>
Kategorie: CiekawostkiGoogle

Nowa polityka prywatności Google

Nowe badania pokazały, że zaledwie jeden na 10 użytkowników Google przeczytał informacje odnośnie nowej polityki prywatności firmy, która wejdzie w życie w czwartek 1 marca. Według sondażu przeprowadzonego przez YouGov oraz Big Watch Brother, aż 92 procent dorosłych Brytyjczyków korzysta przynajmniej z jednej internetowej usługi Google, lecz zaledwie 12 procent użytkowników przeczytało informacje odnośnie nowej polityki prywatności.

Jeszcze bardziej szokującym może być fakt, że Brytyjczycy nie tylko nie przeczytali owych informacji, lecz ponad 47% z nich nawet nie wie, że nowa polityka zostanie wprowadzona, choć większość z badanych korzysta z wyszukiwarki internetowej przynajmniej raz w tygodniu. Google planuje porzucić wiele mniejszych polityk prywatności i zastąpić ją jedną – większą / ogólną. Co to oznacza? Wszystkie usługi, jakie świadczy Google, zostaną na swój sposób połączone. Firma w jednym naszym profilu będzie mogła zdobyć wszystkie informacje o nas samych, jakie zdecydowaliśmy się zamieścić w sieci.

Nowa polityka Google nie spełnia dyrektyw UE i nie do końca wiadomo, jak będzie ona traktowana. CEO francuskiej agencji do spraw dochodzenia praw – Larry Page – wysłał maila do firmy Google z zapytaniem „do czego te dane będą używane”. Niestety w odpowiedzi dostał jedynie jakiś bełkot, z którego – nawet specjaliści – nie są w stanie zbyt wiele jasno wywnioskować.

Jeśli jednak nie chcecie, aby Google wygrzebało strony, które odwiedzaliście w ostatnim (lub nawet całym) czasie to proponujemy usunąć historię wyszukiwania i odwiedzanych stron. Jednak nie z przeglądarki, a z witryny internetowej Google. Jak to zrobić? Sprawa jest prosta.

Zaczynamy więc od pierwszego marca z czystym kontem. Warto również wspomnieć o tym, że wyłączenie Historii Online na stronie nic nie da. Dane wciąż będą gromadzone. Weźcie pod uwagę fakt, ze mogą być wykorzystywane tez przez organy ścigania. Także od jutra możecie zacząć z nowym, czystym kontem 😉

Źródło: pocket-lint

bartek

Komentarze

  • Mhm... w tym właśnie cały ból. Nawet jeśli nasza historia nie jest zapisywana Online - bo to wyłączymy, to informacje i tak są gromadzone. Inwigilacja pełną parą ;] Dziękujemy Ci Google! O wielki pretendencie do miana "wielkiego brata" rodem z Orwellowskich powieści.

  • hellypton, no fajnie ale zauważyłem, że nawet po wylogowaniu z konta google jestem zalogowany w chrome! dotychczas nie znalazłem możliwości całkowitego wylogowania po personalizacji ustawieniu synchronizacji przeglądarki.

  • Prosta sprawa dotycząca nie tylko Google, ale i FB czy innych stron. Nie przeglądam stron będąc zalogowanym do Google, FB czy innych.