Fabryka przyszłości wkrótce zacznie działać pełną parą. BMW przygotowuje się na wielką zmianę, która pozwoli na sprawniejszą realizację procesów produkcyjnych. Niebawem zakład będzie tworzył tylko jeden rodzaj samochodów.
Zakład BMW Group w Monachium przygotowują się do rozpoczęcia produkcji Neue Klasse latem 2026 roku. W tym celu powstają trzy nowe hale produkcyjne przeznaczone do budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Nowa infrastruktura pozwoli na sprawniejszą realizację procesów produkcyjnych.
Fabryka BWM w Monachium przejdzie przez ciekawe zmiany
Od 2027 roku monachijska fabryka BMW skupi się wyłącznie na produkcji pojazdów elektrycznych. Nowoczesne technologie oraz zoptymalizowane procesy pozwolą na dalsze zwiększanie efektywności. Neue Klasse wprowadza uproszczenia w montażu, eliminując niektóre skomplikowane etapy – to ma przełożyć się na oszczędność oraz większą płynność produkcji.
Jeszcze w tym roku w zakładzie pilotażowym Centrum Badań i Innowacji BMW Group rozpoczną się testy produkcji przedseryjnej. Proces ten wspierają zespoły z fabryki w Monachium, a także wirtualne symulacje, które mają zapewnić płynne wdrożenie. Współpraca z nową fabryką w Debreczynie umożliwia sprawne przygotowanie do uruchomienia pierwszych modeli Neue Klasse pod koniec roku.
BMW Group podkreśla, że kładzie nacisk na elastyczność i innowacyjność swoich zakładów produkcyjnych. Linie produkcyjne są przystosowane do wytwarzania różnych wariantów napędowych, co pozwala na dostosowanie do zmiennych warunków rynkowych. Do końca dekady firma spodziewa się znacznego wzrostu udziału pojazdów elektrycznych w swojej ofercie. Fabryki w Monachium i Debreczynie mają odegrać w tym dużą rolę.
Wcale nie jest to tak abstrakcyjne jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Każda fabryka BMW produkuje przynajmniej jeden model elektryczny, wzmacniając do pewnego stopnia globalną strategię elektryfikacji. Pomimo zmieniającego się otoczenia rynkowego, BMW utrzymuje wysoką produkcję – w ubiegłym roku z monachijskiej fabryki wyjechało ponad milion pojazdów.
BMW nie zapomina w tym wszystkim o pracownikach
Równocześnie firma inwestuje w rozwój kompetencji swoich pracowników. Zwiększająca się rola e-mobilności wymaga nowych umiejętności, dlatego BMW prowadzi szeroko zakrojone programy szkoleniowe. W 2023 roku przeszkolono blisko 25 000 osób, a kursy kwalifikacyjne dla elektryków przemysłowych są realizowane we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową.
W ramach restrukturyzacji i rozwoju elektromobilności w BMW Group utworzono około 5500 nowych miejsc pracy. Ponad trzy czwarte z nich obsadzono w ramach wewnętrznych reorganizacji.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dodaj komentarz