>

Jaki tani wideorejestrator kupić? Zobacz najciekawsze kamerki Full HD!

Wideorejestrator to akcesorium, które zawsze warto kupić do samochodu. Odpowiedni wybór może być jednak zadaniem, które zajmie dużo czasu. Z tego względu zapraszam do Cię do maniaKalnego zestawienia najciekawszych, tanich wideorejestratorów Full HD.

Wideorejestator to popularne akcesorium, z którego korzysta wielu kierowców. Zapewnia ono nie tylko możliwość rejestracji niebezpiecznych zdarzeń, ale również pięknych, wakacyjnych widoków, do których będziemy mogli wrócić, aby powspominać minione podróże.

Urządzeń tego typu jest na rynku całe zatrzęsienie (najciekawsze wybraliśmy w TOP-10 polecanych wideorejestratorów), dlatego też postanowiłem przygotować zestawienie, w którym znajdziesz najciekawsze i niedrogie kamery samochodowe, których zakup nie obciąży zbytnio portfela.

Warto jednak napomknąć, że to, co tu przedstawiam, to najbardziej podstawowe modele, jakie możemy znaleźć na rynku. Zakup takiego urządzenia rozważałbym jedynie w ostateczności, bowiem odczytanie tablic nie zawsze będzie możliwe, szczególnie jeżeli chodzi o jazdę w nocy.

Czasami lepiej dopłacić do jakiegoś sprzętu i mieć spokój w razie wypadku. Spodziewaj się więc w najbliższym czasie kolejnych zestawień z wideorejestatorami, gdzie przedstawię pozycje droższe z matrycami 2K i 4K.

Mimo to, pośród tanich kamer Full HD nadal można znaleźć interesujące pozycje, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Jeżeli więc nie interesuje Cię zakup niczego droższego, to ten poradnik jest stworzony dla Ciebie.

Podczas zakupu wideorejestratora powinniśmy zwracać uwagę m.in. na:

  • Rozdzielczość nagrywania;
  • Kąt widzenia;
  • Nagrywanie nocą;
  • Tryb parkingowy.

Nie będę opisywał tu wszystkich opcji szczegółowo, bowiem omówienie każdej z nich znajdziemy w poprzednim, maniaKalnym zestawieniu, w którym przedstawialiśmy najlepsze wideorejestratory na rynku.

Z tego względu, bez zbędnego przedłużania, zapraszam Cię na przegląd ciekawych kamer samochodowych Full HD, które nie obciążą znacząco budżetu.

Xblitz S4

Pierwszym wideorejestratorem, na który warto zwrócić uwagę, jest Xblitz S4. Sprzęt możemy kupić już za ok. 250 złotych, jednak jakiś czas temu informowałem o przecenie na ten model, dzięki której mogliśmy go nabyć za 169 złotych.

Urządzenie cieszy się dobrymi opiniami w Internecie oraz przyzwoitymi recenzjami. W tej cenie nie powinniśmy spodziewać się cudów, jednak to nadal dobra propozycja dla osób, które nie chcą wydawać dużej ilości pieniędzy na sprzęt do nagrywania.

Fot. Xblitz

Kamerka charakteryzuje się ciekawą, zgrabną formą i brakiem ekranu, dzięki czemu nie zajmie zbyt wiele miejsca. Pod maską znajdziemy sensor Sony EXMOR, który nagrywa w Full HD oraz obiektyw ze 140-stopniowym katem widzenia.

Xblitz S4 nie posiada baterii, jednak znajdziemy tu tzw. super kondensator, który podtrzymuje pracę urządzenia, pozwalając mu na zapisanie ustawień po odcięciu zasilania z auta. Na brak miejsca na karcie narzekać nie będziemy, bowiem kamera rejestruje w pętli. Ponadto w nasze ręce trafia G-Sensor, za sprawą którego wideorejestrator zabezpieczy kluczowe dane podczas nagłych zdarzeń.

Warto jednak zaznaczyć, że sprzęt nie ma tu trybu parkingowego ani modułu GPS.

70mai Smart Dash Cam 1S

Pora na kolejny sprzęt o ciekawej, cylindrycznej budowie, w którym nie uświadczymy ekranu. Mowa oczywiście o 70mai Smart Dash Cam 1S, który kupimy w okolicach 200-220 złotych. Również tutaj dostajemy podstawową jakość, która jest charakterystyczna w tych pieniądzach.

Na pokładzie znalazło się miejsce dla matrycy Sony IMX307, która nagrywa obraz w Full HD oraz obiektyw z przysłoną f/2.2 (lub f/2.0 – producent gubi się w oficjalnej specyfikacji) i kątem widzenia 130 stopni. Do naszej dyspozycji oddano też łączność Wi-Fi, dzięki czemu możemy strumieniować wideo w czasie rzeczywistym na media społecznościowe.

Fot. 70mai

W tym wypadku mamy już do czynienia z baterią o pojemności 240 mAh, a sam sprzęt możemy kontrolować nie tylko za pomocą aplikacji mobilnej ale również komendami głosowymi.

Brak tu trybu parkingowego, funkcji G-Sensor i modułu GPS. Producent chwali się jednak możliwością automatycznego nagrywania zdarzenia.

Navitel R600

Pora na konstrukcję w postaci Navitel R600. Mamy tu do czynienia ze sprzętem, który szczyci się ogromną ilością ocen. Chwali się ono również nagrywaniem w Full HD (Sensor Sony Exmor R) i 2-calowym ekranem TN z tyłu, za sprawą którego podejrzymy to, co rejestrujemy.

Fot. Navitel

Ciekawostką jest to, że urządzenie mieści w sobie dwie baterie (2 x 180 mAh). Jedna znajduje się w korpusie, a druga w uchwycie. Producent twierdzi również, że obiektyw potrafi uchwycić aż 170-stopniowy obraz, co czyni ten sprzęt jednym z najlepszych na tej płaszczyźnie.

Nie zabrakło wbudowanego czujnika przeciążeń G-Sensor i licencję na oprogramowanie Navitel Navigator w pakiecie, z której będziemy mogli korzystać przez 12-miesięcy. Kamera posiada też tryb parkingowy.

Lamax T6

Lamax T6, podobnie jak Xblitz S4, chwali się czymś, co producent nazywa superkondensatorem. Takie rozwiązanie ma mieć dłuższą żywotność od baterii.

Podczas postoju możemy liczyć na wykrycie ruchu, co spowoduje rozpoczęcie nagrywania. G-Sensor też znalazł tu swoje miejsce. Tym samym podczas przeciążeń kamera zabezpieczy nagranie.

Fot. Lamax

Sensor Full HD znajduje się za obiektywem o szerokim kącie widzenia 140-stopni. Do naszej dyspozycji oddano też moduły Wi-Fi oraz GPS.

Warto zwrócić też uwagę na niecodzienną formę tego urządzenia. Jest ono niewielkie, dlatego też nie powinno zająć dużo miejsca na przedniej szybie.

Mio MiVue C312

Tym razem przyszedł czas na Mio MiVue C312. To kolejna kamera z podstawowego segmentu, która pozwoli uwiecznić obraz w Full HD i standardowych 30 klatkach na sekundę.

Sensor znajduje się za 130-stopniowym obiektywem o przysłonie f/2.2. Podczas jazdy od naszej dyspozycji jest dostępny 3-osiowy G-Sensor, który wykrywa przeciążenia, chroniąc materiał wideo przed nadpisaniem.

Na tyle umieszczono 2-calowy ekran, dzięki któremu będziemy mogli podejrzeć to, co dzieje się przed nami.

Mimo dobrych ocen użytkowników i przyzwoitych recenzji, osobiście rejestrator ten rozważałbym jako opcję drugorzędną. Warto ewentualnie wypatrywać dobrych promocji na to urządzenie.

MIO MiVue C312 FullHD

od: 163 zł »

Jaki tani wideorejestrator wybrać? Decyzja należy do Ciebie!

To by było na tyle, no przynajmniej na razie, bowiem czekam na Twój komentarz, który postaram się uwzględnić przy ewentualnej aktualizacji tego wpisu. Być może, dzięki Tobie, z TOP-5 zrobi się z tego TOP-10. Czekam na opinię na temat urządzeń. Czy miałeś, z którymś z nich do czynienia? Sekcję komentarzy oddaję w Twoje ręce!

Jeżeli jakiś element tego zestawienia jest niejasny, lub nie jesteś pewny/pewna specyfikacji, to daj mi znać. Postaram się pomóc w potrzebie.

Przy okazji zachęcam zerknąć na pozostałe maniaKalne teksty, z których dowiesz się co nieco o różnej elektronice:

https://www.mobimaniak.pl/351720/ray-tracing-analiza/

Albert

Komentarze

  • Do 240zł jest N4 Lamaxa, bardzo fajny jak na tak niską cenę, jedynie ekranu nie ma, co warto wiedzieć ;)