>
Kategorie: NewsyTechnologie

WhatsApp i Messenger z ważnymi zmianami. Użytkownicy będą zadowoleni

W niedalekiej przyszłości Meta oficjalnie wprowadzi dwie ważne funkcje dla swoich komunikatorów: WhatsApp i Messenger. Jak poinformowano, zmieni się komfort wszystkich użytkowników.

Meta zgodnie z wymogami ustawy o rynkach cyfrowych (Digital Markets Act) przez sześć ostatnich miesięcy zajmowała się tworzeniem nowych funkcji, a następnie zbierania opinii wśród partnerów. Warto podkreślić, że wynik tych zmian wiąże się z nałożonym przez DMA obowiązkiem.

Ważne zmiany w WhatsApp i Messenger

Fot. Meta

W myśl wspomnianej ustawy, użytkownicy WhatsAppa oraz Messengera w Europie będą mogli łączyć się z osobami posiadającymi inne aplikacje do przesyłania wiadomości. Wydarzy się to pod warunkiem, iż aplikacje trzecie zgodzą się na skorzystanie z takiej opcji.

Coś, co należy podkreślić już na tym etapie, to fakt, że zmiany wejdą w życie tylko dla użytkowników na terenie Unii Europejskiej. Meta oficjalnie potwierdziła te informacje.

WhatsApp i Messenger umożliwia posiadaczom aplikacji wybór, z jakimi innymi komunikatorami chcą się łączyć oraz jak wyświetlać czaty. Integracja ma być pełna, co oznacza obsługę powiadomień, reakcji, odpowiedzi na konkretne wiadomości oraz statusów wyświetlania wiadomości przez odbiorcę. Co ciekawe, Meta planuje jasno informować o możliwości komunikacji z innymi aplikacjami, tak więc użytkownicy nie muszą martwić się, że coś ich ominie.

Fot. Meta

Użytkownicy, którzy już teraz nie mogą doczekać się zmian, muszą nieco ochłonąć. Okazuje się bowiem, że omawiane w tym artykule zmiany w życie wejdą dopiero w 2025 roku, początkowo tylko dla wiadomości tekstowych. Integracja czatów głosowych, czy wideo nastąpi jeszcze później. Meta wspomniała o roku 2025.

Dlaczego tak późno? Jak zazwyczaj w takich przypadkach chodzi o przetestowanie wszystkich rozwiązań. Sprawdzenie, czy aby na pewno każda funkcja odgrywa swoją rolę i czy można je w jakiś sposób rozwinąć. Osobiście uważam, że lepiej poczekać te kilka-kilkanaście miesięcy, żebyśmy mogli sprawdzić w praktyce w pełni gotowy produkt, a nie jego zalążek.

Niespodziewane zmiany uderzyły również w polską cenę gry Indiana Jones na Steamie.

Źródło: Meta

 

Piotr Kaniewski