Demo, które przez ostatnie miesiące prezentowano na różnych targach, jest już dostępne na Steam oraz GOG! Teraz masz okazję sprawdzić, co przygotowali twórcy kultowego Gothica.
Pamiętam, jak lata temu pojawiło się pierwsze demo nowego Gothica, które spotkało się z bardzo negatywnym odbiorem. W odpowiedzi twórcy postanowili przeprowadzić ankietę, najwyraźniej biorąc sobie do serca opinie graczy.
Demo Gothic 1 Remake już dostępne
Demo zostało udostępnione na Steam oraz GOG. Obejmuje ono fragment, który zapewne już widziałeś na YouTube, ponieważ był prezentowany na różnych targach. Chodzi o krótką historię Nyrasa. Twórcy nie zdradzają fabularnych szczegółów, ale pokazują, co udało im się osiągnąć pod względem grywalności i oprawy.
Informacja o demie pojawiła się także na platformie X. Osobiście wolałbym zobaczyć datę premiery, ale mimo to pobiorę demo i przekonam się na własnej skórze, jak wygląda gra. W sieci spotkałem się z bardzo sprzecznymi opiniami.
Niektórzy twierdzą, że gra jest naprawdę dobra, inni krytykują ją z różnych powodów. Mimo to dam jej szansę i ocenię samodzielnie, unikając pochopnych wniosków przed premierą pełnej wersji. Po zapowiedziach i wspomnianym demie mam jednak pozytywne przeczucia.
Gothic to jedna z moich ulubionych gier dzieciństwa – spędziłem w niej setki godzin. Możliwość powrotu po latach wydaje się niesamowitym przeżyciem. Demo waży jedynie 10,23 GB, a jego prolog przedstawia pierwszy dzień Nyrasa w Kolonii.
Jak napisano na stronie gry na Steam:
Ten prolog, rozgrywający się przed przybyciem Bezimiennego Bohatera i początkiem oryginalnej historii Gothic 1, pozwala odwiedzić legendarne lokacje przebudowane od podstaw na silniku Unreal Engine 5. Poznaj pieczołowicie odtworzoną Górniczą Dolinę jak nigdy dotąd.
Jestem bardzo ciekawy finalnej wersji gry. Według dostępnych informacji premiera może nastąpić najpóźniej 1 kwietnia 2025 roku, choć na Steam nie podano jeszcze żadnej oficjalnej daty.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Wygląda nieźle lepiej od tego pierwszego dema. Dobrze że przepisali z UE4 na UE5. Unreal Engine 5.5 wprowadził kilka znaczących zmian które lepiej upiększają grafikę.