Na koniec wracamy jeszcze do Ameryki, by przekonać się co ma nam do zaoferowania HP. W tym przypadku jednak, podobnie jak u Sony, zdecydowaliśmy się na coś bardziej wyrafinowanego, niż 17-calowy kombajn. Postanowiliśmy więc sprawdzić jakie możliwości konfiguracji Hewlett-Packard może nam dać przy swoim flagowym komputerze – luksusowym Ultrabooku Envy 14 Spectre.
Nie spodziewaliśmy się by można było dać szczególny upust fantazji i faktycznie, sztywne ramy kategorii Ultrabook sprawiają, że ze Spectre nie poszalejemy. Najlepszy procesor jaki można wybrać w pełni nas jednak w komputerze sprawnym i mobilnym satysfakcjonuje – to Intel Core i7-3667U. Dwurdzeniowa maszyna, może nie superszybka, ale wystarczająca i bardzo wydajna energetycznie. Pamięci wzięliśmy 8 GB, czyli możliwe maksimum. Zawiodło nas trochę, że największy dostępny napęd SSD ma 256 GB pojemności. Jako, że Ultrabooki nie mają wbudowanych czytników optycznych, dorzuciliśmy nagrywarkę Blu-ray na USB. Dwuletnia gwarancja jest w cenie, więc nic nie dokupowaliśmy.
Cena komputera: $2 207.48. To jakieś 7 500 złotych. Sporo, ale najtańszy Envy 14 Spectre byłby tylko tysiąc dolarów tańszy. A hi-endowa, supermobilna opcja od Sony jest ponad dwa razy droższa.
To już koniec naszego krótkiego przewodnika. Znaleźliście maszynę dla siebie?
Komentarze
Alienware to mocny sprzęt, ale cena zabija. Ja od jakiegoś czasu mam w komputroniku na oku w dobrej cenie lapka od MSI z serii GT, naprawdę mocarny model można wyciągnąć za 5-6 tysięcy, co jest 1/3 albo nawet 1/4 wartości lapków od Alienware a do nowych gier i tak super da radę:)