REKLAMA TOP.r
niedziela, 22 kwietnia 2018, Szymon Marcjanek

Jak szybko i za darmo przenieść Windows 10 na inny dysk (poradnik)

Screen9
fot. techManiaK.pl

0 odpowiedzi na “Screen9”

  1. bartolinio pisze:

    A jak zrobić przeniesienie systemu z dysku M2 na nowy M2 mając oczywiście tylko 1 takie gniazdo? ?

    • Szymon Marcjanek pisze:

      Trudna sztuka. 🙂
      Być może w grę wchodzi tymczasowe przeniesienie systemu na dysk zewnętrzny – oczywiście przy założeniu, że komputer jest w stanie ruszyć z USB. Przyjrzę się temu na dniach. 🙂

  2. staszek pisze:

    Podczas instalacji programu należy wskazać folder dla kopi zapasowych, przy czym z automatu jest to dysk D. Jeśli chcę sklonować system na dysk D (nowy) to do kopii zapasowych powinienem używać dysku C czy D?

    • bartolinio pisze:

      To bez znaczenia, przy klonowaniu nie jest to używane, klonowanie odbywa się bezpośrednio z dysku na dysk

  3. Marek pisze:

    A jak zrobić przeniesienie systemu z dysku małego dysku M2 na nowy większy dysk M2 NVMe mając oczywiście tylko 1 takie gniazdo w laptopie? A o kieszeniach obsługujących dyski m2 nvme można zapomnieć.

    • Szymon Marcjanek pisze:

      Jedyna opcja to przeniesienie systemu na dysk zewnętrzny, po czym odtworzenie go na nowym nośniku – o ile da się to zrobić, bo przyznam, że nie próbowałem. 🙂

      • heh pisze:

        Przecież łatwo przenieść m2 na m2 dodając adapter można podpiąć pod sata lll jeśli ma się dodatkowe wejście ,a jak nie to kupuje się adapter do adaptera pod usb.Kilka adapterów. Przecież to są pamięci półprzewodnikowe i będą działać na USB jeśli ma się adaptery. Nie wiem jak będzie nvme PCIE ale można zrobić to u kogoś kto ma takie wejście lub znaleźć adapter na dwa wejścia.Uważam ,że można to zrobić na USB lub SATA ,bo wszystkie te pamięci mają wsteczną kompatybilność czyli ta PCIE nmve zadziała na SATA ale również na usb z adapterem zasilającym.

      • Marek pisze:

        Sklonowanie systemu z dysku m2 w laptopie na dysk zewnętrzny po usb kończy się niebieskim ekranem z błędem „inaccessible boot device”.

        • heh pisze:

          USB nie jest ustawione na bootowanie dlatego ten błąd.Mussisz ustawic w biosie secure boot i włączyć UEFI and Legancy OS.

  4. nwm pisze:

    Co jeśli „stary” dysk z systemem korzysta z MBR? nie mogę go zmienić, bo bym musiał go najpierw sformatować, a wtedy bym stracił system. czy w takim razie muszę przekonwertować nowy dysk na MBR? Chodzi mi o to, czy większym priorytetem jest zgodność tablic obu dysków, czy to, aby nowy dysk korzystał z nowej, lepszej tablicy? Z góry dziękuję za odpowiedź

  5. Carolije pisze:

    A jak przenieść system z dysku HDD o pojemności 1TB na dysk SSD o pojemności 500 GB?? Wyskakuje mi błąd o niewystarczającej ilości miejsca

    • Krzysztof pisze:

      Musisz zmniejszyć partycje tak by była mniejsza nisz dysk docelowy i kopiować samą partycję. do tego warto pousuwać śmieci, zgrać jak najwięcej danych z dysku i zrobić jego defragmentację by można było jak najmocniej zmniejszyć partycję.

  6. Krzysztof pisze:

    Fajnie, ale mam może trochę dziwne pytanie bo potrzebuję tymczasowo przenieść Windows 10 z dysku SSD na HDD i jest problem bo niby przenoszenie jest wykonane, ale po ponownym uruchomieniu niestety wyskakuje błąd 0x000000e brak pliku \WINDOWS\system32\winload.exe
    Plik jest na dysku, automatyczna naprawa nie pomaga.

    Jakieś pomysły?

    • Krzysztof pisze:

      Robiłem kopię poszczególnych partycji, a gdy zrobiłem kopię systemu poszło bez problemu.

  7. Adam pisze:

    Moje pytanie. Czy jak już dokonam migracji Windy na SSD a dysk emmc 32gb jest na stałe zamocowany, to czy już nigdy nie będzie mi się uruchamiać ten emmc jako główny dysk? Chciałbym aby móc tylko korzystać z SSD a ten 32 GB był kompletnie nie używany. Da się tak?

  8. marcink121 pisze:

    Poradnik fajny ale co z tego jak po podłączeniu drugiego dysku SSD nie startuje w ogóle system.

  9. Leo pisze:

    Nie działa. Boot manager nie widzi nowego dysku. Też mam kiano 13.3 więc robiłem wszystko dokładnie z opisem.

  10. Adramel pisze:

    Autorze, ale przecież to miało być o przenoszeniu w latopie. Laptop ma przeważnie jedno złącze SATA dla dysku, wiec nie da się podłączyć dwóch dysków na raz.
    Poradnik jest o migracji dla komputera a nie laptopa.

    • inkwizytor pisze:

      przejściówka SATA na USB.

      • Dociekliwy pisze:

        Ewentualnie jak laptop ma nagrywarkę, to w jej miejsce wstawić adapter CD>HDD i włożyć tam drugi dysk. Później można w to miejsce wstawić stary HDD i mieć dodatkowy magazyn danych.

  11. odonis pisze:

    Fajny artykuł. Zrobiłem wszystko jak trzeba, mam SSD ze sklonowanymi plikami, ustawiłem z niego bootowanie, ale….. nie działa. Gdzie błąd?

  12. Shimi pisze:

    A co jeżeli program podany w artykule nie jest już darmowy i trzeba zapłacić żeby zrobi C migracje systemu?

  13. Mar pisze:

    Ktoś wspomniał, że w laptopie nie da się zamontować drugiego dysku, ale przecież to nie prawda. Zamiast dvd bądź CD rom, wpinamy nowy dysk SSD 2.5′ i gra.

  14. Vbh pisze:

    wystarczy Linux z live cd i fdisk z dd. Poleceniem dd if=/dev/sda of=/dev/sdb

  15. wojcup pisze:

    Dzięki serdeczne. Przeniosłem system, odpiąłem właśnie dysk źródłowy i wszystko śmiga. Powodzenia

  16. simonsen pisze:

    U mnie poszło wszystko sprawnie i bez problemów – przeniosłem wszystko na nowy dysk SSD, komputer zyskał nowe życie. Dziękuję za bardzo dobry i pomocny artykuł.

  17. Maciej pisze:

    Witam. A ja mam pytanie: czy w przypadku braku konieczności przenoszenia danych tylko instalacji windowsa 10 od zera muszę wykonywać te wszystkie czynności? Czy wystarczy reset systemu i wybór nowego dysku podpiętego pod usb?

  18. Tomek pisze:

    Hej, ja mam problem tego typu, że po sklonowaniu dysku systemowego na ssd tak jakby windows boot manager nie zostal przeniesiiny na ssd. W biosie moge wybrac ssd do rozruchu przed hdd ale win boot manager jest tylko pod hdd i system startuje z tego wlasnie nośnika. Jak przenieść win boot manager na ssd?

  19. Majkel pisze:

    Wersja „11.coś tam” i pewnie nowsze też, już nie są darmowe do zrobienia klonu systemu.
    Już dziadki chcą kasy za to.

  20. dudek pisze:

    A czy mogę sklonowany dysk podpiąć teraz na miejsce starego, tak aby ten nowy tylko działał?

  21. Komputerowiec pisze:

    Moim zdaniem tak czy siak jest lepiej postawić system od nowa. To dobre odświeżenie dla urządzenia.?

  22. Zdobywca pisze:

    Panowie,

    wszystko działa po zrobieniu tego lecz w moim komputerze pojawił mi się dysk E WINTOHDD o pojemności 100mb, z którym nic nie mogę zrobić. Jak go usunąć?

  23. Gregrex pisze:

    Udało się, dzięki wielkie.
    Chciałem zmienić SSD na większy – na szczęście w laptopie mam drugi slot m2. Klonowanie dysku wraz z systemem, recovery itd przeszło bez problemu – jestem w szoku bo spodziewałem się mniejszych-większych problemów.
    Trochę stresujący (dla laika) był punkt 2 przy wpisaniu komendy clean ale wszystko przeszło OK.

  24. Crejzus pisze:

    EaseUS Todo Backup Free 10.6. Co ja się nameczylem żeby zrobić klona w nowszej wersji i za darmo się nie da … Także ściągajcie 10.6 jak nie chcecie zmarnować czasu i nerwów

  25. Zaria pisze:

    NIE UŻYWAJCIE! Klonowanie win-partycji zakończyło się likwidacją boot. Klon znalazł się w innym miejscu, niż to wskazałem – specjalnie niszczą dane i opcje startowe na wydrę.

  26. Vizo pisze:

    Czy program klonuje całą zawartość dysku na nowy, czy tylko sam system? Pytam bo mam nowy ssd o pojemności 120gb,a stary dysk z systemem waży ponad 200gb.

  27. Srx pisze:

    Co to za program który nie może sobie poradzić z rodzajem tablicy alokacji plików (gpt/MBR). Jak trzeba to robić ręcznie to program jest do d..y. Nie klonuje tylko kopiuje dane. Kupując dysk Samsunga dostajecie narzędzie Data Migration Tool i nie trzeba nic robić. Pokazuje się źródło danych, dysk docelowy i idzie. Kiedyś do klonowania dysków jak i partycji używałem Norton Ghost. Obecnie używam P.I.N.G i też daje radę. Zazwyczaj markowi producenci mają swój soft który pozwala przenieść dane na ich nośnik. Bez bólu pośladków. W każdym razie z kopiowaniem danych bym się wstrzymał i znalazł narzędzie do klonowania. Bo potem są cuda typu niekompatybilny system plików (GPT/MBR)

    • Dociekliwy pisze:

      Kupując nowy dysk nie masz systemu plików stąd narzędzie Samsunga nie musi niczego robić. Nie jest to jakiś cud przyrody.

  28. Marek pisze:

    Tylko w wersji darmowej nie można zrobić klonu systemu ;(

  29. SageMan pisze:

    Jak zaznaczyć kilka partycji przy klonowaniu? Czyli nie wszystkie i nie jedną?
    U mnie albo jest ptaszek w kwadracie od dysku i wtedy są zaznaczone wszystkie partycje, albo kropka w kółku koło partycji i wtedy tylko jedna partycja.

    • Marek pisze:

      Jak zaznaczasz całość, to wtedy powinno się dać manipulować ptaszkami😆 na osobnych partycjach

      • SageMan pisze:

        Jak zaznaczam cały dysk, to w kwadraciku od dysku jest ptaszek, a w kółkach od partycji są kropki. Gdy kliknę na którąkolwiek partycję, to znikają kropki przy pozostałych partycjach i pozostaje tylko przy tej klikniętej. Próbowałem zaznaczyć kilka z klawiszami Ctrl albo Shift, ale nic z tego.


reklama