzymałości do 70 mln kliknięć. Nie brak wbudowanej pamięci do przechowywania makr, a duże możliwości daje oczywiście zastosowanie oprogramowania Razer Synapse.
Nade wszystko to jednak bardzo wygodna, świetnie leżąca w dłoni mysz. I to może być bardzo solidny argument przemawiający za jej zakupem.
Razer Basilisk X Hyperspeed
- Łączność: bezprzewodowa;
- Czułość: 16000 DPI;
- Ilość przycisków: 6.
To jedna z najtańszych bezprzewodowych myszy Razera, ale nie oznacza to, że nie mamy do czynienia z udanym modelem. Wręcz przeciwnie – Razer Basilisk X Hyperspeed to udany, bezprzewodowy gryzoń, korzystający z autorskiej technologii łączności Hyperspeed.
Mysz zasilana jest jedną baterią, która wystarczy nawet do 285 godzin gry w przypadku zastosowania wspomnianego systemu łączności, a także nawet 450 godzin przy połączeniu Bluetooth. To solidne wyniki.
Na pokładzie mamy natomiast sensor optyczny Razer 5G o czułości 16000 DPI, a także sześć przycisków z rolką przewijania. Razer zastosował także autorskie przełączniki mechaniczne, a standardem jest obsługa makr i profili ustawień. Nie brak także wbudowanej pamięci do obsługi wspomnianych udogodnień.
Logitech G703 Lightspeed Hero
- Łączność: bezprzewodowa;
- Czułość: 25600 DPI;
- Ilość przycisków: 6.
Logitech w swojej bezprzewodowej myszy łączy wszystko co najlepsze – efektowny, acz piekielnie ergonomiczny design z nowoczesnymi rozwiązaniami dla graczy.
Jednym z nich jest zastosowanie autorskiej łączności Lightspeed, gwarantującej odpowiedni czas reakcji i wydajność. Mysz posiada wbudowany akumulator, który może wystarczyć nawet na 60 godzin zabawy.
Do tego na pokładzie znajdziemy kapitalny sensor Hero o czułości 25600 DPI, a przyciski osadzono na naciągu na bazie metalowej sprężyny. Do dyspozycji otrzymujemy także ciężarek do regulacji wagi myszy, a stabilny uchwyt gryzonia gwarantują gumowe, boczne panele. Nie brak oczywiście podświetlenia RGB, które nadaje całości odpowiedniej, gamingowej prezencji.
Co kupić za większą kwotę?
Wtedy możecie pokusić się o zakup sprzętu z najwyższej możliwej półki. Waszej uwadze polecamy szczególnie dwa interesujące modele
Razer Basilisk V3 Pro
- Łączność: bezprzewodowa;
- Czułość: 30000 DPI;
- Ilość przycisków: 11.
To nic innego, jak flagowa mysz marki Razer. Basilisk V3 Pro koryzsta z najnowszego sensora Razer Focus Pro 30K o czułości 30000 DPI, a jego możliwości pozwalają na korzystanie z myszki m.in. na szkle.
Z pewnością nie zabraknie także przycisków – mysz posiada bowiem 10 w pełni programowalnych klawiszy oraz rolkę przewijania. To także sposobność do tworzenia wielu różnorodnych makr przydatnych podczas rozgrywki.
Gryzoń korzysta z technologii łączności HyperSpeed, natomiast akumulator ma pozwolić nawet na 90 godzin pracy ba jednym ładowaniu. Nie brak oczywiście podświetlenia Razer Chroma – jest ono dostępne w pełnej palecie RGB w 13 strefach.
A to wszystko za – niestety – niemałe pieniądze.
Logitech G502 X PLUS
- Łączność: bezprzewodowa;
- Czułość: 25600 DPI;
- Ilość przycisków: 14.
Topowa mysz Logitecha do gier to propozycja zauważalnie tańsza od wspomnianego wyżej modelu od Razera – jej cena nie przekracza bowiem 600 złotych. A w tej cenie możemy liczyć na prawdziwe bogactwo opcji.
To przede wszystkim ciekawa propozycja dla osób szukających mysz z bogatym zestawem przycisków. Do dyspozycji otrzymujemy ich bowiem aż trzynaście, a dodatkowo mamy oczywiście rolkę przewijania. Ciekawostką jest dwustronny, zdejmowany przyciski do zmiany DPI. Możliwości w tym aspekcie są więc ogromne.
Gryzoń korzysta z uznanego już sensora Hero o czułości 25600 DPI, z kolei główne przyciski bazują na przełącznikach optyczno-mechanicznych. Nie brak oczywiście łączności Lightspeed, osiąganej z wykorzystaniem specjalnego odbiornika.
Jak przystało na gamingową myszkę, mamy tutaj także podświetlenie RGB, z kolei wbudowany akumulator pozwala na zabawę nawet przez 120 godzin na jednym ładowaniu. To kapitalna, świetnie zestrojona gamingowa mysz.
To również warto przeczytać!
Mam nadzieję, że pomogłem wybrać dobrą myszkę do grania. Uwadze polecam również swoje zestawienie najlepszych laptopów do gier.
Szukasz bardziej mobilnego sprzętu? Sprawdź nasze TOP-10 najlepszych ultrabooków, a jeśli jesteś graczem i szukasz nowego GPU, sprawdź zestawienie polecanych kart graficznych na teraz.
Warto również zerknąć na wpis, w którym wybieramy najlepsze laptopy do 5000 zł, a maniaKom ze skromniejszymym budżetem radzimy, jaki laptop do 2000 złotych warto kupić.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.