>

G.SKILL wyznacza nowe standardy. Oto RAM premium, w modułach po 64 GB, 8000 MHz CL44

G.SKILL to firma znana na rynku pamięci. Ich RAM DDR5 zyskuje nowego bywalca, który to zestaw zaoferuje łącznie 128 GB pamięci. Chodzi o kostki 64 GB o taktowaniu 8000 MHz. Jak wyglądają w praktyce?

Nie da się nie zauważyć, że pamięci RAM DDR5 otworzyły nam ciekawą drogę. Do nie tak dawna, jeżeli myślało się o takiej ilości, jak 256 GB, to wyobrażano sobie serwer, czy specjalną płytę główną, posiadającą aż 8 slotów. G.SKILL pokazuje, że obecnie to już przeszłość.

G.SKILL prezentuje kości RAM DDR5 64 GB 8000 MHz

Chodzi o model G.SKILL Trident Z5 Royal, czyli flagowy produkt tego producenta. Do tej pory kości DDR5 były oferowane w odmianach 24 GB, czy 48 GB. Teraz jednak idziemy jeszcze dalej, bo pojedyncze moduły od wspomnianego producenta, posiadają aż 64 GB! Wystarczy więc dwa, a już posiadamy w swoim PC 128 GB RAM’u.

G.SKILL RAM DDR5G.SKILL RAM DDR5

G.SKILL Trident Z5 Royal / fot. producent

Powyżej z kolei możecie zobaczyć te pamięci w akcji. Widzimy przede wszystkim niskie – jak na takie kostki – opóźnienia, przy tak wysokim taktowaniu. Stabilne 8000 MHz też przy procesorze AMD również jest wynikiem, który zdecydowanie robi wrażenie. Całość działała na płycie ASUS ROG CROSSHAIR X870E APEX, czyli modelu do zadań specjalnych.

Oczywiście, mówimy tutaj o produktach skierowanych do entuzjastów, tudzież osób mogących wykorzystać ich potencjał. Nie będą to więc tanie pamięci operacyjne.

Ile mogą kosztować?

Cóż, spójrzmy na to, jak wygląda wycena innych modułów tego producenta. Zestaw G.SKILL Trident Z5 RGB, na który składają się 2 moduły po 48 GB, taktowane zegarem 6800 MHz, kosztuje obecnie ponad 1400 złotych.

G.SKILL Trident Z5 RGB 2×48 GB, 6800 MHz CL34

Warto wspomnieć, że opóźnienia ustawione na tych pamięciach to CL34. To może dużo pokazywać w kontekście właśnie potencjalnej wyceny Royali, o których jest ten artykuł. Moim zdaniem, może to być nawet około 2000 złotych za taki zestaw. Może to jednak być także ponad tę kwotę, w końcu rozmawiamy o produkcie premium, nie tylko właściwościami, ale także pod kątem wyglądu.

Apropos pamięci, idzie niestety ich podwyżka.

https://www.mobimaniak.pl/400586/samsung-podnosi-ceny-pamieci-przez-cla-trumpa/

Źródło: VideoCardz

Paweł Łaz