REKLAMA TP
, Newsy Technologie

uBeam: ładowanie ultradźwiękiem staje się faktem

Popularne produkty:

7 odpowiedzi na “uBeam: ładowanie ultradźwiękiem staje się faktem”

  1. Kopcio pisze:

    Idea fajna, pomijając odzwyczajenie od standardowego ładowania. Ale biorąc pod uwagę parametry pierwszej lepszej ładowarki indukcyjnej qi : wejście 5v 1,5 A wyjście 5 V i 1 A, czyli strata 33% energii na tak małym dystansie. Chcąc ładować 2 telefony plus aparat i cos jeszcze potrzebujemy z 20W energii, biorąc pod uwagę że spadek energii jest w bardzo zależny od odległości, zasilacz musiał by mieć z 200W aby sprawnie zasilić urządzenia z odległości metra, a do tego jeszcze dochodzą straty przy przetwarzaniu energii i propagacji. Wiec mamy bardzo nieefektywne urządzenie, pełno marne danej energii idącej w etera co najgorsze w nasze ciało.

  2. MMS pisze:

    a nietoperze tez wysyłają ultradźwięki – pewnie trzeba ustawić taka częstotliwość aby nie szkodzilo…

  3. LB197 pisze:

    Zapewne kazdego rodzaju fale na dluzszy czas czlowiekowi podane zrobia mu krzywde, wiec pewnie nie ma tak dobrze.

  4. krzysztofsf pisze:

    Czy sprawdzano reakcje zwierzat, zwlaszcza psow, na ten ultradzwiekowy wynalazek?

    „pies wyje, pewno sasiad znowu cos laduje”.

  5. jotek44 pisze:

    Co za różnica, co podłączam do gniazdka ? Czy mata, czy ładowarka bezprzewodowa (nazwa myląca), power bank, czy inny wynalazek sam nie wytwarza energii, więc też go trzeba wcześniej „nakarmić” ! Równie dobrze mogę zamiast tych cudów podłączyć do sieci sam telefon ! Pośredniczące urządzenia też trzeba ładować kablem, więc zamienił stryjek siekierkę na kijek ! Kable i tak się plączą !

    • jok pisze:

      Ale gdyby było tylko jedno centralne urządzenie w całym domu, które wysyłałoby energię (a la router wifi, tylko dla energii elektrycznej) do wszystkich urządzeń ( a przynajmniej tych, których kable się plączą – komputery, telewizory, radia, smartfony, lampki etc. bez lodówki, kuchenki – bo ile kable od tych urządzeń widzisz). To byłoby idealnie:)

  6. ja pisze:

    Tak samo jak z ładowaniem indukcyjnym niby zdrowe ale wolałbym nie mieć tego przy łóżku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama