>
Kategorie: AMDNewsyProcesory

AMD Ryzen 5 7640U z imponującym taktowaniem – 4.9 GHz na mobilnym układzie robi wrażenie!

AMD dalej udowadnia kto jest królem mobilnych procesorów i zintegrowanych układów graficznych. Oto bowiem poznaliśmy wyniki chipu AMD Ryzen 5 7640U, którego wydajność robi bardzo dobre wrażenie. Na tym jednak nie koniec, gdyż przypuszcza się, że będzie wyposażony w Radeona 760M.

Nadal szukasz miotły? Możesz już przestać – AMD pozamiatało. W taki oto humorystyczny sposób można podsumować ostatnie osiągnięcia giganta z Santa Clara, który zachwycił wydajnością nie tylko swoich mobilnych procesorów, ale również zintegrowanych układów graficznych. Najpierw przedstawiliśmy Wam wyniki Ryzen 9 7945HX, aby nieco później poinformować Was o wręcz niesamowitej mocy zintegrowanego układu Radeon 780M, który niemal zrównał się z desktopowym GTX 1650.

Okazuje się jednak, że to nie koniec, gdyż w bazie danych Geekbench 5 znaleziono kolejny procesor od Czerwonych. Mowa o AMD Ryzen 5 7640U, który wypadł imponująco, osiągając nawet 4.9 GHz w trybie boost.

Fot. browser.geekbench.com

Jak widać, procesor uzyskał 1869 punktów w teście jednordzeniowym oraz 8853 punkty w teście wielordzeniowym. Serwis TechSpot zaznacza, że to kolejno 33% i 50% lepiej niż w przypadku poprzednika, którym jest Ryzen 5 6600U. Taki wynik robi naprawdę dobre wrażenie.

Równie dobrze wygląda przewidywana specyfikacja tego chipu. Mówimy tu bowiem o 6 rdzeniach i 12 wątkach wspartych zintegrowanym Radeonem 760M. Bardzo możliwe, że szykują się nam kolejne laptopy, które poradzą sobie z nowymi grami bez korzystania z dedykowanej grafiki.

Fot. browser.geekbench.com

To aż zadziwiające jak dobrze AMD wypada na polu mobilnym. Muszę jednak po raz kolejny wyrazić ubolewanie, że firma po prostu olewa segment dekstopowy. Nie mamy co liczyć na prawdziwego konkurenta dla RTX-a 4090, ponieważ Czerwoni twierdzą, że to za droga zabawa. Gigant odpuszcza również walkę z firmą NVIDIA o sztuczną inteligencję. Tak dziwne decyzje mogą odbić się po prostu negatywnie na Advanced Micro Devices.

Źródła: 1, 2

Albert