ChatGPT już wkrótce otrzyma nowy model AI – to coś, na co czekało wiele osób, które korzysta z niego na co dzień. Dzięki niemu aplikacja od OpenAI stanie się bardziej ludzka.
ChatGPT to narzędzie stworzone przez OpenAi, które wspiera użytkowników w codziennych zadaniach. Jego popularność wynika z łatwości obsługi oraz zdolności generowania różnorakich odpowiedzi na pytania.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że choć Chat nie jest nieomylny, to czasem naprawdę potrafi popchnąć człowieka do przodu. Jego nowa funkcja z pewnością przyciągnie do niego kolejnych użytkowników.
ChatGPT z nowym modelem AI
Nowy model sztucznej inteligencji ma nazwę kodu „Strawberry” i zgodnie z obietnicami OpenAI wprowadzi znacznie więcej niż drobne poprawki.
Najważniejsze zmiany dotyczą lepszego rozumienia kontekstu rozmowy – a więc coś, z czym obecnie ChatGPT ma poważne problemy. W myśl tych zmian narzędzie pozwoli na dokładniejsze interpretowanie intencji użytkowników i udzielanie bardziej trafnych odpowiedzi.
Co więcej, nowe algorytmy uczenia maszynowego umożliwią też lepsze rozpoznawanie skomplikowanych zapytań i dostosowanie odpowiedzi do różnych stylów komunikacji.
Coś, co jako pierwsze przychodzi przez myśl: to kiedy premiera? Model „Strawberry”, jak podaje portal The Information powinien zadebiutować w ciągu dwóch najbliższych tygodniu.
Lepsza wydajność ma swoją cenę
Wszystkie rzeczy, o których do tej pory wspomniałem, brzmią intrygująco, ale co jeśli powiem wam, że najlepsze dopiero przed wami? Okazuje się bowiem, że nowy model sztucznej inteligencji przed udzieleniem odpowiedzi będzie musiał nad nią nieco „pomyśleć”. Większość tego typu narzędzi odpowiada prawie natychmiast – co się w tym zmieni?
Wychodzi na to, że „Strawberry” będzie potrzebował około 10-20 sekund na udzielenie odpowiedzi. W praktyce pomogłoby to zmniejszyć ryzyko błędów.
Nowa wersja ChataGPT już jest! (AKTUALIZACJA)
Tak jak wspominałem wcześniej, nowy model na tle innych charakteryzuje się dłuższym czasem udzielania odpowiedzi. Potrafi także rozwiązywać znacznie trudniejsze kwestie niż jego poprzednicy. Nową serię modeli sztucznej inteligencji okrzyknięto mianem o1.
Co ciekawe, w praktyce nowa wersja od OpenAI radzi sobie z trudnymi zadaniami naukowymi na poziomie doktoranckim. Choć jednak dobrze radzi sobie z matematyką i programowaniem – wciąż brakuje mu funkcji przeglądania internetu.
Każdy posiadacz płatnego planu ChatGPT Plus ma dostęp do o1-preview. Mimo to nałożono limity: 30 wiadomości tygodniowo i 50 dla o1-mini (mniej rozwinięty model). W przyszłości planowane jest udostępnienie tego ostatniego w darmowej wersji ChatGPT. Nie wiadomo, jednak kiedy to nastąpi.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dodaj komentarz