Najnowsze gamingowe akcesorium od ASUS-a to sprzęt, który bez wątpienia nie jest dla każdego miłośnika gier. Klawiatura ASUS ROG Azoth Extreme to sprzęt piekielnie drogi, ale jednocześnie oferuje wiele ciekawych funkcji.
Wybór klawiatur o charakterystyce gamingowej jest na rynku wręcz potężny – mowa tutaj zarówno o prostych „klawach” za kilkadziesiąt złotych, jak i wszechstronnych kombajnach w cenach kilkuset złotych. Ale istnieje także jeszcze jedna kategoria – klawiatur tak odjechanych, że zainwestują w nie tylko najbardziej zamożni gracze.
Ta klawiatura to cenowe szaleństwo
Jednym z takich modeli jest klawiatura ASUS ROG Azoth Extreme, która kosztuje – co tu dużo mówić – kolosalnie dużo. Sugerowana cena tego modelu to 499 dolarów, czyli ok. 1960 złotych bez podatku. To bez wątpienia jedna z najdroższych klawiatur gamingowych na rynku, która jednak oferuje naprawdę sporo.
To model o coraz bardziej popularnym rozmiarze 75%, której budowa zwiastuje fakt, że mamy do czynienia z akcesorium na lata. Całość została oparta na karbonowej płycie, której zadaniem jest wygłuszenie całej konstrukcji oraz zapewnienie odpowiedniej stabilizacji i sprężynowania przełączników. Reszta została natomiast wykonana w aluminium, a dodatkowe wygłuszenie daje specjalna, poliuretanowa pianka umieszczona wewnątrz klawiatury.
Oczywiście producent nie zapomniał o podpórce pod nadgarstki, która została wykonana z silikonu ma odpowiednio dopasowywać się do naszych rąk nawet przez dłuższy czas – rzecz jasna bez odkształceń. Nie brak także specjalnych nóżek, które pozwalają na regulację ustawienia klawiatury w aż trzech płaszczyznach.
Wypas z dotykowym ekranem OLED
Na pokładzie klawiatury znajdziemy autorskie przełączniki ROG NX, których wyróżnikiem są dwa tryby pracy. Jeden z nich – działający nieco bardziej miękko – przyda się osobom poświęcającym dużo czasu na pisanie, drugi zaś – z szybkim odbiciem i mocnym naciśnięciem – to już propozycja w kontekście gier.
Ciekawostką jest wbudowany w klawiaturę dotykowy panel OLED o przekątnej 1,47″. Za jego pomocą możemy uzyskać, chociażby dostęp do parametrów komputera czy stanu połączenia z komputerem. A ten możemy uzyskać zarówno bez-, jak i przewodowo – bateria ma pozwolić nawet na 1600 godzin pracy na jednym ładowaniu przy wyłączonym wyświetlaczu i podświetleniu klawiszy.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.