- « Poprzedni
- 1/14
- Następny »
Premiera AMD Radeon RX 7600 już za nami. Karty są dostępne w polskich sklepach, pora więc sprawdzić, jakie są ceny. Oto przegląd modeli RX 7600 od producentów takich jak MSI, ASRock, Gigabyte, Sapphire, czy XFX. Które warianty warto kupić?
Nowe karty graficzne AMD Radeon RX 7600 już są dostępne w polskich sklepach. Ceny niektórych modeli naprawdę zachęcają, a innych wręcz przeciwnie. Które więc konstrukcje warto kupić? Przyjrzyjmy się, jakie obecnie są dostępne, idąc od najtańszych, do najdroższych.
Uprzedzając pytania: każda karta zostanie omówiona wraz z ceną, a na końcu znajdziecie „ranking” modeli ułożony według mojej oceny. Wraz z pojawianiem się nowych modeli oraz ofert, zestawienie będzie aktualizowane.
Spis treści:
- MSI Radeon RX 7600 MECH 2X CLASSIC OC;
- XFX Radeon RX 7600 Speedster SWFT210 CORE GAMING;
- Sapphire Radeon RX 7600 Pulse Gaming OC;
- ASRock Radeon RX 7600 Challenger OC;
- XFX Radeon RX 7600 Speedster Quick308 BLACK GAMING;
- PowerColor Radeon RX 7600 Fighter;
- PowerColor Radeon RX 7600 Hellhound;
- ASRock Radeon RX 7600 Phantom Gaming OC;
- ASUS Radeon RX 7600 DUAL OC;
- GIGABYTE Radeon RX 7600 GAMING OC;
- ASRock Radeon RX 7600 Steel Legend;
- Jaki AMD Radeon RX 7600 najlepszy? TOP-3;
- Najbardziej opłacalny AMD Radeon RX 7600. TOP-3;
- Którą z nich wybrałbym dla siebie?
MSI Radeon RX 7600 MECH 2X CLASSIC OC – specyfikacja
Pierwsza pod „młotek” idzie propozycja od marki spod znaku smoka. W kontekście wersji niereferencyjnych istotne zmiany zachodzą w taktowaniu samego układu graficznego, jak i pamięci. W przypadku MSI Radeon RX 7600 MECH 2X CLASSIC OC, mamy 2695 MHz na GPU (40 MHz więcej od wersji referencyjnej). Prędkość pamięci GDDR6 pozostaje tutaj bez zmian.
Niezmieniony pozostał współczynnik TBP (pobór mocy całej karty graficznej), a także obecność pojedynczego, 8-pinowego złącza zasilania.
Przejdźmy więc do bardzo ważnej kwestii, jaką jest chłodzenie. Tutaj mamy do czynienia z dwuwentylatorowym systemem, opartym o aluminiowy radiator z dwoma ciepłowodami.
Shroud (osłona) chłodzenia wykonana jest z tworzyw sztucznych, natomiast backplate (tylna „osłona”) z aluminium, co należy docenić. Cała konstrukcja zajmuje nieco ponad dwa sloty, co widzicie na poniższym zdjęciu, ale za to jest bardzo krótka. Mowa bowiem o długości równej 23,5 cm.
Przy okazji widoczne również są wyjścia wideo w postaci pojedynczego HDMI 2.1 oraz trzech sztuk DP 1.4.
Cena Radeona od MSI
Mamy mniej więcej obraz tej karty graficznej, pomówmy więc o cenie. W sklepie x-kom kupicie ją za równo wartość 1349 polskich złotych. Nie znalazłem sklepu, który by oferował ją taniej, więc można przyjąć, że lepszej oferty nie znajdziecie.
- « Poprzedni
- 1/14
- Następny »
Ceny ASRock Radeon RX 7600 Phantom Gaming OC
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.