Te wyniki z Geekbencha opisują model przeznaczony na rok 2013, natomiast w kolejnym – 2014 – Apple zamierza podobno przestawić się na matryce IGZO. Rozpowszechniany przez Sharpa (i ASUSa) format wiąże się z niższym zapotrzebowaniem na energię i jednocześnie lepszym obrazem przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości. To może być technologia, która MacBookom z Retiną zapewni długi czas pracy na baterii. Teoretycznie, premiera miałaby nastąpić jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku.
Panel półprzewodnikowy wykorzystujący tlenek indu, galu i cynku został już zaimplementowany m.in. w tym monitorze, pojawił się też w jednym z laptopów od Fujitsu. Temu ostatniemu udało się upchać na 14 calach rozdzielczość 3200×1800 pikseli, co jest jednym z rekordowych wyników.
Apple z Sharpem współpracuje już od dłuższego czasu, podobno nawet jedno w drugie inwestowało, choć nie jest to informacja potwierdzona. Poczekamy, zobaczymy. Z tego akurat może wyjść bardzo pozytywna rzecz, dzięki czemu nikt już na żywotność baterii w kosztujących krocie MacBookach z Retiną nie będzie narzekać.
Źródło: SlashGear
Ceny MacBook Pro 13
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
’Panele półprzewodnikowy wykorzystujący tlenek indu, galu, cynku i tlenku'. już pomijając jakieś dziwne odmiany wyrazów w tym zdaniu, to jest coś takiego jak tlenek tlenku? ; o
O2O2, nie słyszałeś? 😉
Poprawione, dzięki za uwagę.