>
Kategorie: MotoryzacjaNewsy

Opel Mokka w nowej odsłonie. Do wyboru dwie wersje silnika

Opel Mokka po czterech latach od swojej premiery, zostaje zaprezentowany w nowej odsłonie. Z zewnątrz producent zdecydował się nieco wyostrzyć styl pojazdu. Ten kusi dwoma wersjami silnikowymi oraz kilkoma ciekawymi technologiami pokładowymi.

Opel Mokka, niewielki crossover, wraca na rynek z odświeżonym wyglądem i paroma nowinkami technologicznymi. Nowa Mokka, dostępna w wersjach: elektrycznej i hybrydowej, obiecuje dynamiczne osiągi oraz niską emisję spalin.

Nowy Opel Mokka kusi wyglądem i to nie tylko na zewnątrz!

Fot. Opel

Na samym początku bez wątpienia uwagę przykuwa odświeżone i bardzo charakterystyczne nowe logo Opel Blitz, to samo, które możemy zaobserwować w nowym SUV-ie marki Grandland. Florian Huettl, dyrektor generalny Opla podkreślił, że samochód w swojej bazowej formie już zwracał na siebie uwagę i to z tego względu pokuszono się jedynie o wyostrzenie pewnych elementów.

Największej liczby zmian doczekaliśmy się we wnętrzu. Projektanci postawili na materiały pochodzące z recyklingu. Nowa, spłaszczona kierownica oraz minimalistyczna konsola centralna w matowym srebrnym odcieniu nadaje kabinie, nowoczesny, a przy tym bardzo elegancki wygląd.

Na pokładzie znajdziemy też 10-calowy cyfrowy wyświetlacz informacyjny oraz duży ekran dotykowy, który oferuje możliwość personalizacji. System multimedialny z kolei obsługiwany jest głosowo, z funkcją rozpoznawania mowy.

Skoro już o tym mowa, powinniśmy, chociaż na chwilę zatrzymać się przy rzeczach, za które ten pojazd wyłapie u was kilka małych plusów. Nowy Opel Mokka oferuje bowiem nowoczesny system nawigacji z aktualizacjami OTA (Over The Air) oraz integrację z aplikacją myOpel. Pojazd obsługuje też bezprzewodowe ładowania smartfonów, umożliwiając podłączenie urządzeń przez USB-C.

Dwa układy napędowe do wyboru

Fot. Opel

Mokka Electric, w pełni elektryczna wersja, jest wyposażona w silnik o mocy 115 kW (156 KM) oraz akumulator o pojemności 54 kWh, zapewniając tym samym zasięg do 403 km w cyklu WLTP. Zastosowanie akumulatora pod podłogą obniża środek ciężkości, poprawiając stabilność i prowadzenie. Sam moment obrotowy natomiast wynosi 260 Nm, i jak podaje sam producent, zapewnia natychmiastowe przyspieszenie.

Dla tych, którzy preferują hybrydy, dostępna jest wersja Mokka Hybrid z silnikiem 1.2 Turbo o mocy 100 kW (136 KM) w połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW (28 KM). Ta hybrydowa jednostka napędowa jest wyposażona w nową sześciobiegową skrzynię dwusprzęgłową.

Na sam koniec jednak musimy zatrzymać się przy tak naprawdę najważniejszym aspekcie. Ile przyjdzie nam zapłacić za nowego Opla Mokka? Cóż, w tym momencie muszę was nieco rozczarować, gdyż ceny tego modelu nie są jeszcze znane. Biorąc jednak pod uwagę, iż ma ona zadebiutować na początku przyszłego roku, to można spekulować, że ceny poznamy w przeciągu najbliższych dni lub tygodni.

Piotr Kaniewski