Firma Eurocom słynie z produkcji wydajnych i dających spore możliwości laptopów – nie inaczej jest tym razem w przypadku Sky X9E.
Trzeba przyznać, że każdą nową zapowiedź tego producenta należy traktować ze szczególnym zainteresowaniem, bowiem w nasze ręce trafiają cacka, które ciężko zagiąć jakąkolwiek nową grą. Taką sytuację mieliśmy chociażby przy świetnie wyposażonym modelu Eurocom Sky DLX7 i taką samą mamy również i w tym wypadku.
Sky X9E to idealna maszyna dla wszystkich którzy narzekają, że laptopy nie mogą dorównać wydajności odpowiednio złożonym pecetom – jestem pewien, że na tym potworze uruchomicie wszystkie gry, które nie tylko już pojawiły się na rynku, ale wyjdą w przeciągu kolejnych kilkunastu miesięcy w pełnych detalach. Jak przystało na potężnego laptopa przeznaczonego głównie dla gier, jest to konstrukcja oparta o matową matrycę wykonaną w technologii IPS o przekątnej 17.3 cala, wyświetlającą obraz w rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli (przy kontraście wynoszącym 700:1) lub 4K 3840×2160 pikseli (przy kontraście 1000:1). Warto także wspomnieć, iż wyświetlacz 4K obsługuje 100% palety barw Adobe RGB.
Laptop bazuje na chipsecie Intel Z170, a na pokładzie znajdą się – w zależności od konfiguracji – trzy różne procesory. Jedyny w tej stawce nie umożliwiający podkręcania to i7-6700 taktowany częstotliwością 3.4 GHz (4 GHz w trybie turbo). Pozostałe dwa modele to już procki umożliwiające overclocking – są to odpowiednio Core i5-6600K (wykorzystany przez nas do stworzenia taniego miniPC do gier) z taktowaniem 3.5 GHz i 3.9 GHz w trybie turbo oraz najmocniejszy ze stawki procesorów z konsumenckiej linii Intel Core – i7-6700K (wykorzystaliśmy go do stworzenia mocnego peceta Mini-ITX dla gracza) z bazowym taktowaniem 4 GHz (4.2 GHz w trybie turbo). W zależności od preferencji potencjalny nabywca może zamontować w swoim laptopie od 16 do 64 GB pamięci DDR4 w dwóch wariantach – taktowaną częstotliwością 2133 MHz od Microna oraz 2400 MHz z linii Kingston HyperX Impact.
Mocy na pewno nie zabraknie także w układzie graficznym – Eurocom Sky X9E pozwoli nam na dokonanie wyboru pomiędzy dwoma propozycjami. Pierwszą są dwa układy NVIDIA GeForce GTX 980M połączone za pomocą SLI i oferujące łącznie zawrotne 16 GB pamięci graficznej GDDR5, drugą zaś pełna, desktopowa karta NVIDIA GeForce GTX 980 z 8 GB pamięci GDDR5. Możecie więc być pewni, że w perspektywie najbliższych miesięcy z pewnością nie znajdziecie żadnej gry, która mogłaby na tym sprzęcie skutecznie zaprotestować.
Na dane mogą zostać przeznaczone maksymalnie 4 dyski – oprócz dwóch dysków HDD lub SSD na pokładzie znajdą się także dwa magazyny danych oparte o złącze M.2 PCIe x4. W sumie maksymalnie możemy więc uzyskać nawet 6 TB. Za łączność odpowiada dwuzakresowy moduł WiFi 802.11ac oraz Bluetooth w wersji 4.1 – gracze będą mogli także skorzystać z dwóch portów LAN dzięki zastosowaniu renomowanej karty sieciowej Killer E2400.
Na pokładzie znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych portów – będzie tutaj USB 3.1 z obsługą Thunderbolt, 3x USB 3.0, 2x miniDisplayPort, 1x HDMI 2.0, wejście słuchawkowe i mikrofonowe oraz czytnik kart SD 6w1. System audio oparty jest o układ Sound Blaster X-Fi MB3 – zastosowane w tym sprzęcie głośniki to dzieło firmy Onkyo i mamy tutaj do czynienia z subwooferem o mocy 2.5W oraz dwoma głośnikami o mocy 2.2W. Dodatkową atrakcją jest także zastosowanie podświetlanej klawiatury emanującej maksymalnie siedmioma różnorodnymi kolorami.
Biorąc pod uwagę, że to naprawdę nieprzeciętna maszyna, producent zdecydował się także na zastosowanie zabezpieczeń w postaci czytnika linii papilarnych oraz portów Kensington Lock i TPM 2.0. Ta decyzja wcale mnie nie dziwi. Jeszcze większe wrażenie robi waga tego laptopa – to aż 4.8 kilograma, więc nadmiernej mobilności tutaj nie uświadczymy.
Wygląda na to, że właśnie mamy do czynienia z absolutnie najmocniejszym laptopem dostępnym na rynku. Eurocom Sky X9E to prawdziwa bestia, której tak naprawdę trudno znaleźć jakąkolwiek konkurencję, bo oferuje możliwości w stylu najmocniejszych pecetów do gier dostępnych na rynku. Cena? Tej na razie jeszcze nie znamy, ale możemy śmiało przypuszczać, że najmocniejsze konfiguracje nie pozwolą nam zamknąć się w kwocie 10000 złotych. Dużo, ale kwota jest kompletnie uzasadniona.
źródło: techpowerup
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.