Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy, elektryczny rower trekkingowy marki Cube. To jednoślad korzystający z automatycznej przekładni Enviolo i wykorzystujący karbonowy pasek zamiast klasycznego łańcucha.
Oferta rowerów elektrycznych marki Cube na rok 2025 jest wyjątkowo bogata. My powoli przybliżamy Wam kolejne warianty – po prezentacji klasycznie prezentującego się modelu Kathmandu Hybrid C:62 czas na kolejny, elektryczny jednoślad trekkingowy. Niby podobny, a jednak zupełnie inny.
Napęd na pasku to spora zaleta
Cube Kathmandu Hybrid Comfort Pro 800 2025 to sprzęt dostępny w dwóch wariantach, jeśli chodzi o ramę – mowa o klasycznej lub z obniżonym przekrokiem, tzw. step-through. Oczywiście mamy tutaj kilka rozmiarów ramy, a także szereg dostępnych kolorów, ale ich pełna dostępność zwiększy się zapewne w 2025 r.
Pierwszą godną uwagi nowością jest fakt, iż w tym modelu Cube zrezygnowało z klasycznego łańcucha na rzecz karbonowego paska od Gates. Jego funkcjonalność uzupełnia automatyczna przekładnia od Enviolo, dzięki czemu możemy liczyć nie tylko na bardzo płynną jazdę, ale także na jakiś czas zapomnimy o konieczności wykonywania serwisu.
Sercem tego jednośladu jest centralnie umiejscowiony silnik Bosch Performance Line CX Smart 5. generacji, oferujący moment obrotowy wynoszący 85 Nm. Nie sposób nie zwrócić także uwagi na baterię – ogniwo o pojemności 800 Wh powinno nam zapewnić naprawdę solidny zasięg na jednym ładowaniu.
Pełne wyposażenie cieszy, choć w tej cenie to obowiązek
Cieszy także obecność frontowej amortyzacji – zapewnia ją widelec o skoku 100 mm. Nie sposób także nie wspomnieć o kompletnym wyposażeniu, w skład którego wchodzą błotniki, zintegrowane oświetlenie, tylny bagażnik i podnóżka. Nie brak także hydraulicznych hamulców tarczowych o średnicy 180 mm.
Niestety, Cube Kathmandu Hybrid Comfort Pro 800 2025 nie należy do najtańszych elektrycznych rowerów trekkingowych. Za ten model trzeba bowiem zapłacić niemało, bo 3799 euro – to przekłada się na kwotę nieco ponad 16 tysięcy złotych. Niemało, ale ten model powinien odwdzięczyć się długą sprawnością bez większych wydatków na serwis.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Z całym szacunkiem o zwykłych rowerach nowinkach zagranicznych firm tylko przypomnę że jest w Pl firma produkująca 3 kołowiec Dekers Hunters Daje durzo przyjemności relaksu i możliwość budowy indywidualnie pod klienta fajnie gdyby udało im się wprowadzić napęd Pinion 112 była by lepszym rozwiązaniem niżeli rower Cube.z całym szacunkiem do firmy jeżeli szukasz na przejażdżki lub codzienną jazdę do pracy wiele kilometrów Dekers to leprze rozwiązanie.